Hyundai Ioniq 5 Electric

To była jedna z najbardziej wyczekiwanych premier w świecie motoryzacji. Do Polski wjechał już Hyundai Ioniq 5 Electric, czyli najnowszy samochód z napędem w 100% elektrycznym w ofercie koreańskiego producenta. Auto imponuje osiągami, znakomitą jakością wykonania oraz funkcją ultraszybkiego ładowania, która pozwala zwiększyć zasięg o 100 kilometrów w czasie zaledwie 5 minut. Ioniq Electric to nie jest samochód na każdą kieszeń, natomiast jego premiera to dobra okazja, aby przypomnieć sobie o wyraźnie tańszym i wciąż atrakcyjnym Ioniqu w wersji hybrydowej.

Klasyczny napęd hybrydowy nadal dobrze się broni

Nie można mieć raczej wątpliwości, że w perspektywie następnych kilkunastu lat dominować będzie już napęd w 100% elektryczny, a może także wodorowy. Póki co jednak wciąż dobrym wyborem jest samochód hybrydowy – zwłaszcza taki, jak Hyundai Ioniq Hybrid, który wykorzystuje klasyczną technologię hybrydy.

Podczas hamowania odzyskiwana jest energia, która następnie jest magazynowa w akumulatorze litowo-polimerowym i wykorzystywana w celu wspierania jednostki benzynowej. Pozwala to znacząco ograniczyć zużycie paliwa, szczególnie w ruchu miejskim, jak również zredukować emisję szkodliwych spalin.

Co ważne, napęd hybrydowy Hyundaia cieszy się dużym uznaniem kierowców i ekspertów, uchodząc za rozwiązanie praktycznie bezawaryjne i bezobsługowe. Nie ma tutaj potrzeby uzupełniania energii z gniazdka, jak ma to miejsce w przypadku hybryd typu plug-in czy samochodów z napędem w 100% elektrycznym.

Wysoki komfort jazdy, zwłaszcza w mieście

Hyundai Ioniq Hybrid standardowo jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów, która rewelacyjnie sprawdza się w ruchu miejskim, gwarantując wysoki komfort jazdy oraz stały dostęp do wysokiego momentu obrotowego.

Warto również podkreślić naprawdę dobrą jakość wykonania wnętrza oraz jego przestronność. Ioniq śmiało może być rozpatrywany w kategorii głównego samochodu dla rodziny, zwłaszcza takiej, która tylko okazjonalnie wybiera się w dalszą trasę, a na co dzień priorytetowo traktuje wygodę, bezpieczeństwo i niskie koszty eksploatacji.

Niezawodność w standardzie

Hyundai Ioniq Hybrid jest samochodem wyróżniającym się bardzo dobrą jakością wykonania i niezawodnością, o czym najlepiej świadczą warunki gwarancyjne. Producent udziela na ten model aż 5-letniej gwarancji bez limitu kilometrów oraz dodatkowo 8 lat gwarancji na akumulator.

Umów się na jazdę testową Hyundaiem Ioniq Electric lub Hybrid

Niezależnie od tego, czy chcesz iść w kierunku klasycznej hybrydy, czy przesiąść się do samochodu w 100% elektrycznego, to na dobry początek zacznij od odbycia jazdy testowej – najlepiej zarówno Hyundaiem Ioniq 5 Electric, jak i Ioniq Hybrid. Taką możliwość daje Ci autoryzowany dealer koreańskiej marki – MM Cars Hyundai Katowice. Już teraz skontaktuj się z dealerem i zarezerwuj dogodny termin dla siebie.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że MM Cars Hyundai Katowice w 2021 roku osiągnął drugą najwyższą sprzedaż samochodów koreańskiej marki w Polsce. To dowodzi, że dealer może być dobrym wyborem dla osób szukających najatrakcyjniejszych ofert cenowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here