Czyszczenie wnętrza samochodu – Warszawa i okolice

Zabrudzenia i kurz na karoserii samochodu bez większego problemu można usunąć w myjni – zwykłej lub bezdotykowej. Jednak czyszczenie wnętrza samochodu w Warszawie musi zostać zlecone specjalistom, bo niezbędne są do tego różne urządzenia oraz dużo cierpliwości. Wybór firmy, która zajmie się tym w profesjonalny sposób, może być trudny nawet w tak dużym mieście jak stolica. Dlaczego? Istnieje bardzo dużo placówek, które mogą wykonać interesujące nas usługi. Trzeba jednak wiedzieć, na jaką się zdecydować, bo konkurencja jest duża. Czyszczenie wnętrza samochodu w Warszawie występuje nieraz jako usługa powiązana z innymi, np. funkcjonuje koło myjni. Są też zupełnie odrębne firmy, które posiadają własny lokal i spory zespół wykwalifikowanych pracowników. Problemem jest też konieczność sprawdzenia cen z wyprzedzeniem, żeby później nie być zaskoczonym. Chociaż wszystko to można zweryfikować przez internet, niekiedy strony internetowe przekłamują rzeczywistość i posiadają reklamę, zamiast faktycznego opisu usługi.

Gdzie najlepsze czyszczenie wnętrza samochodu w Warszawie

Co może zrealizować firma w zakresie czyszczenia wnętrza samochodu? W Warszawie dostępne są np. usługi dokładnego odkurzania tapicerki, foteli, podłogi i wszystkiego, co znajduje się wewnątrz auta. Dzięki zleceniu usługi można poczuć się w środku pojazdu jak w zupełnie nowym wozie – usunięty zostanie cały kurz i pył naniesiony przez lata użytkowania, a wraz z nim roztocza i inne alergeny. Inny rodzaj usługi to pranie ręczne – jest dość skomplikowane, więc trzeba rozważyć, komu się je powierza. Profesjonaliści wykonają usługę dokładnie, krok po kroku, nie pomijając żadnej istotnej części wyposażenia. Tapicerkę trzeba prać ręcznie, pozbywając się podczas tej czynności głównie tych zanieczyszczeń, które mocno przylgnęły do materiału. Niektóre zabrudzenia są wyjątkowo trudne do usunięcia, dzięki czemu wymagają skorzystania z odpowiedniego wyposażenia oraz środków czyszczących. Od czego jednak profesjonalny zespół? Dobrze dobrana firma z Warszawy poradzi sobie z każdą problematyczną plamą.

 

 

Jak przetransportować rower

Transport roweru może być problematycznym zadaniem, jeśli ktoś posiada sportowy samochód z niewielkim bagażnikiem i bez możliwości złożenia tylnej kanapy – natomiast wyjazd na wakacje dla osób miłujących się w aktywnej formie spędzania wolnego czasu, bez zabrania swojego ulubionego roweru, jest czymś zupełnie niepraktycznym, a nawet niemożliwym. Bagażniki rowerowe są w stanie rozwiązać ten problem, jednak warto wiedzieć, w jaki sposób wybrać odpowiedni model, by spełnił wszystkie oczekiwania użytkowników.

Bagażniki rowerowe – rodzaj, cena, funkcjonalność

Odwiedzając zarówno sklepy stacjonarne z wyposażeniem dla rowerzystów, jak i internetowe z wyposażeniem motoryzacyjnym, można spotkać niezwykle szeroką ofertę produktów – bagażniki rowerowe zyskały na popularności, gdy aktywny wypoczynek zaczął wypierać bierne leżakowanie na pobliskich plażach.

Pojawia się więc bardzo proste pytanie. Który model będzie najlepszym rozwiązaniem? W ofercie dużych i renomowanych dystrybutorów wyposażenia dla rowerzystów, można znaleźć m.in. takie produkty jak:

  • bagażniki dachowe,
  • montowane na klapie,
  • montowane na dachu,
  • do wnętrza samochodu.

Jak wyglądają bagażniki rowerowe w kategoriach cenowych? Warto zacząć od najpopularniejszego rozwiązania, które również jest najtańsze – chodzi oczywiście o uchwyty dachowe, które w dalszym ciągu wyglądają niebezpiecznie w czasie transportu, jednak gwarantują one bezpieczeństwo. Instalacja takiego modelu jest wyjątkowo prosta i można ją stosować niemal we wszystkich rodzajach samochodów – oryginalny model renomowanego producenta, można nabyć już w cenie poniżej 300 złotych (mowa oczywiście o pojedynczych uchwytach, z możliwością instalacji jednego roweru).

Dużo droższe, jednak również wygodniejsze są bagażniki rowerowe, posiadające montaż z pomocą haka, chociaż zakrywają tablicę rejestracyjną i należy zająć się tym jeszcze długo przed wyjazdem. Ich atutem jest fakt, że w większości przypadków, istnieje możliwość montażu ich zarówno w auta typu VAN, kombi, sedan, jak i coupe. Z gorszych stron, które mogą spowodować trudności w użytkowaniu, jest m.in. fakt, że przeszkadzają w czasie otwarcia klapy bagażnika, a nawet mogą ją uniemożliwić.

Posiadając samochody z płaskim tyłem (np. VAN, kombi), można wybrać najwygodniejszy sposób transportu rowerów, czyli bagażniki montowane na klapie bagażnika. Po pierwsze rozwiązują one problem zasłoniętej tablicy rejestracyjnej i świateł oraz umożliwiają niewielkie otwarcie bagażnika, bez konieczności ściągnięta wszystkich rowerów.

Wyrejestrowanie samochodu w pigułce

Polskie przepisy dotyczące wyrejestrowania samochodu są dosyć rygorystyczne, jeżeli nie dopełnimy formalności, narażamy się na wysokie kary finansowe związane z brakiem polisy OC. Jak wyrejestrować auto, jakie dokumenty należy dostarczyć do urzędu i ile to kosztuje?

Samochód należy wyrejestrować w przypadku, gdy nie jest używany, został sprzedany za granicą,  oddany do kasacji lub został skradziony. Obowiązek wyrejestrowania pojazdu reguluje ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. Warto mieć na uwadze to, że raz wyrejestrowanego pojazdu nie można ponownie zarejestrować chyba że został odzyskany po kradzieży, albo sprzedany za granicą, wyjątek stanowią również samochody zabytkowe, ciągniki oraz przyczepy rolnicze.

Najpierw do urzędu komunikacji

Wyrejestrowanie pojazdu nie jest procesem zbyt skomplikowany i przebiega w podobny sposób jak w przypadku rejestracji pojazdu. W pierwszej kolejności należy udać się do odpowiedniego urzędu komunikacji w celu złożenia wniosku, można go pobrać również ze strony internetowej. Aby móc złożyć dokument, trzeba okazać dowód tożsamości oraz dokonać opłaty skarbowej w wysokości 10 złotych. Wniosek o wyrejestrowanie pojazdu zostanie rozpatrzony natychmiastowo, chyba że sprawa jest skomplikowana, wówczas czas oczekiwania może wydłużyć się nawet do dwóch miesięcy. Dokumentu nie musimy składać osobiście, może zrobić to w naszym imieniu osoba, którą do tego upoważnimy, przy czym wiąże się to z wyższą opłatą skarbową w kwocie 17 złotych.  Z wyższej opłaty będziemy zwolnieni, jeśli upoważniona osoba to bliski krewny.

Jakie dokumenty należy przygotować?

Decydując się na wyrejestrowanie samochodu, trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości oraz potwierdzenie dokonania opłaty skarbowej, a także kilka innych dokumentów w zależności od powodu wyrejestrowania samochodu. Szczegółowe informacje o wyrejestrowaniu samochodu znajdziesz tutaj. Poniżej lista dokumentów, które trzeba przygotować w poszczególnych sytuacjach.

Kradzież samochodu

– zaświadczenie wydane przez policję potwierdzające dokonanie kradzieży,

– kartę pojazdu,

– dowód rejestracyjny,

– oświadczenie.

Sprzedaż lub kasacja pojazdu za granicą

– dowód rejestracyjny,

– karta pojazdu,

– tablice rejestracyjne,

– dowód dokonania kasacji/kopia dokumentu potwierdzającego rejestrację pojazdu za granicą/ dokument potwierdzający sprzedaż samochodu za granicą.

Trwała utrata pojazdu

– dowód rejestracyjny,

– karta pojazdu,

– dokument potwierdzający trwałą utratę pojazdu,

– dowód wpłaty na rzecz gminy,

– tablice rejestracyjne

Wycofanie pojazdu z obiegu

– dokument potwierdzający wycofanie pojazdu z obiegu,

– dokument potwierdzający wykupienie wycofanego pojazdu,

– kopia decyzji administracyjnej o wycofaniu pojazdu.

Przekazanie auta do stacji demontażu

– dowód rejestracyjny,

– karta pojazdu (jeśli była wydana),

– tablice rejestracyjne,

– zaświadczenie o przyjęciu niekompletnego pojazdu.

Badania lekarskie dla kierowców – podstawowe informacje

Orzeczenie lekarskie jest jednym z podstawowych dokumentów, który należy pozyskać przed rozpoczęciem kursu prawa jazdy. Jak istotny jest to dokument i gdzie można poddać się odpowiednim badaniom?

Przed rozpoczęciem kursu prawa jazdy niezbędne jest wykonanie odpowiednich badań. Są one konieczne, aby potwierdzić stan zdrowia kandydata na kierowcę. Zarówno stan fizyczny, jak psychiczny. Jeżeli chodzi o przeciwwskazania rozpoczęcia kursu, to w tym przypadku decydują głównie badania lekarskie. Jeżeli chodzi o wiek, w przypadku pełnoletności, nie jest on żadnym kryterium, na podstawie którego ktoś może nie zostać dopuszczony do egzaminu. Znaczy to tyle, że nie można być „za starym”, aby nie móc rozpocząć nauki.

Można zatem stwierdzić, że badania na prawo jazdy są kryterium, które może zdyskwalifikować kandydata z możliwości udziału w kursie. Chcąc mieć pewność, że badanie zostanie przeprowadzono fachowo i rzetelnie, warto wybrać się do renomowane przychodni. Jeżeli chodzi o Warszawę, nie jest tu trudno znaleźć odpowiedni ośrodek. Bardzo dobre miejsce można znaleźć w internecie na stronie https://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/.

Podstawowymi badaniami lekarskimi na prawo jazdy jest przede wszystkim sprawdzenie wzroku. Osoby, które mają pewną wadę wzroku nie muszą się obawiać. Jest to dopuszczalne, jednak zostanie odnotowane na orzeczeniu. Nie jest to jednak rzecz dyskwalifikująca możliwość rozpoczęcia kursu na prawo jazdy.

Dużo bardziej istotna jest kondycja psychiczna kandydata. Jeżeli osobnik taki wykazuje problemy psychiczne, bądź jest uzależniony od substancji odurzających czy alkoholu, bardzo możliwe, że nie zostanie dopuszczony do rozpoczęcia kursu. Jest to bardzo poważny przypadek, kiedy kierowca może być bardzo poważnym zagrożeniem na drodze.

Wykonanie badań na prawo jazdy jest konieczne przed rozpoczęciem kursu. Chcąc mieć możliwość zdobycia prawa jazdy, należy odwiedzić pierw lekarza, który orzeknie czy dany kandydat może zostać dopuszczony do kursu na pozyskanie prawa jazdy.

Nie możesz zadzwonić? Zamów taxi on-line!

0

Aby zamówić taksówkę, wcale nie trzeba dzwonić do korporacji. Teraz można również zrobić to całkowicie przez internet!

Używane samochody na sprzedaż także w salonach dealerów

0

Chociaż na polskim rynku gotowych do zakupu są dziesiątki tysięcy pojazdów, to jednak znalezienie wśród nich tego odpowiedniego często jest nie lada wyzwaniem.

Dlaczego warto korzystać z carsharingu?

0

Masz prawo jazdy, ale nie możesz pozwolić sobie na utrzymanie pojazdu? Zamiast szukać dodatkowego źródła dochodu, przekonaj się do współdzielenia samochodu. Poznaj carsharing i sprawdź, jakie płyną z niego korzyści.

Stacje kontroli pojazdów monitorowane? Propozycje zmian w prawie

Problem dopuszczania do ruchu pojazdów, które nie powinny w ogóle wyjeżdżać na drogi, nadal jest bardzo duży. W związku z tym rząd proponuje kolejne zmiany w prawie – wprowadzenie monitoringu na każdej stacji kontroli pojazdu.

Zniżki w OC – mogą się przydać!

Podwyżki cen ubezpieczenia OC spowodowały, że coraz więcej kierowców poszukuje sposobów na obniżenie wysokości składki. Najlepszym sposobem jest… bezszkodowa jazda. Sprawdź, jak dobra historia ubezpieczeniowa pomaga obniżyć obowiązkową polisę komunikacyjną.

Jak wynika z najnowszych danych, ubezpieczenia OC i AC w porównywarce Rankomat utrzymują się na dość stabilnym poziomie. Niestety nie ma szans na powrót do cen obowiązujących na początku 2016 roku i wcześniej. Dlatego warto pomyśleć o realnych możliwościach obniżających wysokość składki. Z pomocą przychodzą zniżki.

Jak działają zniżki w OC?

Zniżki OC to „nagroda” w zamian za dobrą historię ubezpieczeniową. Jeżdżąc bez szkód przez okres 12 miesięcy, można przeskoczyć w dół o 1 próg w tabeli Bonus Malus. Warto przy tym podkreślić, że nie zawsze 1 próg niżej oznacza 10-procentową zniżkę. Zwykle jest tak, że w początkowym okresie uzyskiwania zniżek rok bez szkód przekłada się na 5 proc. zniżki.

Źródło: axadirect.pl

Jeżeli kierowca ubezpiecza swój pierwszy samochód, wówczas najczęściej płaci stawkę podstawową (o ile ubezpieczyciel nie naliczył zwyżki, np. za młody wiek). Po roku bezszkodowej jazdy otrzyma 10 proc. zniżki. Kolejne 12 miesięcy bez szkód oznacza przesunięcie o jeden próg w dół – w przypadku Axa Direct będzie to 5 proc, a więc łączna zniżka wyniesie 15 proc. Dopiero w kolejnych latach rok jazdy bezszkodowej przełoży się na zniżkę w wysokości 10 proc, itd. Uzyskując odpowiednie zniżki OC, można obniżyć wysokość obowiązkowego ubezpieczenia o otrzymaną wartość – aż do nawet 60 proc.

Przykład. Załóżmy, że za bezszkodową jazdę w ciągu kilku lat uzyskałeś 60 proc. zniżki OC. Gdy ubezpieczyciel oszacował wysokość składki bazowej na 2680 zł, zapłacisz 1608 zł.

Czy da się ochronić zniżki OC?

Tabela Bonus Malus działa w obie strony, tzn. tak jak bezszkodowa jazda przynosi zniżki, tak każda szkoda skutkuje zwyżkami. W przypadku, gdy kierowca ubezpieczający pojazd spowodował kolizję w trakcie trwania umowy ubezpieczeniowej i chce podpisać kolejną, towarzystwo ubezpieczeniowe weźmie pod uwagę historię ubezpieczeniową. Zniżki OC przesuną się w górę o jeden próg – zgodnie z tabelą Bonus Malus.

Na szczęście istnieje sposób na ochronę zniżek – w niektórych towarzystwa ubezpieczeniowych można wykupić specjalne pakiety. W ramach takiej usługi pierwsza stłuczka zostanie uznana za „niebyłą”, w efekcie czego kierowca nie straci dotychczas wypracowanych zniżek.

Używane, ale jak nowe – kupujemy motocykl z drugiej ręki

0

Chcesz kupić motocykl, ale możesz pozwolić sobie tylko na ten używany? Nie musisz obawiać się o jego stan techniczny, jeśli będziesz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jak zakupić motocykl używany, ale jak nowy?

Zobacz też