Masz prawo jazdy, ale nie możesz pozwolić sobie na utrzymanie pojazdu? Zamiast szukać dodatkowego źródła dochodu, przekonaj się do współdzielenia samochodu. Poznaj carsharing i sprawdź, jakie płyną z niego korzyści.

Carsharing – użytkuj, gdy potrzebujesz

Aktualnie usługa carsharing jest dostępna w największych miast w Polsce, m.in. w Warszawie i Poznaniu. W Zachodniej Europie ze współdzielenia pojazdów korzystają mieszkańcy nawet niewielkich miejscowości. Wszystko dlatego, że carsharing się opłaca. To idealne rozwiązanie z punktu widzenia osób, które:

  • nie mają pojazdu,
  • mają samochód, ale korzysta z niego cała rodzina i czasem potrzebują dodatkowego auta,
  • na co dzień korzystają z komunikacji miejskiej i jedynie od czasu do czasu potrzebują samochodu osobowego,
  • chcą korzystać z nowoczesnych rozwiązań,
  • chcą mieć swój wkład w ochronę środowiska naturalnego, wybierając ekologiczne rozwiązania.

Korzystając z carsharingu, możesz sporo zaoszczędzić. Jeżeli masz samochód, z pewnością wiesz, ile kosztuje jego roczne utrzymanie. W modelu carsharingu płacisz w momencie, gdy faktycznie użytkujesz pojazd.

Jak zacząć korzystać z carsharingu?

Jesteś mieszkańcem Poznania? Carsharing na terenie tego miasta, a także w ościennych miejscowościach np. Swarzędz, Luboń, Koziegłowy, proponuje firma Easyshare. Aby zarezerwować pojazd, będziesz potrzebował jedynie aplikacji mobilnej. Możesz ją pobrać bez ponoszenia opłat ze strony internetowej easyshare.pl. Później pozostaje Ci jedynie zarejestrować się i potwierdzić swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. To już wszystkie formalności – teraz możesz zarezerwować jeden z 200 udostępnionych przez firmę pojazdów.

Samochody czekają w różnych częściach miasta – ich rozmieszczenie będziesz mógł sprawdzić na specjalnej mapie, do której również otrzymasz dostęp. Easyshare udostępnia pojazdy hybrydowe Toyota Yaris. Są one ekologiczne – korzystanie z nich oznacza mniej hałasu, niższą emisję CO2 i tym samym czystsze powietrze.

Ile kosztuje carsharing?

Rosnące zainteresowanie współdzieleniem pojazdów nie jest przypadkowe – to w wielu sytuacjach rozwiązanie tańsze niż skorzystanie z oferty wypożyczalni samochodów. Easyshare proponuje bardzo korzystny model rozliczenia – klient płaci za faktyczne użytkowanie auta. Stawki są następujące:

  • 50 gr za każdą rozpoczętą minutę jazdy,
  • 80 gr za każdy rozpoczęty kilometr,
  • 10 gr za minutę postoju.

Wszystkie samochody czekające na klientów są zadbane, czyste i gotowe do jazdy. Nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko samodzielnie przekonać się, czy carsharing to rozwiązanie dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here