jaki model leżaczka i bujaczka dziecięcego wybrać?

Leżaczki i bujaczki są rodzajem gadżetów, które ułatwiają życie rodziców. Dzięki leżaczkowi-bujaczkowi opieka nad malcem jest prostsza, rodzic oprócz poświęceniu mu uwagi, może wykonać pozostałe obowiązki domowe. Taki dodatek spełnia wiele funkcji, jednak należy pamiętać, aby dziecko nie spędzało w nim całego dnia. Jaki wybrać odpowiedni leżaczek-bujaczek dla swojej pociechy?

Jakie zalety posiadają leżaczki i bujaczki dla niemowląt?

Podczas korzystania z leżaczka-bujaczka przez malucha, rodzic może pozwolić sobie na wykonanie obowiązków domowych, bez obaw że dziecku może coś się przytrafić. Maluch jest wtedy cały czas na oku, a rodzic może zająć się praniem lub gotowaniem. Niemowlę w leżaczku-bujaczku jest bezpieczne. Każdy tego typu gadżet jest wyposażony z szelki, które skutecznie uniemożliwią wykonywanie żywiołowych ruchów maluchowi. Dzięki nim maluch nie wypadnie poza leżaczek.

Kolejną zaletą korzystania z leżaczka-bujaczka jest możliwość podawania dziecku posiłków, wtedy nie trzeba kupować specjalnego krzesełka do karmienia. Taki leżaczek-bujaczek wszędzie ze sobą można zabrać, bez problemu zmieści się w każdym samochodzie, ponieważ większość modeli jest składana.

Leżaczki i bujaczki dla niemowląt

Czym się kierować podczas wyboru leżaczka-bujaczka dla dziecka?

Podczas wyboru leżaczka-bujaczka, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Mowa o:

  • funkcjonalność – wybierając model leżaczka-bujaczka zwróćmy uwagę na pokrowiec, czy jest składany. Jeżeli jest, zdecydowanie łatwiej jest go wyprać. Kolejną ważną rzeczą jest możliwość regulacji wysokości siedziska. Taka funkcja przydaje się podczas karmienia.
  • bezpieczeństwo – podstawą odpowiedniego leżaczka-bujaczka są solidne i wytrzymałe szelki, które zabezpieczają niemowlę przed upadkiem. Leżaczek-bujaczek powinien być wykonany z materiału o wysokiej jakości. Obowiązkowo powinien posiadać również niezbędne atesty i certyfikaty.
  • dodatkowe funkcje – im jest ich więcej, tym bardziej funkcjonalny jest leżaczek-bujaczek. Bardzo praktyczną funkcją jest automatyczne kołysanie. Dzięki tej opcji rodzic może wykonywać inne czynności, bez konieczności spędzania każdej chwili z niemowlęciem. Niektóre modele posiadają dodatkowe wibrację, które przyjemnie utulą malucha do snu i sprawiają, że stanie się on spokojniejszy.

Przeczytaj też: http://www.humanuniversity.pl/karuzele-dla-niemowlat-jaka-zawiesic-nad-lozeczkiem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here