Niemcy od zawsze były krajem, z którego sprowadzano do Polski najwięcej używanych samochodów. Szacuje się, że nawet ponad 30% aut przyprowadzonych z zagranicy pochodzi właśnie od naszego zachodniego sąsiada. Wielu, zwłaszcza początkujących handlarzy samochodów, zastanawia się, czy nadal jest to dobre miejsce na poszukiwanie okazji do zarobku. Czy nadal opłaca się sprowadzać używane auta z Niemiec czy może jest to już rynek przebrany, a szukać trzeba gdzieś indziej? Gdzie warto szukać samochodów w Niemczech? Zapraszamy do lektury!

Samochody z Niemiec – wciąż można na nich zarobić

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, od razu trzeba powiedzieć, że na używanych autach z Niemiec wciąż można zarobić. Fakt, że coraz więcej osób trudni się sprowadzaniem aut sprawia, że jest to trochę trudniejsze i wymaga więcej cierpliwości. Nie ulega jednak wątpliwości, że przy odrobinie wprawy oraz cierpliwości, można kupić w Niemczech używany samochód i sprzedać go z zyskiem w Polsce. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, które znacznie ułatwią poszukiwanie najlepszej okazji.

Używane auta z Niemiec – gdzie ich szukać?

Osoba, która chce zająć się zawodowo sprowadzaniem aut z Niemiec powinna szukać ich przede wszystkim u prywatnych sprzedawców. Samochody u takich są zazwyczaj najbardziej zadbane, a ich historia serwisowa dokładnie udokumentowana. Z prywatnym sprzedawcą łatwiej również wynegocjować lepszą cenę, bo przede wszystkim zazwyczaj chce się szybko pozbyć samochodu, ale też może nie być do końca świadomy, ile taki samochód jest realnie warty. Unikać należy komisów, zwłaszcza tych przygranicznych, które nastawione są na sprzedawanie samochodów niedoświadczonym handlarzom. Jeśli jednak uda się znaleźć w komisie używany samochód, który wzbudzi zainteresowanie i daje szansę na potencjalny zarobek, warto dokładnie mu się przyjrzeć i sprawdzić dokumenty. Jeśli wszystko okaże się w porządku – warto zaryzykować.

Auta powypadkowe z Niemiec – czy warto się nimi zainteresować?

Ciekawą możliwością, dla osób, które chcą zarobić na sprowadzaniu aut używanych z Niemiec jest zakup aut uszkodzonych – po lekkich stłuczkach lub do naprawy mechanicznej. Usługi serwisowe są u naszych zachodnich sąsiadów zdecydowanie droższe niż w Polsce. W związku z tym kupując powypadkowe auto z Niemiec po o wiele niższej cenie niż sprawny samochód, można je potem naprawić w kraju i sprzedać z dużym zyskiem. To rozwiązanie szczególnie ciekawe dla handlarzy, którzy mają zaprzyjaźniony warsztat lub samodzielnie prowadzą serwis samochodowy. Wówczas koszty są jeszcze niższe, a zysk przy odsprzedaży – większy.

Samochody poleasingowe – można trafić atrakcyjne oferty!

Osoby, które handlują na większą skalę, powinny zainteresować się z kolei samochodami poleasingowymi. Są to auta, które najczęściej były kupione jako flota firmowa i wykorzystywane do celów służbowych. Wielu handlarzy obawia się sprowadzania takich pojazdów, bo uważają, że są zajeżdżone i niezadbane. To nie zawsze musi być prawda. Pod względem serwisowym, auta brane w leasing obsługiwane są zawsze przez Autoryzowane Stacje Obsługi, więc wszystkie ewentualne naprawy wykonywane są na oryginalnych częściach, a ich historia jest dobrze udokumentowana. Warto pamiętać też o tym, że samochody poleasingowe są najczęściej krótko eksploatowane, bo firmy, które z nich korzystają, zazwyczaj sprzedają je niedługo po zakończeniu gwarancji. Problemem w wypadku samochodów poleasingowych mogą być na pewno przebiegi. Czasem nawet dość nowe, 2-, 3-letnie pojazdy mogą mieć przejechany dystans porównywalny z samochodami o kilka lat starszymi. Decyzja w takiej sytuacji zawsze należy do kupującego – z jednej strony w miarę nowy samochód z pełną historią serwisową i w dobrym stanie jest łakomym kąskiem, z drugiej – auta używane z dużym przebiegiem trudniej sprzedać. Bez wątpienia jednak można takie znaleźć w Niemczech, sprowadzić je do Polski i zarobić na ich sprzedaży.

Gdzie szukać używanych aut z Niemiec?

Wyjazd „w ciemno” nigdy nie jest dobrym pomysłem, bo zawsze wiąże się z dużymi kosztami, które nie zawsze się zwrócą. O wiele lepiej jest jechać po konkretny samochód. Ułatwić poszukiwania może portal przeznaczony tylko dla handlarzy, czyli Cars on the web (Link do ofert samochodów używanych z Niemiec można znaleźć tutaj: https://www.carsontheweb.com/pl/cms/samochody-używane-niemcy). Warto zainteresować się ofertami w tym serwisie, bo zawierają bardzo szczegółowe opisy, a dodatkowo samochody kupuje się tam w systemie aukcyjnym, a to znacznie podnosi szansę na pozyskanie używanego auta w atrakcyjnej cenie. Dla zawodowego handlarza zawsze oznacza to tylko jedno – większy zysk przy odsprzedaży.

Podsumowując należy stwierdzić, że Niemcy wciąż są dobrym kierunkiem poszukiwań używanych samochodów przeznaczonych na handel. Żeby jednak sprowadzanie aut z Niemiec było opłacalne trzeba wykazać się cierpliwością, znajomością rynku i wiedzieć, gdzie szukać. Ze znalezieniem kupca na dobry samochód nie powinno być natomiast żadnego problemu.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here