dodatki dla motocyklistów

Każdy harleyowiec z prawdziwego zdarzenia dba nie tylko o wygląd i stan swojej maszyny, ale również swój własny. By wyglądać na autentycznego użytkownika motocyklu, warto dysponować odpowiednio dobraną odzieżą, ale przeznaczonymi do jej ozdabiania różnymi dodatkami. Poniżej podpowiadamy – po jakie blachy, wpinki, naszywki i inne dodatki warto sięgnąć, by dopełnić swojego wyglądu.  

Jak ozdobić kurtkę motocyklową (i nie tylko ją)?

Jest na to wiele sposobów. Wiele z nich zostało już przetestowanych i sprawdzonych przez tysiące motocyklistów z całego świata. W ten sposób stały się one cechą charakterystyczną, elementem rozpoznawczym, po którym można odnaleźć w tłumie innego fana motocykli.

Blach i wpinki to nazwy używane zamiennie – określają różnego typu elementy przeznaczone do „wpinania” w kurtkę. Większość dostępnych wpinek została wykonana z trwałych stopów metali, niekiedy wyposażonych w dodatkową warstwę ochronną przeciwdziałającą słabnięciu materiału – np. powstawaniu korozji.

Niezmiennie popularne są wpinki z motywami klasycznymi, w stylu retro, które możemy znaleźć na starych zdjęciach harleyowców. Często prezentują takie motywy graficzne jak: czaszka, kości, pin up girls, flaga amerykańska, skorpion, krzyż lub logotypy najczęściej używanych marek motocykli. Dużą zaletą wpinek jest ich uniwersalne zastosowanie – można wpinać je nie tylko w kurtkę, ale również w torbę, organizer podróżny lub inny dowolny materiał.

Szczególną rolę odgrywają pod tym względem przypinki zlotowe – czyli przygotowywane pod kątem konkretnych wydarzeń masowych dedykowanych dla motocyklistów. Jest to świetny pomysł na pamiątkę, która będzie nie tylko estetyczna, ale również – autentyczna. Będzie stanowić „widoczny ślad” po naszych motocyklowych podróżach i wędrówkach.

Naszywki – kultowe, tradycyjne, stylowe

Naszywki to znane wszystkim rozwiązanie. Są to nieduże partie materiału prezentujące wybrane treści graficzne, które możemy naszywać lub naklejać na naszą odzież. Naszywki są najczęściej tematyczne – związane z konkretnymi zainteresowaniami lub stylem estetycznym. Dla harleyowców – najlepszym wyborem są naszywki przedstawiające wymienionej wcześniej motywy retro.

Oprócz nich, popularnością cieszą się naszywki z motywami wojskowymi – na przykład nazwami dywizjonów – lub motywami muzycznymi. Te ostatnie to bardzo szeroka grupa, do której należy zaliczyć naszywki z nazwami zespołów rockowych i metalowych, a także ich logo.

Specjalnym typem naszywek są szarfy – czyli podłużne naszywki, które najczęściej mają formę napisów ułożonych w podłużny kształt. Nadają się idealnie do naszycia na górną część kurtki (na ramionach) lub na innych materiałach dużych rozmiarów.

Kupując naszywki motocyklowe (ich rozbudowaną ofertę znajdziesz na: https://motozloty.com/blachy-wpinki-c-1.html) warto pamiętać o przyborach umożliwiających ich naniesienie na ubranie. Odradzamy ich naszywanie, gdyż o wiele szybszym sposobem będzie zastosowanie specjalnego kleju dedykowanego do naszywek. Jest to substancja bezbarwna i bezwonna, która po użyciu nie zostawia żadnych widocznych śladów na tkaninie. Jest szybko schnąca i wydajna, co pozwala na przyozdobienie kurtki od razu po zakupie samej naszywki. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here