Kupiłeś używany samochód – sprawdź w co warto je wyposażyć

0
Kupiłeś używany samochód – sprawdź w co warto je wyposażyć

Kupiłeś używany samochód i chcesz mieć pewność, że jazda nim będzie w pełni komfortowa? Stare modele nie posiadają niestety wielu udogodnień, które można znaleźć w najnowszych autach. Sprawdź, w jakie akcesoria wyposażyć swój (nie)nowy nabytek!

O jakie dodatkowe ubezpieczenia poszerzyć OC

O jakie dodatkowe ubezpieczenia poszerzyć OC

Planujesz zakup pierwszego samochodu i szykujesz się do wybrania najlepszej ochrony komunikacyjnej? A może chcesz poszerzyć obowiązkową polisę o fakultatywne ubezpieczenia komunikacyjne, bo OC przestało Ci przeszkadzać? Sprawdź, na co możesz się zdecydować i co zyskujesz dzięki każdej z opcji. Wybierz najlepsze rozwiązanie i zapewnij ochronę sobie i bliskim, których przewozisz.

Co warto wiedzieć o przewozie osób niepełnosprawnych?

Co warto wiedzieć o przewozie osób niepełnosprawnych?

Transport osób niepełnosprawnych to wyjątkowo delikatna kwestia. Osoby zajmujące się usługami tego typu, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że kwestie wygody i bezpieczeństwa pasażerów powinny być zawsze na pierwszym miejscu, tak samo jak dbałość o ich potrzeby.

W jaki sposób znaleźć dobrego mechanika samochodowego?

0
W jaki sposób znaleźć dobrego mechanika samochodowego?

Zanim rozważysz możliwość wyboru odpowiedniego warsztatu dla Twojego ukochanego samochodu w celu naprawy lub konserwacji, warto żebyś zrozumiał różnicę między tymi pojęciami. Miejscem, które wybierzesz, z pewnością, zależne będzie właśnie od celu wizyty.

Wynajem samochodu przez Internet

0
Wynajem samochodu przez Internet

W dzisiejszych czasach Internet jest dosłownie wszechobecny. Trudno nam sobie wyobrazić, że moglibyśmy zostać od niego odcięci na więcej niż kilka wakacyjnych dni w roku. Nic zatem dziwnego, że niemal każdy korzysta z sieci w celu załatwienia istotnych dla siebie spraw: umówienia wizyty u lekarza, złożenia zamówienia na nowy komplet mebli czy wypożyczenia samochodu. Zwłaszcza ta ostatnia usługa cieszy się w ostatnich latach coraz większą popularnością.

Kurs na prawo jazdy kategorii B

0
Kurs na prawo jazdy kategorii B

W dzisiejszym świecie są pewne umiejętności, bez których tak naprawdę nie da się normalnie i bezproblemowo funkcjonować, a do grupy takich umiejętności należy przykładowo umiejętność poruszania się po świecie Internetu, czy też umiejętność jazdy samochodem osobowym. Ta pierwsza jest dość łatwa do opanowania, jednak druga wymaga chodzenia na kurs, na który naprawdę warto się udać.

Kurs na prawo jazdy kategorii B

Z siedzenia pasażera jazda samochodem osobowym może wydawać się naprawdę łatwa. Niby jest to tylko hamowanie, gazowanie i kierowanie, jednak tak naprawdę wymaga to bardziej dużej ilości skupienia, koordynacji ruchu i obserwacji wszystkiego, co się dzieje na drodze, a także tego, co się dzieje z autem. Tego wszystkiego właśnie można nauczyć się na kursie jazdy. Choć 30 godzin zajęć praktycznych wydaje się niewielką liczbą, to jednak do opanowania podstawowych umiejętności jazdy, które pozwalają sprawnie poruszać się po mieście, jest to wystarczająca liczba.

Warto zdać kurs na prawo jazdy kategorii B z firmą http://www.oskefekt.lublin.pl/kursy-prawa-jazdy/kategoria-b, ponieważ daje to bardzo dużo możliwości. Jeśli spojrzymy na to z punktu widzenia pracy, to dzięki temu możemy pracować jako kierowca albo też jako takowy sobie dorabiać, więc są to dla nas jakieś dodatkowe pieniądze. Jednak to jest tylko jedna z możliwości.

Przede wszystkim, gdy dostajemy prawo jazdy do ręki, to stajemy się naprawdę bardzo mobilni, co chyba jest dla nas ważne. W każdej chwili, jeśli tylko mamy nasze własne auto, możemy udać się tam, gdziekolwiek tylko chcemy. Nie musimy ograniczać się do czasu i możliwości osób, które dotychczas nas woziły, tylko bierzemy auto i jedziemy. Jest to coś naprawdę przydatnego, ponieważ jeśli mamy pilną sprawę do załatwienia, to nie musimy na nic czekać, tylko ruszamy w trasę, szybko załatwiamy nasze sprawy i wracamy do domu. Prawo jazdy jest naprawdę bardzo przydatne. Wystarczy zainwestować w siebie i otrzymujemy bardzo dużo możliwości, które warto dobrze wykorzystywać. Zdajmy więc pozytywnie egzamin i cieszmy się możliwością jazdy.

Spalinowe wózki widłowe – jak działają?

0
Spalinowe wózki widłowe – jak działają?

Spalinowe wózki widłowe charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz trwałością. Spalinowe wózki widłowe znajdują zastosowanie niemal w każdej branży. Najczęściej są wyposażone w silniki diesla lub benzynowe z instalacją LPG. Czytaj dalej i dowiedz się, jak wybrać najlepsze spalinowe wózki widłowe.

Jak wybrać idealną szkołę jazdy?

Jak wybrać idealną szkołę jazdy

W momencie ukończenia osiemnastego roku życia od razu zaczynamy myśleć o zapisaniu się do szkoły jazdy. Czasem robimy to z pewnym wyprzedzeniem, bo wolno jest nam rozpocząć naukę już na kilka miesięcy przed osiągnięciem pełnoletności. Szkoła jazdy może nam naprawdę dużo dać, jeśli tylko zapiszemy się do wartościowej i dbającej o swoich uczniów placówki. Poszukajmy jej rzetelnie, weryfikując profesjonalizm poszczególnych szkół.

Przeprowadźmy małe poszukiwania wśród swoich znajomych. Na pewno większość naszych kolegów ze szkoły posiada już prawo jazdy i jest w stanie polecić nam pewne szkoły. Wypytajmy ich o zasady funkcjonowania poszczególnych placówek. Jeśli zaczniemy drążyć temat, możemy dowiedzieć się naprawdę ciekawych rzeczy – odkryć kompletny nieprofesjonalizm instruktorów czy poznać nauczycieli, którzy zawsze mają świetne podejście do uczniów. Pamiętajmy, że od pierwszego spotkania ze swoim „trenerem” będziemy spędzać naprawdę sporo czasu. Lepiej odbywać go w miłym towarzystwie, aniżeli męczyć się z wiecznie ponurym i niezadowolonym z życia instruktorem.

Oczywiście dobra szkoła jazdy – http://qmobil.pl/szkola-jazdy-warszawa/ – charakteryzuje się prawidłowym sposobem nauczania. Wielokrotnie zapewne słyszeliśmy opowieści o instruktorach, którzy już na pierwszym spotkaniu kazali wyjeżdżać kursantom na ruchliwe drogi i kompletnie nie reagowali na ich przerażenie, a w czasie jazdy zajmowali się swoimi sprawami – rozmawiali przez telefon lub odpisywali na wiadomości sms-owe. Uważajmy też na nauczycieli, którzy zawsze stosują te same techniki nauczania. Jeżeli sami zaczniemy schematycznie prowadzić samochód, możemy nie złapać tego niezbędnego „wyczucia”, bez którego nasza jazda nigdy nie będzie płynna czy komfortowa.

Ostatnim krokiem pozwalającym nam na wybranie odpowiedniej szkoły jazdy będzie zapoznanie się z jej samochodami. Najlepsze będą takie, w których odbywają się same egzaminy na prawo jazdy. Nie każda szkoła nimi dysponuje, ale oczywiście jeśli dobrze poszukamy, uda nam się znaleźć nawet takie placówki.

Więcej o nauce jazdy przeczytasz na http://qmobil.pl/

Używany Ford Ka Plus? Poszukaj ofert u dealera!

0
Używany Ford Ka Plus? Poszukaj ofert u dealera!

Ford Ka Plus to niewielki samochód, który może jednak poszczycić się bardzo dobrymi parametrami. To miejski hatchback segmentu B, który doskonale nadaje się dla osób poszukujących mniejszego, ale mocnego i zwrotnego modelu do jazdy w mieście i poza nim. W sprzedaży zaczynają pojawiać się także pierwsze używane modele Ford Ka Plus, który został wprowadzony do sprzedaży w 2017 roku. Gdzie można je dostać?

Popraw wygląd swojego auta z felgami VW

0
Popraw wygląd swojego auta z felgami VW

Posiadacze samochodów doskonale wiedza o tym, że dobór odpowiednich opon to kluczowa sprawa w przypadku ich pojazdów. Nie należy jednak zapominać, że opony muszą być na czymś osadzone. Koła do samochodów osobowych najczęściej wykonywane są w wersjach z felgami lub kołpakami. W tym przypadku rozróżnienie dotyczyć kilku parametrów technicznych oraz kwestii estetycznych. W tym artykule podpowiemy, dlaczego felgi VW to najlepszy wybór do konkretnych typów samochodów oraz damy kilka wskazówek dotyczących wymiany kół.

Jeden z najlepszych producentów na rynku

Nie jest powiedziane, że z felg VW można korzystać tylko i wyłącznie w przypadku samochodów Volkswagena. Mieszanie marek, jeśli chodzi o części samochodowe to bardzo popularna praktyka i dzisiaj nikogo już nie dziwi, że w pojeździe marki X, spotkamy komponenty marki Y i Z. Jeśli chodzi stricte o felgi VW, to bez wątpienia trzeba im oddać to, że jak przystało na tak renomowanego producenta części samochodowych, jakość została wyśrubowana do perfekcji. Producent oferuje te felgi w bardzo wielu wydaniach. Jak nie trudno się domyślić, części te powinny być dopasowywane względem typu pojazdu oraz rozmiaru kół, które do niego są przeznaczone. Przyjęło się, że z felg korzystamy głównie w przypadku samochodów osobowych, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je w innych typach pojazdów. Oczywiście inne felgi zastosujemy w przypadku samochodów osobowych, a inne, jeżeli chcielibyśmy wykorzystać je np. w ciężarówce. Bardzo popularnym sposobem na zastosowanie felg VW jest tuning samochodowy. Właściciele chętnie inwestują w bardzo designerskie modele, po to by podnieść standard swojego samochodu.

Duży wybór

Obecnie na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór felg VW, czy to w sprzedaży stacjonarne, czy internetowej. Przed zakupem warto jednak dokładnie zorientować się, jakiego typu komponentów potrzebujemy. Jeżeli mamy problem z dopasowaniem rozmiaru dobrze udać się na stronę producenta samochodu i sprawdzić, jakie felgi zalecane są do konkretnego modelu. Można również skorzystać bezpośrednio z pomocy pracownika technicznego sklepu z felgami VW, który to powinien być bardzo dobrze zorientowany w tematyce i zalecić najlepsze warianty.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy felgi VW, czy każde inne będzie to z pewnością dobry ruch w kierunku poprawienia wyglądu auta. Kołpaki są tańsze, aczkolwiek nie prezentują się już tak dobrze. Na rynku istnieje wiele wariantów felg VW zarówno, jeśli chodzi o wzory, jak również kolory. Dobrym przykładem są na to popularne felgi VW 18, które możemy spotkać w bardzo dużej ilości samochodów. Można bardzo estetycznie dopasować całość kompozycji i nadać samochodowi całkiem nowego wyglądu, który z pewnością zachwyci wszystkich dookoła.

Zobacz też