Kupiłeś używany samochód – sprawdź w co warto je wyposażyć

Kupiłeś używany samochód i chcesz mieć pewność, że jazda nim będzie w pełni komfortowa? Stare modele nie posiadają niestety wielu udogodnień, które można znaleźć w najnowszych autach. Sprawdź, w jakie akcesoria wyposażyć swój (nie)nowy nabytek!

Radio samochodowe

Wiele samochodów posiada wbudowane odtwarzacza muzyczne, co sprawia, że najczęściej nie zawracamy sobie głowy zakupem nowego radia. Tymczasem, jeśli jesteś fanem muzyki w doskonałej jakości, a do tego chcesz mieć dostęp do bogatej biblioteki plików muzycznych, warto jest zainwestować w wymianę tego sprzętu. Radio wbudowane w deskę rozdzielczą nie zawsze bowiem umożliwia odtwarzanie wszystkich nośników, jakie obecnie mamy do dyspozycji. Jak wybrać radio samochodowe? O tym przeczytasz tutaj.

Radio samochodowe

Uchwyt na kubek

W długiej podróży autostradą nie ma nic przyjemniejszego jak sięgnąć po kubek gorącej kawy zakupionej na ostatnim postoju. Nie ma z tym problemu, kiedy jedzie z nami druga osoba – to ona może trzymać nasz napój i podać nam go kiedy nabierzemy ochotę, by się nim orzeźwić. Jednak jeśli jedziemy sami lub chcemy dać pasażerowi odrobinę swobody, możemy napotkać problem – gdzie odłożyć kubek? Starsze modele samochodów rzadko wyposażone są w uchwyty na napoje. Pomimo dużej ilości schowków, najczęściej brakuje takiego, w którym kubek stałby stabilnie i był w zasięgu ręki bez konieczności odrywania wzroku od drogi. Taki uchwyt możesz kupić osobno. Dostępne są takie do zahaczenia o kratkę wentylacyjną lub w szczelinie między drzwiami a szybą. To akcesorium, które znacząco zwiększy Twój komfort podróży, ale nie tylko – są to niedrogie gadżety, zatem z powodzeniem sprawisz taki również swoim pasażerom, którzy docenią wygodę i brak konieczności podawania napojów kierowcy.

Uchwyt na telefon

Wyobrażasz sobie daleką podróż samochodem, w nieznane miejsca bez nawigacji? W starych samochodach niestety brakuje systemu GPS, zatem jedynym sposobem, by skorzystać z wirtualnych map jest włączyć je na telefonie. A ten umieścisz w specjalnych uchwycie na telefon, który zaczepisz w kratce wentylacyjnej lub przykleić na przedniej szybie. Obecnie tego typu uchwyty dostępne są w tak wielu rodzajach, ze z łatwością znajdziesz odpowiedni model dla swojego telefonu i taki, który będzie podobał Ci się wizualnie. Pamiętaj, by umieszczając go w odpowiednim miejscu upewnić się, że dobrze się trzyma. Warto umieścić w nim telefon przed ruszeniem w drogę, by sprawdzić czy nie wypadnie i nie ryzykować, ze stanie się tak podczas podróży.

Uchwyt na kubek

Apteczka, trójkąt i gaśnica

Oprócz akcesoriów zwiększających Twoją wygodę, pamietaj także o przedmiotach, któe obowiązkowo powinieneś mieć w samochodzie. Jeśli kupujesz używane auto może się okazać, ze brakuje ich w Twoim nabytku. Posiadanie sprawnej gaśnicy oraz trójkąta jest obowiązkowe i za ich brak w przypadku kontroli możesz otrzymać mandat. Apteczka jest przedmiotem fakultatywnym, jednak zachęcamy do przechowywania małego zestawu medycznego w bagażniku samochodu. Nigdy w końcu nie wiadomo, co może się przytrafić, a plaster czy bandaż przydaje się nie tylko w przypadku kolizji drogowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here