Lokalizacja GPS – samochody, telefony, bagaż i nie tylko

0
1244

Narzędzia do monitoringu GPS to nie tylko możliwość obserwowania na mapie obecnego położenia samochodu. Czy wiesz, jak wiele zastosowań mają lokalizatory? Jeżeli nie – koniecznie przeczytaj ten tekst.

Moduły GPS to urządzenia, które mogą zostać wykorzystane w wielu sytuacjach. Różnią się one bowiem między sobą sposobami instalacji i wbudowanymi funkcjami – co pozwala Ci na zakup modelu, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

W tym artykule wymienimy kolejne zastosowania narzędzi do lokalizacji GPS. Możesz być pewien, że dzięki odpowiednio dobranemu lokalizatorowi zadbasz o bezpieczeństwo bliskich osób, zwierząt, pojazdów i przedmiotów.

Lokalizatory GPS jako ochrona pojazdów

Jedną z grup lokalizatorów są moduły GPS dla pojazdów. Niektóre z nich są przenośne, inne zaś wymagają instalacji.

Przenośny moduł IKOL OBD – dla aut i busów

Do przenośnych lokalizatorów dla pojazdów zaliczamy m.in. IKOL OBD. Moduł ten jest podpinany do gniazda OBD w aucie osobowym lub busie (dzięki czemu może odczytywać dane z komputera pokładowego) i umożliwia m.in. śledzenie aktualnej pozycji oraz zapisywanie historii przejazdów. Możesz z niego korzystać np. wtedy, gdy nie chcesz żadnej ingerencji w pojazd, bo zależy Ci na szybkim montażu. Inną zaletą tego nadajnika jest jego mobilność. Jeżeli np. zarządzasz flotą pojazdów i dany samochód nie jest obecnie używany – z łatwością wyjmiesz z niego lokalizator i umieścisz w innym aucie.

IKOL GO – precyzja, niezawodność i szerokie zastosowanie

Moduł IKOL GO charakteryzuje się wyjątkowo szerokim zastosowaniem (jest odpowiedni dla aut osobowych, busów, ciężarówek, maszyn budowlanych, traktorów, a nawet łodzi). Urządzenie to wymaga instalacji – można ją wykonać także samodzielnie.

IKOL CAN – kontrola zużycia paliwa i stylu jazdy kierowcy

Lokalizator IKOL CAN jest podpinany pod magistralę CAN pojazdu (gdzie spotykają się wszystkie czujniki). Pozwala mu to na sczytywanie z niej licznych informacji o pojeździe. Największą zaletą tego modułu jest funkcja kontroli zużycia paliwa.

Innym ważnym udogodnieniem jest opcja kontroli stylu jazdy kierowcy (Ecodriving). To szczególnie ważne, jeśli zarządzasz większą grupą pojazdów i chcesz zmniejszyć koszty utrzymania aut. Od teraz będziesz wiedział, jakie błędy popełniają Twoi kierowcy oraz który z nich zużywa najwięcej paliwa przez zbyt szybką jazdę czy gwałtowne hamowanie.

Coś dla samolotów i jednośladów

Urządzenia IKOL to nie tylko GPS-y dla aut – z myślą o m.in. pilotach i motocyklistach stworzono moduły idealnie dopasowane do ich potrzeb.

IKOL AERO jest lokalizatorem instalowanym w samolotach. Umożliwia on śledzenie aktualnej pozycji samolotu i sprawdzanie historii przelotów. To dobry wybór, jeżeli pracujesz w szkole lotniczej i chcesz monitorować postępy swoich uczniów.

Z kolei IKOL MOTO to propozycja nie tylko dla właścicieli jednośladów, ale też skuterów wodnych, motorowerów czy łodzi. Moduł ten jest wodoszczelny oraz odporny na brud i ekstremalne temperatury.

Zabezpieczenie bagażu

Przenośny lokalizator IKOL SPOT sprawdzi się, gdy chcesz zabezpieczyć bagaż przed zagubieniem. Wystarczy, że schowasz go w torbie, walizce lub plecaku. Możesz też z łatwością przymocować moduł w dowolnym miejscu, po uprzednim schowaniu go do etui, z którym jest sprzedawany.

Monitorowanie ludzi i zwierząt

Warto zauważyć, że IKOL SPOT to nie tylko sposób na wygodne namierzenie zapomnianego bagażu. Jest to także niezawodne narzędzie, jeśli chcesz sprawdzać lokalizację osób starszych i niesamodzielnych, dzieci oraz zwierząt (gdyż może zostać przyczepiony także do obroży).

Urządzenie to wyposażono w przycisk SOS, służący do wzywania pomocy. Po jego naciśnięciu zostaje wysłany alert – może on przyjść do Ciebie za pomocą SMS-a, wiadomości e-mail lub powiadomienia z aplikacji IKOL Tracker, służącej do monitoringu lokalizatorów.

Monitorowanie telefonu bliskiej osoby dzięki aplikacji mobilnej

W tym artykule wymieniliśmy szereg urządzeń GPS, wraz z ich szerokim zastosowaniem. Lokalizatory GPS to jednak nie tylko moduły.

Jeżeli chcesz zadbać o bezpieczeństwo bliskiej osoby – warto, by zainstalowała ona na swoim smartfonie aplikację IKOL X. W ten sposób zmieni ona swój telefon w mobilny lokalizator. Dzięki temu będziesz mógł w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajduje się Twoje dziecko lub partner.

Jak to zrobić?

  • Pierwszym krokiem jest instalacja na telefonie aplikacji IKOL X przez osobę, którą chcemy monitorować.
  • Następnie należy pobrać na swój telefon aplikację IKOL Tracker lub zalogować się na system.ikol.pl.
  • Na końcu należy dodać telefon bliskiej osoby jako nowy lokalizator na swoim profilu.
  • Gotowe!

Co ważne, aby mieć możliwość namierzenia czyjegoś smartfona, musi być on połączony z Internetem (np. za pomocą transmisji danych komórkowych) i mieć włączone dane lokalizacyjne.

Należy przy tym wspomnieć, że IKOL X jest dostępny wyłącznie dla urządzeń z dostępem do sklepu Google Play. Z kolei IKOL Tracker możesz używać także na iPhonie.

Lokalizatory GPS – szeroka funkcjonalność dla Twojej wygody

Jak widzisz, lokalizatory GPS IKOL przydają się w niemal każdej dziedzinie życia. Dzięki nim możesz zachować kontrolę nad bagażem i pojazdami oraz chronić bliskie Ci osoby czy ulubionego pupila.

Korzystając z narzędzi GPS IKOL zyskujesz zatem spokój ducha i poczucie bezpieczeństwa – a to niezwykle ważne w dzisiejszych, niespokojnych czasach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here