Zalety skórzanej kurtki Dainese Racing 3

0
kurtka Dainese

Skórzana kurtka Racing 3 od Dainese to same zalety i korzyści. Patrząc na to zupełnie obiektywnie, produkt ten jest zdecydowanie jedną najlepszych dostępnych na rynku skórzanych kurtek motocyklowych.

Solidna konstrukcja

Kiedy zakłada się skórzaną kurtkę Dainese z linii Racing 3, od razu wita uczucie komfortu i bezpieczeństwa. Mając ją na sobie już nawet podświadomie czujemy się dobrze chronieni i wiemy, że w razie wywrotki konsekwencje będą dużo, dużo mniejsze. Już samo to uczucie jest warte ceny, którą wyłożyć trzeba na ten najwyższej jakości produkt.

Każda nowa kurtka Dainese ma certyfikat CE jako profesjonalne wyposażenie ochronne dla motocyklistów, czego niestety nie można powiedzieć o wielu drogich skórzanych kurtek wyprodukowanych przez konkurencję. Fakt posiadania certyfikatu PPE CE stawia kurtkę Racing 3 w zupełnie innej lidze, jeżeli chodzi o branżę produktów ochronnych dla motocyklistów. Skórzana kurtka Racing 3 to jedna z niewielu istniejących obecnie na rynku kurtek motocyklowych, które zostały solidnie przetestowane i uzyskały taką certyfikację. Dodatkowo, każda kurtka Dainese wykonana jest ze specjalnej jakości skóry, która w środowisku miłośników dwóch kółek zdążyła obrosnąć już swoistego rodzaju legendą.

Kompaktowy pancerz

Ochraniacze na ramiona i łokcie obejmują prawie całą ich długość. W razie upadku na chodnik, jezdnię czy wszelkie inne nawierzchnie, w które może uderzyć pechowy motocyklista, konsekwencje mogą być bolesne. Jednak dzięki kurtce Dainese możemy liczyć na niesamowitej jakości ochronę przeciwko uderzeniom oraz tarciom, dzięki czemu ewentualne uszczerbki na zdrowiu będą zminimalizowane. To jest niezwykle cenna rzecz, nie tylko w przypadku nieszczęścia, ale również w trakcie zdecydowanie bezpiecznej, bezkolizyjnej jazdy – tak jak to było bowiem wspomniane już wcześniej, kurtka Dainese daje ogromny komfort psychiczny, co jest nie do przecenienia podczas czerpania przyjemności z jazdy motocyklem.

Seksowny i dopracowany wygląd

Skórzana kurtka Racing 3 spełnia również rolę eleganckiego stroju i właściwie na każdym motocykliście wygląda bardzo dobrze. Dość powiedzieć, że wiele głów odwraca się za kierowcą ubranym w produkty marki Dainese. Jeżeli więc chcemy wybrać się na randkę na motorze, nie można raczej dokonać lepszego wyboru ubioru niż skórzane cudeńka od włoskiego producenta odzieży ochronnej. Jest jeszcze jedno, co w tym temacie wyróżnia kurtki Dainese. Chodzi mianowicie o ich… zapach. Może wydawać się to dziwne lub zgoła nieistotne, ale prawda jest taka, że kurtki te po prostu niesamowicie dobrze pachną.

Czy warto nałożyć powłokę ceramiczną na lakier samochodowy?

0
Czy warto nałożyć powłokę ceramiczną na lakier samochodowy?

W czasach, kiedy motoryzacja się bardzo rozwija, rozwijają się również wszystkie elementy, jakie mają pomóc wyglądowi auta lub po prostu mają z nim coś wspólnego.

Niezwykle ważnym elementem jest odpowiednia chemia samochodowa. W ostatnich latach niezwykle popularne są lakiery samochodowe w sprayu, gdyż specjalnym strumieniem nakłada się je na auto i jest ono pomalowane bardzo dokładnie oraz bez zacieków. To doskonały sposób na to, żeby nasz samochód był piękny i wyglądał jak nowy. Generalnie lakiery przemysłowe są w bardzo wielu rodzajach, nie tylko w sprayu. Inną niezwykle ważną sprawą jest to, iż lakiery przemysłowe i samochodowe nie do końca mogą oznaczać to samo, gdyż samochodowe służą do malowania aut natomiast ogólnie przemysłowe są do malowania wielu rzeczy, więc mogą być wykorzystane również jako chemia przemysłowa. Od normalnych różnią się tylko tym, iż przemysłowe są stosowane w zakładach, gdzie oprócz wykonywania czegoś, to coś trzeba jeszcze pomalować. Zatem takie lakiery są w bardzo dużych ilościach i przeznaczone są wyłącznie do przemysłu.

powłoka ceramiczna

Nie opłaca się kupować prywatnej osobie sporej ilości lakieru przemysłowego

Detailing store to polski dostawca produktów do pielęgnacji samochodów, ale stał się jednym z wiodących dostawców profesjonalnych i konsumenckich produktów do pielęgnacji samochodów oferujących wszystko, od mydeł do czyszczenia farb i środków do czyszczenia kół, po woski i pasty o najwyższej jakości. Rutynowa konserwacja wykończenia samochodu jest prosta, jeśli posiadasz odpowiednie produkty. Szampon do myjni wysokiej jakości zapewni nie tylko skuteczne i delikatne czyszczenie, ale także zachowa wosk, który wcześniej nałożyłeś, aby zabezpieczyć swój samochód i świetnie wyglądać. Nałóż wosk samochodowy lub powłokę ceramiczną w celu ochrony i poprawy wyglądu lakieru. Oczywiście powłoki ceramiczne są najtwardszą formą ochrony lakieru przed zniszczeniem, dodatkowo nadają wyjątkowego blasku i lustrzanego połysku, aby twój samochód wyglądał jak nowy.

Rozrząd silnika – co warto o nim wiedzieć?

0
Rozrząd silnika – co warto o nim wiedzieć?

W praktyce każdy silnik tłokowy i to niezależnie od tego, jaki pojazd napędza, posiada swój układ rozrządu. Jego konstrukcja ulegała sporym zmianom razem z rozwojem jednostek napędowych. Różniła się efektywnością, poziomem głośności pracy czy trwałością. Rozrząd wbrew pozorom jest dość złożonym mechanizmem, o który należy szczególnie dbać. Wszelkiego rodzaju zaniedbania mogą się bowiem skończyć bardzo źle.

Jak często wymienia się rozrząd?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W tym przypadku sporo zależy od zaleceń producenta samochodu oraz od wytrzymałości całego układu.

Producenci aut informują na ogół, że rozrząd należy wymieniać co 200 tysięcy kilometrów, bądź co 10 lat. Nie do końca warto tym wartościom ufać. Ponadto, trzeba pamiętać, że taka wytrzymałość dotyczy jedynie elementów oryginalnych. Są mechanicy, którzy uważają, że wiek samochodu znacznie skraca stan wytrzymałości rozrządu. Zalecają więc jego wymianę nawet co 50 tysięcy kilometrów. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku łańcucha rozrządu. To element bardziej wytrzymały. Jego uszkodzenie łatwo poznać po charakterystycznym hałasie.

Co ciekawe, w większości aut razem z rozrządem występuje również pompa wody. Jest ona napędzana paskiem rozrządu i przy wymianie należy uwzględnić także i ten element. Na szczęście nie generuje to znacznego wzrostu kosztów naprawy.

Rodzaje rozrządu

Obecnie w nowoczesnych silnikach czterosuwowych wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje rozrządu:

  • OHC (rozrząd górnozaworowy z wałkiem w głowicy)
  • OHV (rozrząd górnozaworowy popychaczowy)
  • DOHC (rozrząd górnozaworowy z podwójnym wałkiem rozrządu w głowicy). DOHC wiele osób kojarzy tylko z jednostką napędową czterocylindrową rzędową, z szesnastoma zaworami. Nie jest to jednak reguła, gdyż czasem układ ten napędza osiem zaworów.

Czemu rozrząd jest tak istotny?

Rozrząd jest elementem odpowiedzialnym za właściwą pracę zaworów. Pozwala to na dostarczanie w odpowiednim momencie gotowej mieszanki do cylindrów oraz na opróżnianie ich ze spalin. Okazuje się więc, że bez rozrządu silnik wręcz nie może pracować. Do napędzania układu wykorzystywany jest wał korbowy. Jego obrót wprawia w ruch pasek bądź łańcuch, który przenosi energię na wałek rozrządu. Na jego powierzchni zlokalizowane są tzw. krzywki, które pozwalają na docisk szklanek popychaczy. Te umożliwiają regularne otwieranie oraz zamykanie zaworów.

CMR a krajowe przewozy drogowe

0
CMR a krajowe przewozy drogowe

Kancelaria transportowa kpmm to biuro, które powstało w wyniku zapotrzebowania branży transportowej na usługi z zakresu doradztwa prawnego w transporcie. Tworzy ją dynamiczny zespół wykształconych adwokatów i prawników świadczących pomoc w każdej trudnej sprawie dotyczącej prawa transportowego. Jedną ze skomplikowanych kwestii w jakich często pomaga kancelaria prawo transportowe jest problem użycia międzynarodowej konwencji transportowej CMR w krajowym transporcie drogowym.

Wydajny monitoring pojazdów GPS dla każdej firmy

0
Wydajny monitoring pojazdów GPS dla każdej firmy

Prowadzisz średnią lub małą firmę i wydaje Ci się, że masz na tyle dobre stosunki z pracownikami, że nie musisz ich kontrolować, ponieważ są oni wobec Ciebie uczciwi? Bez wątpienia zgrany zespół to najlepszy skarb każdego przedsiębiorcy, lecz zebranie załogi uczciwych specjalistów to bez wątpienia trudne zadanie. Często zależy to nie tylko od naszego doświadczenia, czy nawet proponowanych warunków zatrudnienia, tylko po prostu od samego szczęścia. Warto więc zabezpieczyć się na ewentualności, które nie do końca będą sprzyjające. Jednym z takich narzędzi jest między innymi monitoring pojazdów GPS.

Na czym polega działanie systemu monitorującego pojazdy przy pomocy modułu GPS? Wszystkie informacje znajdziesz w dalszej części tekstu. Zapraszamy serdecznie do lektury, dzięki której poznasz wszystkie zalety, możliwości i funkcjonalności systemu. Dowiesz się również jak montować i eksploatować.

Niezbędne czujniki i oprogramowanie

Żeby zrozumieć w ogóle, na czym polega sam monitoring pojazdów GPS, należy dokładnie prześledzić wykorzystywane czujniki. Oczywiście podstawowym asortymentem jest standardowy moduł nawigacji satelitarnej, czyli GPS. Jest on jednak w pewnym sensie zawodny, gdyż sygnał może zostać zgubiony nie tylko w budynkach, ale również przy pełnym zachmurzeniu. Jak ten problem może zostać rozwiązany? Przykładowo przy użyciu modułu GSM, który bez dwóch zdań jest o wiele dokładniejszy.

Profesjonalny monitoring pojazdów GPS posiada coś jeszcze. Oprogramowaniem, które pozwala nie tylko mieć podgląd tego, gdzie znajduje się maszyna, ale również na rejestrację trasy i jej przebiegu. Dzięki temu wygenerowanie dokładnej analizy jest banalnie proste.

Samodzielny montaż kontra wsparcie specjalistów

Chcesz samodzielnie zamontować system odpowiedzialny za monitoring pojazdów GPS? Z podstawowym wariantem, w skład którego wchodzi jeden czujnik, prawdopodobnie uda Ci się to zrobić bez problemu. Jeśli chcesz jednak skorzystać dodatkowo z opcji pozwalającej na pomiar spalania ilości paliwa itp. cały proces może okazać się zbyt skomplikowany.

Oszczędności na miarę XXI wieku

Załóżmy, że pracownik dodatkowo eksploatuje benzynę w kwocie 500 złotych miesięcznie. Możesz zauważyć, że jest to już 6 tysięcy złotych w skali roku. Dodatkowo do kosztów dochodzi zużycie opon i pozostałych części eksploatacyjnych oraz obniżenie wartości pojazdu. W rozliczeniu ogólnym rocznie na jednym aucie możesz zaoszczędzić nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Jak widać, warto skorzystać z takiej opcji.

Czym kierować się przy wypożyczaniu aut?

0
Czym kierować się przy wypożyczaniu aut?

Wypożyczanie aut wydaje się być prostą czynnością, ale czy tak naprawdę jest w rzeczywistości? Czego się wystrzegać, jakich wypożyczalni aut unikać? Dowiecie się tego w naszym artykule!

Biuro stacjonarne czy internet?

Zacznijmy od biur stacjonarnych wypożyczalni aut. Największe wypożyczalnie w Europie to firmy Europcar, Avis oraz Hertz. Z racji tego, że są to duże firmy, możemy darzyć je zaufaniem. W większych miastach mają również budżetowe oddziały, w których można wynająć trochę niższego standardu auta, za to oczywiście w bardziej przystępnych cenach.

Sporo osób  lubi korzystać z małych, lokalnych wypożyczalni aut, ponieważ zazwyczaj posiadają sporo niższe ceny niż duże ,,korporacje”. Zanim jednak wybierzemy się do lokalnej wypożyczalni aut, warto sprawdzić, czy takie firmy widnieją w porównywarkach cen takich jak rentalcars.com bądź innych, które będą dla nas odpowiednie.

Przy małych lokalnych wypożyczalniach aut pojawia się problem,  ponieważ nie wiadomo jakiej wypożyczalni można zaufać, ponieważ firmy o złej reputacji mają tendencję do częstej zmiany nazwy, na przykład kiedy nazbierają zbyt dużo negatywnych opinii w Internecie. Dodatkowo przy wypożyczaniu aut na miejscu może się okazać, że zabraknie dla nas samochodu bądź cena będzie dużo wyższa niż obiecali nam przez telefon. Warto więc wypożyczać auta tylko w tych miejscach, które zostaną polecone nam przez znajomych.

Jeśli chodzi o internet to tak jak już wspominaliśmy, możemy posiłkować się porównywarkami, gdzie po prostu wystarczy wpisać w jakim miejscu chcemy wypożyczyć auto i kiedy, a na następnej stronie wyświetli się nam lista dostępnych aut ( zobacz więcej na https://www.fleetcorp.pl/ ). Większość wyszukiwarek przy wypożyczeniu aut robi tak naprawdę ,,robotę” za nas, z racji tego że przy kilku kliknięciach jesteśmy w stanie zarezerwować wypożyczone auto bezpośrednio przez wyszukiwarkę bądź przekierować nas na stronę danej wypożyczalni aut, w której nasz samochód się znajduje. Jest to o wiele prostszy sposób od wypożyczenia od lokalnej wypożyczalni aut, ale też potencjalnie droższy.

Obejmy w motoryzacji

Obejmy

Motoryzacja to pasjonujący sektor naszego codziennego świata. Jeśli jesteśmy biernymi użytkownikami aut, rzadko zastanawiamy się nad tym, jak działa cały układ. Jeżeli jednak chociaż trochę interesujemy się tym, co dzieje się pod maską naszego pojazdu, z pewnością znamy podstawy działania najważniejszych elementów auta.

Dziś nie będziemy opowiadać jednak o super szybkich silnikach i zaawansowanych modułach. Chętnie skupimy się za to na dużo bardziej przyziemnych elementach, które mają równie ważne i odpowiedzialne zadanie. Są to oczywiście obejmy. Odpowiadają one za większość połączeń instalacji i układów hydraulicznych, dlatego rozbierając auto, jesteśmy w stanie znaleźć ich całkiem sporą ilość. Odpowiedzmy więc sobie na kilka pytań odnośnie tego niewielkiego komponentu.

Gdzie można spotkać obejmy w aucie?

Zacznijmy od najważniejszego dla nas układu, lecz bardzo często niedocenianego. Jest nim oczywiście układ hamulcowy. Obejmy łączyć będą wszystkie rurki z płynem hamulcowym, który niezbędny jest do tego, by Twoje hamulce reagowały w sposób poprawny, właściwy i nie grzały się podczas jazdy. Podobnie jest z układem wspomagania, czy chłodniczym, paliwowym lub wydechowym. Reasumując, obejmy to jeden z najważniejszych elementów montażowych w pojazdach.

Odpowiedni rozmiar i parametry

Zbyt mała obejma i zapięcie jej na siłę, może spowodować, że szybko ulegnie ona uszkodzeniu, nie wytrzyma stale naciskającej siły i po prostu pęknie. Następnie trzeba wziąć pod uwagę, że zbyt duże obejmy nie przydadzą się nam, gdyż nie ścisną wystarczająco mocno całej instalacji. Nie wiesz, jakie obejmy najlepiej zastosować w Twoim aucie? Wybierz w takim razie uniwersalne.

Materiały i ich zastosowanie

Obejmy mogą mieć kontakt z wilgocią, błotem, olejem, zanieczyszczeniami, zmianami temperatury i wieloma innymi czynnikami powodującymi proces niszczenia. Nic dziwnego, że powinny być one wyprodukowane z wysokogatunkowych i innowacyjnych tworzyw, które będą odporne na większość wymienionych czynników. Przykładowo: kiepskiej jakości plastik po pewnym czasie może stwardnieć, przez co zacznie się kruszyć i pękać. Obejmy w pewnym momencie puszczą i po prostu cały układ się rozszczelni. Metalowe mogą zacząć rdzewieć, a stalowe z czasem stwardnieją do tego stopnia, że przy ewentualnej wymianie, będzie trzeba je rozcinać.

Na szczęście na rynku z każdym rokiem można spotkać coraz bardziej innowacyjne propozycje, dzięki którym udoskonalamy swoje maszyny. Jeśli planujesz więc remont auta, sprawdź w renomowanych sklepach, jakie posiadasz możliwości.

Dobre auto z drugiej ręki

0
Dobre auto z drugiej ręki

Dziś dobra marka samochodu nie znajduje się tak bardzo poza zasięgiem konsumenta. Kupujących stać na więcej i w efekcie znacznie więcej też wymagają. Auta używane w dalszym ciągu wiodą prym w wyborze. Nie oznacza to jednak, że używany samochód to pośledniejsza jakość. Na rynku można znaleźć prawdziwe perełki, które wydajnie będą służyły przez długi czas dostarczając komfortu oraz poczucia bezpieczeństwa „za kółkiem”. Używane znane marki stają się coraz popularniejsze. Kierowcy szukają dobrych oraz profesjonalnych dostawców, którzy będą w stanie wpisać się w ich rosnące potrzeby i oczekiwania. Znalezienie jednak rzeczywiście profesjonalnego sprzedawcy często przypomina walkę z wiatrakami. Wraz z wzrostem możliwości zakupu auta, wzrasta też możliwość nietrafienia z zakupem.

Używane Mercedesy i nie tylko

Kupując używany samochód zwraca się uwagę nie tylko na cenę. Rozpoznawalna marka daje świadomość, że auto wyposażone jest w wysokiej jakości części, a jego zdolność do opierania się codziennej eksploatacji jest znacznie wyższa. Używane Mercedesy to coraz popularniejszy wybór. Marka ta daje pewność co do niezawodności oraz długiego okresu poprawnego funkcjonowania. Używane Mercedesy nie znajdują się dziś jak dawniej mocno poza zasięgiem konsumenckiej ręki. Dobrej jakości auto można kupić w rozsądnym przedziale cenowym. Mercedes to nie jedyna poszukiwana marka. Mierząc wysoko ma się pewność, że auto nie zawiedzie w najmniej odpowiednim momencie i pozwoli spokojnie, wygodnie oraz bezpiecznie dojechać do punktu B. Dobrej jakości używane Mercedesy to inwestycja, która się zwraca zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku. Mniejsze koszty eksploatacyjne to mniejsze wydatki i więcej zaoszczędzonych środków, które można przeznaczyć na realizację innych priorytetów.

Wysoka jakość z sieci

Dziś nie trzeba jeździć po różnorodnych lokalnych giełdach w poszukiwaniu samochodu. Internetowe salony sprzedaży zapewnią zarówno używane Mercedesy jak i inne popularne marki samochodów. W sieci jest znacznie łatwiej i szybciej znaleźć auto dopasowane do indywidualnych potrzeb, preferencji oraz możliwości finansowych. Profesjonalne placówki sieciowe są na wyciągnięcie ręki. Warto kierować się zawsze w stronę tych, które posiadają ugruntowaną pozycję na rynku i istnieją już na nim trochę czasu. Dzięki temu uniknie się ryzyka nietrafienia z zakupem i narażania się na różnego rodzaju formalne nieprzyjemności.

Odzież robocza. Niezbędna na każdym placu budowy

Odzież robocza. Niezbędna na każdym placu budowy

Każdy pracownik zajmujący się zawodowo branżą budowlaną musi być specjalistą w swoim fachu, a przynajmniej oczekują tego ludzie, którzy będą korzystać z jego usług. Temat jest dość rozległy i ważne jest to, aby stawiać na fachowców z wiedzą i doświadczeniem. Każdy z nich musi być też przygotowany do pracy pod względem stroju. Odzież robocza ma tu kluczowe znaczenie. Na rynku znajduje się wiele pozycji z tej kategorii wyrobów, pochodzących od różnych producentów. Odmienne ceny i parametry sprawiają, że klienci mają w czym wybierać, ale na pewno wybór nie powinien być dziełem przypadku.

Nie tylko odzież jest istotna

Gama ubrań roboczych, określanych także mianem odzieży BHP, jest szeroka. Obejmuje wiele pozycji, dzięki którym pracownik może czuć się w pracy bezpieczniej, ale chodzi także o względy praktyczne. Zarówno kurtki robocze, jak też inne elementy stroju budowlańca są zaprojektowane pod kątem użytkowym. Duża liczba pojemnych kieszeni sprawia, że można w nich przechowywać narzędzia, dokumenty, schematy i projekty oraz inne niezbędne rzeczy. Tak samo spodnie robocze są z reguły wyposażone w dużą liczbę zamykanych kieszeni. Poza tym wszystkie tego typu ubrania bazują na starannie dobranych materiałach.

Muszą być one odporne na kontakt z farbami, olejami oraz innymi specyfikami chemicznymi wykorzystywanymi na placu budowy. Same tkaniny są z reguły grubsze i co za tym idzie odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo konkretne wymagania dotyczą także innych środków ochrony indywidualnej. Obuwie robocze to znakomity przykład. W zależności od modelu posiadają olejoodporne podeszwy absorbujące uderzenia, stalowe podnoski chroniące palce oraz inne specyficzne cechy. Rzecz jasna istotna jest również wygoda noszenia. Wszak pracownik ma korzystać z tej odzieży czy butów wiele godzin dziennie.

Najlepsze buty robocze

Buty robocze BETA. Fot. muntech24.pl

Najlepsze buty robocze i odzież BHP – gdzie je kupować?

Rynek detaliczny i hurtowy w tym obszarze jest w Polsce rozbudowany. W większych jak i mniejszych miastach z powodzeniem działają punkty stacjonarne, w jakich da się znaleźć rozmaite modele renomowanych producentów. Nie da się jednak ukryć, że coraz większe grono nabywców stawia dziś na internet. W sieci ubrania robocze oraz odpowiednie obuwie są z reguły tańsze, a wybór szerszy. Jest też szansa skorzystania z oferty najbardziej cenionych wytwórców, którzy nie dla każdego sprzedawcy stacjonarnego są oczywistą częścią asortymentu.

Wszystko jedno, czy celem klienta jest kamizelka robocza, kurtka czy para spodni – wszystko musi spełniać konkretne wymagania. – Polecamy nabywcom produkty marki Beta, to firma z Włoch, wysoko oceniana na europejskich rynkach. W gamie wyrobów jest zarówno odzież robocza, jak też obuwie bezpieczne czy akcesoria ochronne – mówi pan Szymon, specjalista sklepu Muntech24.pl. W tej chwili to jeden z najczęściej wybieranych dostawców ubrań roboczych w kraju. – Jako dystrybutor możemy zaproponować klientom niższe ceny – dodaje. Liczba zamówień online na takie elementy wyposażenia pracowników rośnie z każdym rokiem. Uwidacznia to panującą na polskim rynku tendencję.

Więcej na stronie sklepu Muntech24.pl

Hurtownia Mun-Tech, ul. Rakoniewicka 18, 60-111 Poznań, tel. 61 66-23-096.

Turbosprężarki

Turbosprężarki

Jeżeli chodzi o realia dzisiejszego świata, to mamy w nim do czynienia z coraz większą liczbą samochodów. Jak wiadomo większość cywilizowanych ludzi będzie miało przynajmniej jeden samochód przez swoje życie, dlatego pojawia się tu tendencja wzrostowa co do liczby wspomnianych pojazdów. Z racji tego, że jest ich coraz więcej, to kierowcy są zobligowani do tego, żeby mieć przynajmniej jakąś elementarną wiedzę na temat ich samochodów, w przeciwnym razie ciężko jest się znać na takim temacie, który nas nie interesuje. Właśnie dlatego powinno się w jakimś stopniu być zainteresowany owym tematem, bo potem będzie łatwiej na przykład zlokalizować usterkę w samochodzie.

To jest powodem, dla którego został napisany ten tekst, to znaczy w tym tekście poruszymy temat turbosprężarek, filtrów DPF, katalizatorów oraz tych elementów składających się na turbosprężarki, czyli turbin. Najpierw należy zacząć od tego jak działa wspomniana turbosprężarka. Mianowicie jest ona niczym innym jak maszyną wirnikową, na którą składają się takie elementy jak turbiny czy sprężarki, które są osadzone na wspólnym wale. Rolą turbosprężarki jest doładowanie silnika spalinowego albo kotła parowego, w zależności od tego jaki pojazd mamy na myśli. Taka turbina musi być zasilana spalinami z silnika, a z kolei sprężone powietrze przez wspomnianą sprężarkę zasila silnik, dzięki czemu cały układ działa bez zarzutów.

Teraz przejdźmy do meritum, mianowicie chodzi tutaj o hasło: ,,regeneracja turbosprężarek i filtrów DPF w Białymstoku” oraz ,,regeneracja katalizatorów i turbin”, żeby zapoznać się z owym tematem trochę szczegółowej należy wejść na stronę: ,,turbokrymar.pl”, na której cały temat przedstawiony jest w przystępny oraz w przejrzysty sposób. Można streścić ten temat w taki sposób: regeneracja to nic innego jak naprawa i wiele firm się w tym specjalizuje, w przypadku turbosprężarek oraz katalizatorów. Większość firm daje dożywotnią gwarancję na prawidłową naprawę takiej turbosprężarki, dlatego raczej nie dojdzie do następnej usterki.

Zobacz też