Prezent dla miłośnika motoryzacji

Samochody od zawsze kojarzone są z płcią męską. Już w dzieciństwie podział zabawek jest jasny – dziewczynki bawią się lalkami i grają w gumę (w dzisiejszych czasach bardziej w Simsy), zaś chłopcy zbierają popularne resoraki i grają w piłkę.

Zarządzani flotą pojazdów w branży budowlanej

0

Trudno sobie wyobrazić współczesną firmę budowlaną, która nie ma własnej floty samochodów. Zazwyczaj firmy te dysponują autami osobowymi służącymi do przewozu pracowników, samochodami dostawczymi, czy ciężkim sprzętem budowlanym. Posiadanie koniecznej do prawidłowego funkcjonowania firmy, rozbudowanej floty samochodów służbowych, niesie ze sobą jednak wiele problemów związanych z kontrolą jej wykorzystania, szczególnie gdy należące do niej pojazdy działają jednocześnie na kilku placach budowy.

Kabina, funkcje, konfiguracja – czyli szukamy nowoczesnego ciągnika

0

Umiejętność ustalenia, który ciągnik jest najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb, wymaga poświęcenia czasu na wiele badań i rozważań. Jednak można też skorzystać z pomocy, czytając ten artykuł, który pomoże zawęzić różne konfiguracje i dostępne funkcje.

Ciągnik może okazać się najlepszym narzędziem, które możesz posiadać w swoim areale. A przy tak wielu dostępnych opcjach, na pewno znajdziesz model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Opcje ciągnika

Nie można zaprzeczyć, że ciągnik jest jednym z najważniejszych narzędzi na powierzchni ziemi – jego zastosowania są nieograniczone. Przy tak dużej inwestycji, będziesz chciał dokładnie wiedzieć, czego potrzebujesz. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepiej dopasowany model i niektóre związane z nim funkcje.

Zastanów się nad potrzebami

Ważne jest, abyś myślał o liczbie posiadanych przez ciebie akrów ziemi i o tym, jakie grunty będziesz kupować w przyszłości. Zakup odpowiedniego ciągnika przy uwzględnieniu przyszłych potrzeb jest często bardziej opłacalny niż późniejsza modernizacja.

Rozmiary, kabina i konfiguracje

Wraz z malejącą liczbą tanich używanych ciągników na listach aukcyjnych – wielu właścicieli areałów rozważa zakup nowego. Używane traktory użytkowe są bardzo drogie – nie znajdziesz żadnych okazji, bo ciągniki mają swoją wartość.

Kabina Koja Smolniki C 330 – dobry przykład

Jednym z najważniejszych elementów do rozważenia przy wyborze ciągnika jest kabina. Tutaj kabina Koja Smolniki C 330 jest idealnym przykładem czego szukać – na jej przykładzie wyjaśnimy zatem tajemnicę zakupu odpowiedniej.

Kabina Koja Smolniki C 330 to model z praktycznym, uchylnym dachem i tak samo uchylną szybą z tyłu. Ważne jest, by w wybranej kabinie – tak jak w opisywanym przykładzie były wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego, co przekłada się na jakość i bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia jest też sam sposób mocowania szyb – tak jak tutaj, najlepiej gdy są umieszczone w specjalnej uszczelce. Dużym plusem kabin jest też to, gdy można je samodzielnie instalować. W przypadku modelu Koja Smolniki C 330 oczywiście jest to możliwe.

Zalety nowych ciągników są naprawdę atrakcyjne. Nowe ciągniki są nie tylko bezpieczniejsze i bardziej energooszczędne, ale sprzedawane są w szerokiej gamie konfiguracji, które pasują do większości potrzeb. Funkcje, które kiedyś pojawiały się tylko w modelach o dużej mocy, są teraz oferowane w mniejszych ciągnikach – dlatego warto zainwestować mądrze w ten sprzęt i cieszyć się jak najdłużej jego użytkowaniem.

Kredyt na nowy samochód – to dopiero początek wydatków!

0

Kiedy myślimy o zakupie samochodu na kredyt, marzy nam się piękny i błyszczący egzemplarz prosto z salonu. Często jednak, ubiegając się o kredyt na nowy samochód, nie mamy świadomości, że różnica pomiędzy wysokością jego oprocentowania a całkowitym kosztem kredytu może być całkiem spora. Równie często nie mamy wiedzy o wysokości kosztów eksploatacyjnych zakupionego pojazdu. Ot, wydaje nam się, że miesięczna rata to wszystko, co będziemy musieli zapłacić, żeby cieszyć się luksusem posiadania auta. Nic bardziej mylnego! Jakie koszty wiążą się z zakupem samochodu na kredyt?

Jak dbać o gumowe samochodowe dywaniki?

0

W celu zabezpieczenia oryginalnej wykładziny samochodowej przed szybkim zużyciem, zabrudzeniem i zawilgoceniem, powszechnie stosuje się dywaniki samochodowe. Te mogą przybrać formę dywaników welurowych lub gumowych. Dywaniki welurowe wyróżniają się większą elegancją, jednak gorzej radzą sobie z wilgocią i błotem. Dywaniki gumowe uważane są za mniej estetyczne, ale ich właściwości czysto praktyczne są znacznie większe. Dzięki budowie korytkowej zbierająca się na powierzchni dywaników woda i innego rodzaju zanieczyszczenia nie mają prawa zabrudzić oryginalnej wykładziny podłogowej w aucie.

Niestety nawet najtrwalsze dywaniki gumowe z czasem się zużywają. Jeśli zależy nam na podtrzymaniu estetycznego wyglądu tego typu dywaników samochodowych i wydłużeniu ich żywotności, powinniśmy o nie odpowiednio zadbać. Jak to zrobić?

Czyszczenie dywaników samochodowych

Niezależnie od tego, czy w Twoim aucie znajdują się dywaniki gumowe, czy welurowe, nie możesz zapominać o ich regularnym czyszczeniu. W przypadku samochodowych dywaników gumowych ich czyszczenie jest bardzo proste. Wystarczy ostrożnie wyjąć dywaniki samochodowe z wnętrza auta, uważając przy tym, by nie zabrudzić oryginalnej wykładziny samochodowej, a następnie dokładnie je wytrzepać. Kolejnym krokiem będzie mycie dywaników pod strumieniem wody. Najlepszym narzędziem do wykonania tego typu pracy będzie myjka ciśnieniowa lub wąż ogrodowy, który możemy podpiąć do kranu z bieżącą wodą. Po opłukaniu dywaników z drobin piasku należy je dokładnie umyć jakiegoś rodzaju detergentem. Najlepiej, jeśli będzie to środek przeznaczony do mycia gumy. Do mycia wykorzystujemy szczotkę, której włosie spenetruje wszystkie zakamarki dywanika. Po dokładnym umyciu dywaników należy poczekać na ich wyschnięcie, a następnie ponownie umieścić we wnętrzu samochodu.

Konserwacja gumowych dywaników samochodowych

Dokładnie umyte, pozbawione drobin piasku i kurzu gumowe dywaniki samochodowe możesz poddać dodatkowej konserwacji. Wystarczy użyć ogólnie dostępnych kosmetyków samochodowych, na przykład specjalnego preparatu do czernienia i konserwacji opon samochodowych. Taki preparat należy rozpylić na powierzchni dywaników gumowych i poczekać do jego wyschnięcia. Dywaniki samochodowe potraktowane tego typu preparatem powinny odzyskać naturalną głębię czarnego koloru. Preparaty tego typu dodatkowo wpływają na zwiększenie elastyczności gumy, przez co nieco wolniej się ona starzeje i staje się mniej podatna na działanie szkodliwych substancji tj. sól drogowa, którą możemy wnosić do auta na butach wraz z błotem pośniegowym.

Autobus w pełni wyposażony

0

Tytuł tego artykułu jest przewrotny. Nie chodzi bowiem o wyposażenie wnętrza autobusu, jak na przykład komfortowe fotele, wygodne toalety i inne akcesoria umilające podróż. Nie chodzi również
o najnowocześniejszy układ napędowy. W tym artykule zastanowimy się, w jaki sposób firmy trudniące się przewozem pasażerów mogą wykorzystać zalety systemów monitoringu pojazdów.

Jakie narzędzia przydadzą się w codziennej obsłudze samochodu?

0

Kupując samochód, warto zaopatrzyć się w zestaw podstawowego sprzętu, dzięki któremu wykonanie wielu prac związanych z przygotowaniem auta do jazdy, stanie się wyjątkowo proste. Wspomniany sprzęt to nieskomplikowane w obsłudze narzędzia i urządzenia, dzięki którym można sprawdzić stan ciśnienia powietrza w oponach i ewentualnie szybko go uzupełnić, dzięki którym można samodzielnie zmienić koła, posprzątać wnętrze auta czy zadbać o atrakcyjny wygląd samochodowej karoserii. Co ważne, tego typu sprzęt jest powszechnie dostępny i stosunkowo tani. Możesz go kupić, odwiedzając sklep narzędziowy lub dobrze zaopatrzony sklep motoryzacyjny. A jakie konkretnie narzędzia i urządzenia przydadzą się w codziennej obsłudze auta?

Wymiana kół

Podstawowym sprzętem, w jaki powinien być wyposażony każdy pojazd osobowy, jest koło zapasowe. Samodzielna wymiana koła nie jest skomplikowaną czynnością i przy odrobinie wprawy zajmuje nie więcej niż kilka-kilkanaście minut. Do wymiany koła potrzebny jest jednak odpowiedni sprzęt. Tym sprzętem jest specjalny klucz do odkręcania i dokręcania śrub mocujących koła oraz lewarek do uniesienia samochodu, do góry. Większość samochodów już fabrycznie wyposażonych jest w tego typu akcesoria. Niestety nie zawsze są to akcesoria gwarantujące wysoki komfort pracy. W związku z tym wielu kierowców decyduje się na zakup większego klucza do odkręcania/dokręcania śrub (im dłuższa rączka klucza, tym łatwiej odkręcić mocno dokręconą śrubę) i prostszego w obsłudze lewarka samochodowego. Odwiedzając dobrze zaopatrzony sklep narzędziowy lub motoryzacyjny, bez problemu zaopatrzysz się w hydrauliczny lewarek, pozwalający na szybkie uniesienie i błyskawiczne opuszczenie auta. W sklepach z narzędziami znajdziesz również różne rodzaje kluczy do kół. Wiele z nich ma konstrukcję teleskopową, dzięki czemu po złożeniu zajmują naprawdę niewiele miejsca i z powodzeniem można wozić je ze sobą w aucie.

Jeśli dysponujesz garażem, możesz także zaopatrzyć się we własny kompresor. Dzięki niemu sprawdzenie ciśnienia w oponach i ich ewentualne dopompowanie, zajmie Ci zaledwie kilka minut. Co ważne, kompresory są coraz tańsze i powszechnie dostępne. Tego typu sprzęt sprzedają sklepy narzędziowe, markety budowlane, a nawet zwykłe hipermarkety.

Sprzątanie i pielęgnacja auta

Jeśli zależy Ci na atrakcyjnym wyglądzie Twojego samochodu, musisz o niego odpowiednio zadbać. Pomogą Ci w tym proste narzędzia, w postaci niewielkiego odkurzacza samochodowego, myjki ciśnieniowej i ewentualnie prostej w obsłudze polerki do woskowania karoserii. Wybierając odkurzacz samochodowy, możesz zdecydować się na zakup niewielkiego odkurzacza wyposażonego w wewnętrzny akumulator lub jeśli dysponujesz własnym garażem, w zakup większego i mocniejszego odkurzacza przemysłowego, którym prócz stałych zanieczyszczeń, będziesz mógł również zebrać wodę i błoto śniegowe. Myjka ciśnieniowa to sprzęt dedykowany dla osób dysponujących własną posesją, na której terenie można opłukać swój samochód. Polerka przyda się natomiast tym właścicielom samochodów, którzy dbają o dokładne nawoskowanie całej powierzchni samochodowej karoserii. Odwiedzając sklep narzędziowy, bez problemu zaopatrzysz się we wszystkie kategorie tego typu sprzętu.

Rozmowa w trakcie jazdy

0

Nie ulega wątpliwości, że bezpieczeństwo na polskich drogach leży w interesie nas wszystkich.

Liny kinetyczne z nylonu 66

0

Wyprawy po bezdrożach to prawdziwa przygoda. Kto raz spróbuje jazdy terenowej, ten już zawsze będzie chciał więcej. By jednak nasze doświadczenia były w pełni pozytywne, do każdego takiego wyjazdu warto dobrze się przygotować. Jak to zrobić? Jedną z najważniejszych rzeczy jest wyposażenie się w odpowiednie akcesoria.

Kiedy przyda się wyciągarka samochodowa?

0

Nie tylko wyciągnie twoje auto z błotnistego rowu, ale też pomoże, kiedy będziesz świadkiem wypadku. Do czego jeszcze może przydać się wyciągarka samochodowa?

Zobacz też