Ogrzewanie postojowe

0
Ogrzewanie postojowe

Postojowe agregaty grzewcze to świetne rozwiązanie dla każdego kierowcy. W dni, w których temperatury są wyjątkowo niskie, marzymy o tym, aby wnętrze samochodu oferowało przyjemne ciepło. Ogrzewanie postojowe pomoże nam w osiągnięciu idealnej temperatury.

Dlaczego ogrzewanie postojowe jest dobrym i rozsądnym rozwiązaniem? 

Przede wszystkim ze względu na ogromną wygodę i oszczędność czasu. Dzięki agregatowi nie musimy skrobać szyb, możemy od razu wsiąść do samochodu i jechać z dobrą widocznością. Co więcej, sprzęt zapobiega zamarzaniu lodu i skraplaniu wilgoci wewnątrz pojazdu. Z tych względów, ogrzewanie postojowe pozwala kierowcy zaoszczędzić sporo czasu, zwłaszcza rano i w sytuacjach, gdy każda minuta jest na wagę złota. W razie potrzeby pomoże nie tylko rozmrozić szyby, ale i wstępnie rozgrzać silnik. Zwiększy komfort i wygodę jazdy, ponieważ od razu po wejściu do samochodu odczujemy optymalną temperaturę na poziomie 21 stopni Celsjusza. Możemy ściągnąć grubą kurtkę i cieszyć się bezproblemową, przyjemną jazdą. 

Oczywiście agregator grzewczy nie jest technologią, która przydaje się wyłącznie zimą. Sprawdzi się też latem, gdy w gorące dni marzymy o wejściu do chłodnego samochodu. Wówczas sprzęt pobiera powietrze z zewnątrz, zapewniając optymalną temperaturę wewnątrz auta. Ogrzewanie postojowe jest też rozwiązaniem oszczędnym. Według danych udostępnionych przez Webasto, z silnikiem benzynowym kosztuje nas około 0,22 € przy cenie 1,30 €/litr i czasie grzania równym 20 minut, a z silnikiem wysokoprężnym około 0,11 € przy cenie 1,10 €/litr i czasie grzania równym 20 minut.

Postojowe agregaty grzewcze: jak to działa? 

Ogrzewanie postojowe to popularne rozwiązanie, wybierane coraz częściej przez posiadaczy ciężarówek i samochodów osobowych. Cała idea polega tutaj na zamontowaniu dodatkowych modułów, które w szybki sposób ogrzewają wnętrze pojazdu. Pracują one niezależnie od silnika. Do zasilania agregatów wystarczy pobieranie paliwa ze zbiornika. Jedynym warunkiem działania jest tutaj opcja chłodzenia silnika cieczą, którą ma niemal każde auto. Obsługa takiego sprzętu jest wyjątkowo prosta. Przykładowo, w przypadku ogrzewania postojowego od firmy Webasto, samodzielnie wybieramy sposób obsługi agregatu. Możemy wykorzystać w tym celu telefon komórkowy, pilot, albo programator czasowy, czyli opcję, w której ogrzewanie włącza się o wybranej przez nas porze.

Dwa rodzaje agregatorów: wodne i powietrzne. Co wybrać? 

Rozróżniamy dwa rodzaje agregatów grzewczych: wodne i powietrzne. Każdy z nich ma nieco inny sposób działania. Pierwsza opcja, czyli ogrzewanie wodne, jest montowane pod maską, a dokładniej w komorze silnika. Sprzęt podłącza się do obiegu cieczy chłodniczej w silniku. Podgrzewa on płyn krążący w układzie, dzięki czemu wzrasta temperatura silnika. Uzyskane ciepło jest kierowane do wnętrza auta za pomocą systemu wentylacji. Ogrzewanie wodne doskonale sprawdza się w samochodach osobowych.

Druga opcja to ogrzewanie postojowe powietrzne. Tutaj działanie agregatu opiera się na zasysaniu zimnego powietrza, a następnie podgrzewaniu go i przenoszeniu ciepłego już powietrza do wnętrza pojazdu. Ogrzewanie powietrzne to rozwiązanie zalecane dla aut typowo użytkowych, czyli m.in. dostawczych, ciężarowych, maszyn rolniczych, budowlanych, typu BUS. 

Niezależnie od typu ogrzewania, jakie zostało zainstalowane w serwisowanym przez Państwa pojeździe, prawidłowe diagnozowanie ewentualnych usterek, a w szczególności przeprowadzenie procedury odblokowania jednostki po awarii nie zawsze będzie możliwe wielomarkowymi testerami diagnostycznymi. Wskazane jest w takim przypadku użycie oryginalnego diagnoskopu producenta ogrzewania np. Webasto. Dzięki temu działanie będzie mogło zostać przeprowadzone w pełni skutecznie. 

Sprawdzone skrzyniopalety na jabłka

Sprawdzone skrzyniopalety na jabłka

Artykuły spożywcze wymagają szczególnej troski podczas magazynowania i transportu. Zanim dotrą na przykład do zakładu przetwórstwa bądź bezpośrednio na sklepowe półki, często czeka je długa i niełatwa droga. Podczas transportu owoce i warzywa mogą za szybko dojrzeć, ale również ulec uszkodzeniu na przykład na skutek gwałtownego hamowania pojazdu. Stąd ważne jest zadbanie o odpowiednią higienę.

Części samochodowe do samochodów marki Skoda

0
Części samochodowe do samochodów marki Skoda

Montaż tanich części zamiennych często kończy się doświadczeniem na własnej skórze znaczenia popularnego powiedzenia, że „co tanie to drogie”. Bardzo często przesadna oszczędność wiąże się z wysokim ryzykiem nie tylko w kwestii podwójnego ponoszenia kosztów danej naprawy ale także tym dotyczącym bezpieczeństwa jazdy. Montaż tanich, niesprawdzonych zamienników nie daje nigdy gwarancji, iż po ich wymianie samochód będzie działał poprawnie.

Dlaczego warto stosować oryginalne części zamienne Skoda?

Decyzja o zakupie nowych, oryginalnych części Skoda wiąże się co prawda z koniecznością poniesienia nieco wyższego kosztu, niż miałoby to miejsce w przypadku zamienników, jednak minimalizuje ryzyko wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych sytuacji po montażu niemalże do zera. Oryginalne części zamienne Skoda nie różnią się niczym od tych, które zostały zamontowane fabrycznie w danym modelu samochodu, w związku z tym nie ryzykujemy iż dany element nie będzie pasował. Ponadto oryginalne części samochodowe skoda są znacznie trwalsze od wszystkich dostępnych na rynku tanich zamienników, dlatego kupując je mamy gwarancję, iż dany problem nie powróci przez długi czas. Bardzo ważnym aspektem jest również gwarancja, montaż oryginalnych części zamiennych Skoda wiąże się zazwyczaj z otrzymaniem znacznie dłuższej gwarancji, niż miałoby to miejsce w przypadku zastosowania tańszych zamienników.  Warto zwrócić uwagę także na proces produkcji oryginalnych części zamiennych marki Skoda – takie podzespoły wytwarzane są z zachowaniem ogromnej precyzji i restrykcyjnych norm jakości i adresowane są wyłącznie do konkretnych modeli marki. Ponadto oryginalne części poddawane są specjalistycznym, rygorystycznym testom mającym na celu ocenę ich działania oraz bezpieczeństwa. W przypadku produkcji tańszych zamienników proces produkcji jest znacznie mniej restrykcyjny i nie gwarantuje tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Warto pamiętać również, iż zakup oryginalnych części zamiennych marki Skoda jest inwestycją. Nie tylko gwarantujemy sobie bezpieczeństwo jazdy pojazdem oraz jego niezawodność ale również zabezpieczamy się przed spadkiem wartości samochodu. Serwisowanie pojazdu wyłącznie z użyciem oryginalnych części zamiennych ma duży wpływ na wycenę danego egzemplarza podczas odsprzedaży, dlatego warto również pamiętać o regularnym zabezpieczaniu wszystkich faktur i paragonów za dokonywane naprawy.

Części economy skoda – czym są?

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom właścicieli samochodów Skoda wprowadziła do oferty nową linię produktów – części Economy. Są to podzespoły dedykowane pojazdom, których wiek przekroczył 5 lat. Średnia wieku pojazdów poruszających się po polskich drogach jest coraz większa, a ich właściciele nierzadko nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na zakup stosunkowo drogich oryginalnych części zamiennych. Produkty z linii Economy zostały zaprojektowane w taki sposób, by mogły zagwarantować najwyższy poziom jakości i bezpieczeństwa w stosunkowo niskiej cenie.

Jak kupić dobry i tani samochód?

0
Jak kupić dobry i tani samochód?

W dzisiejszym świecie trudno byłoby się obejść bez samochodu. Ludzie korzystają z tych pojazdów na co dzień i przyzwyczajeni do zapewnianej przez nie wygody, nie chcą nagle przerzucać się na korzystanie z publicznych środków transportu. Niestety – zakup samochodu zwykle jest poważną inwestycją. Młodych ludzi, którzy dopiero co zdobyli swoje pierwsze prawo jazdy, często nie stać na wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych, dlatego muszą oni trochę się nagłowić, by znaleźć pojazd w przystępnej dla nich cenie. Całe szczęście tanie samochody też występują na rynku i mogą być naprawdę świetne. Jak je zatem znaleźć i po czym poznać, że rzeczywiście są one czegoś warte?

Ktoś, kto nigdy wcześniej nie kupował samochodu, najprawdopodobniej od razu zajrzy do standardowych poradników dotyczących sprzedaży aut osobowych. Nie przydadzą się one jednak w przypadku posiadania mocno ograniczonego budżetu. Takie poradniki zawierają oczywiście garść cennych wskazówek, jednak zwykle kierowane są one do tych kierowców, którzy mogą przeznaczyć na auto osobowe przynajmniej te pięć tysięcy złotych. Mając mniejszą ilość pieniędzy do wydania, trzeba niestety radzić sobie samemu. Na samym początku warto by było zdecydować się na jakiś konkretny model auta lub markę. W rzeczywistości bowiem nie jest trudno znaleźć tani samochód. Wystarczy wejść na pierwszą lepszą stronę z aukcjami internetowymi, określić odpowiednie kryteria wyszukiwania (ustalić suwak ceny do kwoty trzech tysięcy złotych), aby już po krótkiej chwili zostać zasypanym rozmaitymi propozycjami. A która z nich będzie najlepsza? Tego trzeba samemu się dowiedzieć.

Tanie samochody to bardzo często nietypowe i niestandardowe pojazdy. Na pierwszy rzut oka wyglądają całkiem nieźle, ale ich zakup jeszcze nikomu nie wyszedł na dobre. Najlepiej od razu je sobie odpuścić i nie ryzykować, rzucając się na auto, które może sprawić więcej problemów niż przyjemności. Należy bowiem pamiętać o tym, że samochody nie są niezniszczalnymi pojazdami. O ile te nowe, pochodzące prosto z salonu potrafią przetrwać bez uszczerbku nawet kilkanaście lat, tak używane modele kosztujące kilka tysięcy złotych bez przerwy wymagają różnorodnych napraw. A części samochodowe kosztują. Ich cena znacząco wzrasta w momencie, gdy są trudno dostępne. W przypadku niestandardowych modeli samochodów naprawa nawet drobnej usterki może kosztować dokładnie tyle, ile samo auto. Lepiej zatem zdecydować się na standardowe typy pojazdów osobowych. Jest ich naprawdę sporo i znakomicie sprawdzają się na drogach.

W wielu przypadkach tanie samochody naprawdę warto kupować. Człowiek, który dopiero co uzyskał prawo jazdy, powinien od razu ćwiczyć swoje nowe umiejętności w praktyce, bo w przeciwnym wypadku szybko zapomni, jak się w ogóle jeździ. A skoro nie stać go na nowy model z salonu, musi poszukać dla siebie jakiejś tańszej alternatywy, którą znajdzie w wielu komisach z używanymi autami oraz na aukcjach internetowych. Wystarczy poświęcić trochę więcej czasu na takie poszukiwania, by znaleźć coś wartościowego.

Zalety skórzanej kurtki Dainese Racing 3

0
kurtka Dainese

Skórzana kurtka Racing 3 od Dainese to same zalety i korzyści. Patrząc na to zupełnie obiektywnie, produkt ten jest zdecydowanie jedną najlepszych dostępnych na rynku skórzanych kurtek motocyklowych.

Solidna konstrukcja

Kiedy zakłada się skórzaną kurtkę Dainese z linii Racing 3, od razu wita uczucie komfortu i bezpieczeństwa. Mając ją na sobie już nawet podświadomie czujemy się dobrze chronieni i wiemy, że w razie wywrotki konsekwencje będą dużo, dużo mniejsze. Już samo to uczucie jest warte ceny, którą wyłożyć trzeba na ten najwyższej jakości produkt.

Każda nowa kurtka Dainese ma certyfikat CE jako profesjonalne wyposażenie ochronne dla motocyklistów, czego niestety nie można powiedzieć o wielu drogich skórzanych kurtek wyprodukowanych przez konkurencję. Fakt posiadania certyfikatu PPE CE stawia kurtkę Racing 3 w zupełnie innej lidze, jeżeli chodzi o branżę produktów ochronnych dla motocyklistów. Skórzana kurtka Racing 3 to jedna z niewielu istniejących obecnie na rynku kurtek motocyklowych, które zostały solidnie przetestowane i uzyskały taką certyfikację. Dodatkowo, każda kurtka Dainese wykonana jest ze specjalnej jakości skóry, która w środowisku miłośników dwóch kółek zdążyła obrosnąć już swoistego rodzaju legendą.

Kompaktowy pancerz

Ochraniacze na ramiona i łokcie obejmują prawie całą ich długość. W razie upadku na chodnik, jezdnię czy wszelkie inne nawierzchnie, w które może uderzyć pechowy motocyklista, konsekwencje mogą być bolesne. Jednak dzięki kurtce Dainese możemy liczyć na niesamowitej jakości ochronę przeciwko uderzeniom oraz tarciom, dzięki czemu ewentualne uszczerbki na zdrowiu będą zminimalizowane. To jest niezwykle cenna rzecz, nie tylko w przypadku nieszczęścia, ale również w trakcie zdecydowanie bezpiecznej, bezkolizyjnej jazdy – tak jak to było bowiem wspomniane już wcześniej, kurtka Dainese daje ogromny komfort psychiczny, co jest nie do przecenienia podczas czerpania przyjemności z jazdy motocyklem.

Seksowny i dopracowany wygląd

Skórzana kurtka Racing 3 spełnia również rolę eleganckiego stroju i właściwie na każdym motocykliście wygląda bardzo dobrze. Dość powiedzieć, że wiele głów odwraca się za kierowcą ubranym w produkty marki Dainese. Jeżeli więc chcemy wybrać się na randkę na motorze, nie można raczej dokonać lepszego wyboru ubioru niż skórzane cudeńka od włoskiego producenta odzieży ochronnej. Jest jeszcze jedno, co w tym temacie wyróżnia kurtki Dainese. Chodzi mianowicie o ich… zapach. Może wydawać się to dziwne lub zgoła nieistotne, ale prawda jest taka, że kurtki te po prostu niesamowicie dobrze pachną.

Czy warto nałożyć powłokę ceramiczną na lakier samochodowy?

0
Czy warto nałożyć powłokę ceramiczną na lakier samochodowy?

W czasach, kiedy motoryzacja się bardzo rozwija, rozwijają się również wszystkie elementy, jakie mają pomóc wyglądowi auta lub po prostu mają z nim coś wspólnego.

Niezwykle ważnym elementem jest odpowiednia chemia samochodowa. W ostatnich latach niezwykle popularne są lakiery samochodowe w sprayu, gdyż specjalnym strumieniem nakłada się je na auto i jest ono pomalowane bardzo dokładnie oraz bez zacieków. To doskonały sposób na to, żeby nasz samochód był piękny i wyglądał jak nowy. Generalnie lakiery przemysłowe są w bardzo wielu rodzajach, nie tylko w sprayu. Inną niezwykle ważną sprawą jest to, iż lakiery przemysłowe i samochodowe nie do końca mogą oznaczać to samo, gdyż samochodowe służą do malowania aut natomiast ogólnie przemysłowe są do malowania wielu rzeczy, więc mogą być wykorzystane również jako chemia przemysłowa. Od normalnych różnią się tylko tym, iż przemysłowe są stosowane w zakładach, gdzie oprócz wykonywania czegoś, to coś trzeba jeszcze pomalować. Zatem takie lakiery są w bardzo dużych ilościach i przeznaczone są wyłącznie do przemysłu.

powłoka ceramiczna

Nie opłaca się kupować prywatnej osobie sporej ilości lakieru przemysłowego

Detailing store to polski dostawca produktów do pielęgnacji samochodów, ale stał się jednym z wiodących dostawców profesjonalnych i konsumenckich produktów do pielęgnacji samochodów oferujących wszystko, od mydeł do czyszczenia farb i środków do czyszczenia kół, po woski i pasty o najwyższej jakości. Rutynowa konserwacja wykończenia samochodu jest prosta, jeśli posiadasz odpowiednie produkty. Szampon do myjni wysokiej jakości zapewni nie tylko skuteczne i delikatne czyszczenie, ale także zachowa wosk, który wcześniej nałożyłeś, aby zabezpieczyć swój samochód i świetnie wyglądać. Nałóż wosk samochodowy lub powłokę ceramiczną w celu ochrony i poprawy wyglądu lakieru. Oczywiście powłoki ceramiczne są najtwardszą formą ochrony lakieru przed zniszczeniem, dodatkowo nadają wyjątkowego blasku i lustrzanego połysku, aby twój samochód wyglądał jak nowy.

Rozrząd silnika – co warto o nim wiedzieć?

0
Rozrząd silnika – co warto o nim wiedzieć?

W praktyce każdy silnik tłokowy i to niezależnie od tego, jaki pojazd napędza, posiada swój układ rozrządu. Jego konstrukcja ulegała sporym zmianom razem z rozwojem jednostek napędowych. Różniła się efektywnością, poziomem głośności pracy czy trwałością. Rozrząd wbrew pozorom jest dość złożonym mechanizmem, o który należy szczególnie dbać. Wszelkiego rodzaju zaniedbania mogą się bowiem skończyć bardzo źle.

Jak często wymienia się rozrząd?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W tym przypadku sporo zależy od zaleceń producenta samochodu oraz od wytrzymałości całego układu.

Producenci aut informują na ogół, że rozrząd należy wymieniać co 200 tysięcy kilometrów, bądź co 10 lat. Nie do końca warto tym wartościom ufać. Ponadto, trzeba pamiętać, że taka wytrzymałość dotyczy jedynie elementów oryginalnych. Są mechanicy, którzy uważają, że wiek samochodu znacznie skraca stan wytrzymałości rozrządu. Zalecają więc jego wymianę nawet co 50 tysięcy kilometrów. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku łańcucha rozrządu. To element bardziej wytrzymały. Jego uszkodzenie łatwo poznać po charakterystycznym hałasie.

Co ciekawe, w większości aut razem z rozrządem występuje również pompa wody. Jest ona napędzana paskiem rozrządu i przy wymianie należy uwzględnić także i ten element. Na szczęście nie generuje to znacznego wzrostu kosztów naprawy.

Rodzaje rozrządu

Obecnie w nowoczesnych silnikach czterosuwowych wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje rozrządu:

  • OHC (rozrząd górnozaworowy z wałkiem w głowicy)
  • OHV (rozrząd górnozaworowy popychaczowy)
  • DOHC (rozrząd górnozaworowy z podwójnym wałkiem rozrządu w głowicy). DOHC wiele osób kojarzy tylko z jednostką napędową czterocylindrową rzędową, z szesnastoma zaworami. Nie jest to jednak reguła, gdyż czasem układ ten napędza osiem zaworów.

Czemu rozrząd jest tak istotny?

Rozrząd jest elementem odpowiedzialnym za właściwą pracę zaworów. Pozwala to na dostarczanie w odpowiednim momencie gotowej mieszanki do cylindrów oraz na opróżnianie ich ze spalin. Okazuje się więc, że bez rozrządu silnik wręcz nie może pracować. Do napędzania układu wykorzystywany jest wał korbowy. Jego obrót wprawia w ruch pasek bądź łańcuch, który przenosi energię na wałek rozrządu. Na jego powierzchni zlokalizowane są tzw. krzywki, które pozwalają na docisk szklanek popychaczy. Te umożliwiają regularne otwieranie oraz zamykanie zaworów.

CMR a krajowe przewozy drogowe

0
CMR a krajowe przewozy drogowe

Kancelaria transportowa kpmm to biuro, które powstało w wyniku zapotrzebowania branży transportowej na usługi z zakresu doradztwa prawnego w transporcie. Tworzy ją dynamiczny zespół wykształconych adwokatów i prawników świadczących pomoc w każdej trudnej sprawie dotyczącej prawa transportowego. Jedną ze skomplikowanych kwestii w jakich często pomaga kancelaria prawo transportowe jest problem użycia międzynarodowej konwencji transportowej CMR w krajowym transporcie drogowym.

Leżaczki i bujaczki dla niemowląt – jak wybrać odpowiedni?

jaki model leżaczka i bujaczka dziecięcego wybrać?

Leżaczki i bujaczki są rodzajem gadżetów, które ułatwiają życie rodziców. Dzięki leżaczkowi-bujaczkowi opieka nad malcem jest prostsza, rodzic oprócz poświęceniu mu uwagi, może wykonać pozostałe obowiązki domowe. Taki dodatek spełnia wiele funkcji, jednak należy pamiętać, aby dziecko nie spędzało w nim całego dnia. Jaki wybrać odpowiedni leżaczek-bujaczek dla swojej pociechy?

Jakie zalety posiadają leżaczki i bujaczki dla niemowląt?

Podczas korzystania z leżaczka-bujaczka przez malucha, rodzic może pozwolić sobie na wykonanie obowiązków domowych, bez obaw że dziecku może coś się przytrafić. Maluch jest wtedy cały czas na oku, a rodzic może zająć się praniem lub gotowaniem. Niemowlę w leżaczku-bujaczku jest bezpieczne. Każdy tego typu gadżet jest wyposażony z szelki, które skutecznie uniemożliwią wykonywanie żywiołowych ruchów maluchowi. Dzięki nim maluch nie wypadnie poza leżaczek.

Kolejną zaletą korzystania z leżaczka-bujaczka jest możliwość podawania dziecku posiłków, wtedy nie trzeba kupować specjalnego krzesełka do karmienia. Taki leżaczek-bujaczek wszędzie ze sobą można zabrać, bez problemu zmieści się w każdym samochodzie, ponieważ większość modeli jest składana.

Leżaczki i bujaczki dla niemowląt

Czym się kierować podczas wyboru leżaczka-bujaczka dla dziecka?

Podczas wyboru leżaczka-bujaczka, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Mowa o:

  • funkcjonalność – wybierając model leżaczka-bujaczka zwróćmy uwagę na pokrowiec, czy jest składany. Jeżeli jest, zdecydowanie łatwiej jest go wyprać. Kolejną ważną rzeczą jest możliwość regulacji wysokości siedziska. Taka funkcja przydaje się podczas karmienia.
  • bezpieczeństwo – podstawą odpowiedniego leżaczka-bujaczka są solidne i wytrzymałe szelki, które zabezpieczają niemowlę przed upadkiem. Leżaczek-bujaczek powinien być wykonany z materiału o wysokiej jakości. Obowiązkowo powinien posiadać również niezbędne atesty i certyfikaty.
  • dodatkowe funkcje – im jest ich więcej, tym bardziej funkcjonalny jest leżaczek-bujaczek. Bardzo praktyczną funkcją jest automatyczne kołysanie. Dzięki tej opcji rodzic może wykonywać inne czynności, bez konieczności spędzania każdej chwili z niemowlęciem. Niektóre modele posiadają dodatkowe wibrację, które przyjemnie utulą malucha do snu i sprawiają, że stanie się on spokojniejszy.

Przeczytaj też: http://www.humanuniversity.pl/karuzele-dla-niemowlat-jaka-zawiesic-nad-lozeczkiem/

Wydajny monitoring pojazdów GPS dla każdej firmy

0
Wydajny monitoring pojazdów GPS dla każdej firmy

Prowadzisz średnią lub małą firmę i wydaje Ci się, że masz na tyle dobre stosunki z pracownikami, że nie musisz ich kontrolować, ponieważ są oni wobec Ciebie uczciwi? Bez wątpienia zgrany zespół to najlepszy skarb każdego przedsiębiorcy, lecz zebranie załogi uczciwych specjalistów to bez wątpienia trudne zadanie. Często zależy to nie tylko od naszego doświadczenia, czy nawet proponowanych warunków zatrudnienia, tylko po prostu od samego szczęścia. Warto więc zabezpieczyć się na ewentualności, które nie do końca będą sprzyjające. Jednym z takich narzędzi jest między innymi monitoring pojazdów GPS.

Na czym polega działanie systemu monitorującego pojazdy przy pomocy modułu GPS? Wszystkie informacje znajdziesz w dalszej części tekstu. Zapraszamy serdecznie do lektury, dzięki której poznasz wszystkie zalety, możliwości i funkcjonalności systemu. Dowiesz się również jak montować i eksploatować.

Niezbędne czujniki i oprogramowanie

Żeby zrozumieć w ogóle, na czym polega sam monitoring pojazdów GPS, należy dokładnie prześledzić wykorzystywane czujniki. Oczywiście podstawowym asortymentem jest standardowy moduł nawigacji satelitarnej, czyli GPS. Jest on jednak w pewnym sensie zawodny, gdyż sygnał może zostać zgubiony nie tylko w budynkach, ale również przy pełnym zachmurzeniu. Jak ten problem może zostać rozwiązany? Przykładowo przy użyciu modułu GSM, który bez dwóch zdań jest o wiele dokładniejszy.

Profesjonalny monitoring pojazdów GPS posiada coś jeszcze. Oprogramowaniem, które pozwala nie tylko mieć podgląd tego, gdzie znajduje się maszyna, ale również na rejestrację trasy i jej przebiegu. Dzięki temu wygenerowanie dokładnej analizy jest banalnie proste.

Samodzielny montaż kontra wsparcie specjalistów

Chcesz samodzielnie zamontować system odpowiedzialny za monitoring pojazdów GPS? Z podstawowym wariantem, w skład którego wchodzi jeden czujnik, prawdopodobnie uda Ci się to zrobić bez problemu. Jeśli chcesz jednak skorzystać dodatkowo z opcji pozwalającej na pomiar spalania ilości paliwa itp. cały proces może okazać się zbyt skomplikowany.

Oszczędności na miarę XXI wieku

Załóżmy, że pracownik dodatkowo eksploatuje benzynę w kwocie 500 złotych miesięcznie. Możesz zauważyć, że jest to już 6 tysięcy złotych w skali roku. Dodatkowo do kosztów dochodzi zużycie opon i pozostałych części eksploatacyjnych oraz obniżenie wartości pojazdu. W rozliczeniu ogólnym rocznie na jednym aucie możesz zaoszczędzić nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Jak widać, warto skorzystać z takiej opcji.

Zobacz też