Transport roweru może być problematycznym zadaniem, jeśli ktoś posiada sportowy samochód z niewielkim bagażnikiem i bez możliwości złożenia tylnej kanapy – natomiast wyjazd na wakacje dla osób miłujących się w aktywnej formie spędzania wolnego czasu, bez zabrania swojego ulubionego roweru, jest czymś zupełnie niepraktycznym, a nawet niemożliwym. Bagażniki rowerowe są w stanie rozwiązać ten problem, jednak warto wiedzieć, w jaki sposób wybrać odpowiedni model, by spełnił wszystkie oczekiwania użytkowników.

Bagażniki rowerowe – rodzaj, cena, funkcjonalność

Odwiedzając zarówno sklepy stacjonarne z wyposażeniem dla rowerzystów, jak i internetowe z wyposażeniem motoryzacyjnym, można spotkać niezwykle szeroką ofertę produktów – bagażniki rowerowe zyskały na popularności, gdy aktywny wypoczynek zaczął wypierać bierne leżakowanie na pobliskich plażach.

Pojawia się więc bardzo proste pytanie. Który model będzie najlepszym rozwiązaniem? W ofercie dużych i renomowanych dystrybutorów wyposażenia dla rowerzystów, można znaleźć m.in. takie produkty jak:

  • bagażniki dachowe,
  • montowane na klapie,
  • montowane na dachu,
  • do wnętrza samochodu.

Jak wyglądają bagażniki rowerowe w kategoriach cenowych? Warto zacząć od najpopularniejszego rozwiązania, które również jest najtańsze – chodzi oczywiście o uchwyty dachowe, które w dalszym ciągu wyglądają niebezpiecznie w czasie transportu, jednak gwarantują one bezpieczeństwo. Instalacja takiego modelu jest wyjątkowo prosta i można ją stosować niemal we wszystkich rodzajach samochodów – oryginalny model renomowanego producenta, można nabyć już w cenie poniżej 300 złotych (mowa oczywiście o pojedynczych uchwytach, z możliwością instalacji jednego roweru).

Dużo droższe, jednak również wygodniejsze są bagażniki rowerowe, posiadające montaż z pomocą haka, chociaż zakrywają tablicę rejestracyjną i należy zająć się tym jeszcze długo przed wyjazdem. Ich atutem jest fakt, że w większości przypadków, istnieje możliwość montażu ich zarówno w auta typu VAN, kombi, sedan, jak i coupe. Z gorszych stron, które mogą spowodować trudności w użytkowaniu, jest m.in. fakt, że przeszkadzają w czasie otwarcia klapy bagażnika, a nawet mogą ją uniemożliwić.

Posiadając samochody z płaskim tyłem (np. VAN, kombi), można wybrać najwygodniejszy sposób transportu rowerów, czyli bagażniki montowane na klapie bagażnika. Po pierwsze rozwiązują one problem zasłoniętej tablicy rejestracyjnej i świateł oraz umożliwiają niewielkie otwarcie bagażnika, bez konieczności ściągnięta wszystkich rowerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here