Kupując samochód, warto zaopatrzyć się w zestaw podstawowego sprzętu, dzięki któremu wykonanie wielu prac związanych z przygotowaniem auta do jazdy, stanie się wyjątkowo proste. Wspomniany sprzęt to nieskomplikowane w obsłudze narzędzia i urządzenia, dzięki którym można sprawdzić stan ciśnienia powietrza w oponach i ewentualnie szybko go uzupełnić, dzięki którym można samodzielnie zmienić koła, posprzątać wnętrze auta czy zadbać o atrakcyjny wygląd samochodowej karoserii. Co ważne, tego typu sprzęt jest powszechnie dostępny i stosunkowo tani. Możesz go kupić, odwiedzając sklep narzędziowy lub dobrze zaopatrzony sklep motoryzacyjny. A jakie konkretnie narzędzia i urządzenia przydadzą się w codziennej obsłudze auta?

Wymiana kół

Podstawowym sprzętem, w jaki powinien być wyposażony każdy pojazd osobowy, jest koło zapasowe. Samodzielna wymiana koła nie jest skomplikowaną czynnością i przy odrobinie wprawy zajmuje nie więcej niż kilka-kilkanaście minut. Do wymiany koła potrzebny jest jednak odpowiedni sprzęt. Tym sprzętem jest specjalny klucz do odkręcania i dokręcania śrub mocujących koła oraz lewarek do uniesienia samochodu, do góry. Większość samochodów już fabrycznie wyposażonych jest w tego typu akcesoria. Niestety nie zawsze są to akcesoria gwarantujące wysoki komfort pracy. W związku z tym wielu kierowców decyduje się na zakup większego klucza do odkręcania/dokręcania śrub (im dłuższa rączka klucza, tym łatwiej odkręcić mocno dokręconą śrubę) i prostszego w obsłudze lewarka samochodowego. Odwiedzając dobrze zaopatrzony sklep narzędziowy lub motoryzacyjny, bez problemu zaopatrzysz się w hydrauliczny lewarek, pozwalający na szybkie uniesienie i błyskawiczne opuszczenie auta. W sklepach z narzędziami znajdziesz również różne rodzaje kluczy do kół. Wiele z nich ma konstrukcję teleskopową, dzięki czemu po złożeniu zajmują naprawdę niewiele miejsca i z powodzeniem można wozić je ze sobą w aucie.

Jeśli dysponujesz garażem, możesz także zaopatrzyć się we własny kompresor. Dzięki niemu sprawdzenie ciśnienia w oponach i ich ewentualne dopompowanie, zajmie Ci zaledwie kilka minut. Co ważne, kompresory są coraz tańsze i powszechnie dostępne. Tego typu sprzęt sprzedają sklepy narzędziowe, markety budowlane, a nawet zwykłe hipermarkety.

Sprzątanie i pielęgnacja auta

Jeśli zależy Ci na atrakcyjnym wyglądzie Twojego samochodu, musisz o niego odpowiednio zadbać. Pomogą Ci w tym proste narzędzia, w postaci niewielkiego odkurzacza samochodowego, myjki ciśnieniowej i ewentualnie prostej w obsłudze polerki do woskowania karoserii. Wybierając odkurzacz samochodowy, możesz zdecydować się na zakup niewielkiego odkurzacza wyposażonego w wewnętrzny akumulator lub jeśli dysponujesz własnym garażem, w zakup większego i mocniejszego odkurzacza przemysłowego, którym prócz stałych zanieczyszczeń, będziesz mógł również zebrać wodę i błoto śniegowe. Myjka ciśnieniowa to sprzęt dedykowany dla osób dysponujących własną posesją, na której terenie można opłukać swój samochód. Polerka przyda się natomiast tym właścicielom samochodów, którzy dbają o dokładne nawoskowanie całej powierzchni samochodowej karoserii. Odwiedzając sklep narzędziowy, bez problemu zaopatrzysz się we wszystkie kategorie tego typu sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here