O tym, jak ważne jest prawidłowe wyważenie części ruchomych w aucie, nikogo nie trzeba przekonywać. Wiedzą o tym zarówno kierowcy jak i mechanicy, zajmujący się obsługą aut. Prawidłowe wyważenie takich elementów jak turbosprężarki, wały napędowe, wały korbowe lub koła dwumasowe, zapewnia sprawną i bezawaryjną pracę tych elementów. Warsztat lub serwis mechaniczny, zapewniający dobrą obsługę w tym zakresie, bez wątpienia zostanie doceniony przez klientów, co z kolei przełoży się na jego przychody.

Dlaczego wyważenie części ruchomych jest takie ważne?

Każda część, pracująca ruchem obrotowym, ma skłonność do obracania się wokół centralnej osi masy. Kiedy ta oś pokrywa się z centralną osią przebiegu, to ruch elementu przebiega bez zakłóceń. W przypadku, kiedy te dwie osie nie pokrywają się, pojawiają się wibracje elementu, generujące niepotrzebny hałas i prowadzące do uszkodzenia łożysk, a w skrajnych sytuacjach – nawet całej części. Dlatego właśnie prawidłowe wyważenie elementów ruchomych jest tak ważne. W tym celu wykonuje się szereg czynności z użyciem czułych wyważarek. Dobrym przykładem takich urządzeń są maszyny, oferowane przez firmę Cimat, której oferta skierowana jest do szerokiego grona odbiorców.

Podstawa – dobry sprzęt.

Wybierając urządzenia do warsztatu, zajmującego się mechaniką, warto określić dokładne wymagania oraz potrzeby, wynikające z jego działalności. Firma Cimat oferuje szeroki wachlarz wyważarek: znajdują się tutaj zarówno modele uniwersalne, jak i te, dostosowane do wymagań konkretnej branży lub potrzeb indywidualnego klienta. Oprócz sprzedaży sprzętu, przedsiębiorstwo oferuje także kompletne realizacje linii technologicznych, począwszy od zaprojektowania całej części mechanicznej oraz systemu sterowania, przez produkcję, aż do montażu i uruchomienia u klienta.

Firma oferuje także liczne usługi serwisowe, zwłaszcza remonty i modernizacje, potwierdzone dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w branży wyważarek. Dzięki temu, z łatwością przywraca maszynom pełną sprawność pomiarową, zaś zmodernizowanym układom dodaje nowe funkcje. W ramach remontów i modernizacji urządzeń, dostosowuje je do wymagań najnowszych norm (na przykład dzięki kompletnej wymianie starych układów pomiarowych na nowe). Cimat obsługuje maszyny wszystkich obecnych na rynku producentów, w tym Schenck, AM, Hofmann, Elettorava i Reutlinger.

Ponadto, przedsiębiorstwo wykonuje badania techniczne maszyn i urządzeń, zgodnie z obowiązującymi normami, a w czasie tych czynności serwisanci dokonują wszystkich niezbędnych napraw i regulacji: zarówno elementów mechanicznych, jak i osprzętu elektronicznego. Każde, zakończone pozytywnym wynikiem, badanie jest potwierdzane certyfikatem poprawności działania. Firma oferuje także nowe wirniki wzorcowe dla różnego rodzaju maszyn, a także badania techniczne i certyfikację części, posiadanych przez klientów.

Podsumowując: oferta firmy Cimat skierowana jest do przedsiębiorstw wszystkich branż, związanych z mechaniką, działających na terenie praktycznie całego świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here