Lodówka samochodowa

0
2982

Lodówka samochodowa to wygodne, przenośne urządzenie służące chłodzeniu napojów oraz jedzenia w trakcie jazdy samochodem. Dane akcesorium może okazać się dość przydatne, jeśli planujesz wyjazd na kemping lub jakąkolwiek inną aktywność na świeżym powietrzu. W sprzedaży dostępne są w szczególności niewielkie lodówki, podobne do tych używanych w gospodarstwie domowym, jednakże o mniejszej pojemności i wydajności. Możesz w nich ustawić określoną temperaturę i chłodzić jedzenie tak długo, jak będzie włączony silnik Twojego samochodu.

Większość danych urządzeń posiada rączkę do ich wygodnego przenoszenia, uszczelnioną pokrywę oraz wyświetlacz. Lodówki samochodowe różnią się między sobą pojemnością – wynosi ona od 13 do 100 litrów. Z tego względu, że zasada działania danych urządzeń jest oparta o cyrkulację płynu chłodzącego zapewnioną przez pompę (sprężarkę), wymagają one podłączenia do sieci o napięciu 12 V. Jeśli Twój samochód posiada w bagażniku gniazda o napięciu 12 V, możesz z łatwością podłączyć tam swoją lodówkę; w innym wypadku w celu podłączenia lodówki do zasilania możesz skorzystać z gniazda zapalniczki znajdującego się na konsoli środkowej we wnętrzu auta.

Jeśli skorzystasz z odpowiedniej przejściówki podłączonej do kontaktu w ścianie lodówkę można podłączyć do zasilania także w swoim domu. Poza tym dane akcesoria samochodowe wymagają konserwacji i czyszczenia, posiadają ograniczoną żywotność oraz relatywnie wysoką cenę. Poza lodówkami samochodowymi możesz znaleźć także termoelektryczne lodówki turystyczne, które aby działać także muszą zostać podłączone do zasilania, jednak posiadają inną zasadę działania. Tego rodzaju lodówki do chłodzenia wykorzystują zasadę Peltiera, tak więc pracują one na zasadzie przesyłania ciepła z wnętrza na zewnątrz urządzenia. Jedną z ich kluczowych funkcji jest umiejętność ogrzewania jedzenia i napojów. Niemniej jednak te tańsze urządzenia nie są w stanie zamrozić swojej zawartości.

Wskazówki dotyczące wyboru urządzenia

Niezależnie od tego na jaki problem możesz natrafić, nasz sklep online Autodoc.pl jest zawsze gotów Ci pomóc. W zależności od swoich potrzeb i konfiguracji samochodu wybierz odpowiednią pojemności lodówki. Kluczowe jest racjonalne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz lodówki. Modele z wbudowanym podświetleniem pomogą Tobie w łatwym znalezieniu tego, co znajduje się wewnątrz lodówki. Dobra lodówka powinna posiadać wytrzymałą obudowę oraz solidne rączki do jej przenoszenia, a także zdejmowaną pokrywę w celu uzyskania pełnego dostępu do jej wnętrza. Przydatne może okazać się także podświetlenie wewnętrzne urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here