Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup używanego pojazdu. Jest to bardzo popularna praktyka, ponieważ obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo dużo takich modeli. Są one przede wszystkim tanie, dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Jednak nie możemy zapominać, iż tego typu transakcje mogą być czasem niebezpieczne. Zatem o czym powinniśmy pamiętać, decydując się na tego typu transakcje?

Niewiele osób ma świadomość, jednak zakup taniego auta po okazyjnej cenie bardzo rzadko kończy się dla kupującego pomyślnie. Warto pamiętać, iż takie okazje się praktycznie nie zdarzają, a jeżeli już znaleźliśmy bardzo dobrą okazję, powinniśmy się nad nią dobrze zastanowić.

Bardzo popularnym chwytem, na jakiego zastosowanie decyduje się coraz więcej handlarzy samochodów jest sprzedaż auta bez dowodu rejestracyjnego. Często osoby sprzedające pojazdy w ten sposób zapewniają, iż sprzedaż jest dla kupującego bardzo korzystna i nie będzie żadnych problemów z powodu braku wspomnianego wcześniej dokumentu. Wielu handlarzy deklaruje również, iż wspomniany dokument jak najszybciej dostarczy, ponieważ zapomnieli go wziąć ze sobą. Jak można się domyślać, taka sytuacja nigdy już później nie ma miejsca. Handlarz znika wraz z podpisaną umową, a my mamy problem z powodu braku dokumentu.

Niestety jeżeli nie będziemy posiadać dowodu rejestracyjnego, nie uda nam się zarejestrować pojazdu. Auto powinno mieć także ważne ubezpieczenie OC i przegląd techniczny. Sytuacja wygląda tak samo w przypadku sprowadzania pojazdu z zagranicy. Także powinniśmy posiadać jego dowód rejestracyjny. W przeciwnym przypadku możemy mieć wiele kłopotów z jego zarejestrowaniem.

Warto pamiętać, iż zakup używanego samochodu bardzo często związany jest z dużym ryzykiem. W szczególności powinniśmy uważać, jeżeli decydujemy się na zakup auta bez dowodu rejestracyjnego. W takich przypadkach możemy bardzo często paść ofiarą oszustwa, dlatego powinniśmy mieć duże doświadczenie w tej branży. Również warto zwrócić uwagę na komplet pozostałych dokumentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here