Monitoring pojazdów ciężarowych

Monitoring pojazdów ciężarowych ułatwia codzienną pracę firmom transportowym i logistycznym oraz umożliwia zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Wszystko dzięki wbudowanym w moduły GPS funkcjom dodatkowym. Z nimi zarządzanie flotą samochodową będzie łatwiejsze – manager floty zyska kontrolę nad poczynaniami pracowników i dowie się, jakie błędy popełniają podczas kierowania pojazdem.

Z tego tekstu dowiesz się, jaki lokalizator GPS samochodowy warto wybrać dla floty pojazdów i sprawdzisz, co dzięki niemu możesz zyskać.

Sprawdzanie lokalizacji i historia przejazdów

Główną funkcją wszystkich lokalizatorów GPS jest możliwość sprawdzania położenia pojazdów w czasie rzeczywistym. Ta opcja usprawnia działanie floty ciężarówek. Wystarczy bowiem chwila, by zobaczyć, gdzie w danej chwili znajduje się kierowca – i czy nie zjechał z trasy, by załatwić prywatną sprawę.

Co więcej, usługa Historia podróży pojazdu pozwala na przejrzenie przejazdów kierowcy z ostatnich 3 miesięcy. Można ją też przedłużyć do 12 miesięcy wstecz.

Kontrola paliwa w firmie transportowej

Dziś, gdy ceny paliwa idą w górę, dobrze jest skorzystać z narzędzia, które pomaga w zmniejszeniu jego zużycia w pojazdach ciężarowych. Tym narzędziem jest moduł GPS IKOL CAN. Jest on podłączany do magistrali CAN, w której zbierane są liczne informacje dotyczące auta.

Szczególnie istotną funkcją tego lokalizatora jest monitoring paliwa – kontrola jego poziomu, spalania i zużycia. Każdy nagły spadek ilości benzyny, świadczący o jej kradzieży, zostanie natychmiast wychwycony przez urządzenie, a przychodzące do Ciebie powiadomienie umożliwi Ci szybką reakcję.

Jeżeli zatem zależy Ci na tym, by dokładnie wiedzieć, co dzieje się z pojazdem, znać jego przebieg, mieć dostęp do raportów dotyczących paliwa – moduł z dostępem do komputera pokładowego jest stworzony dla Ciebie.

Kontrola stanu pojazdu

IKOL CAN sprawia, że zebrane w komputerze pokładowym dane o takich zdarzeniach, jak zapalone światła, otwarte drzwi, uruchomiona klimatyzacja, czas spędzony na biegu jałowym itp. zostają zapisane w systemie. O niektórych z nich możesz zostać poinformowany SMS-em, mailowo lub poprzez aplikację IKOL Tracker.

Monitoring temperatury

Czy Twoi pracownicy przewożą produkty, które wymagają zapewnienia im szczególnych warunków transportu? Jeśli tak – lokalizator IKOL CAN ułatwi im to zadanie. Wyposażono go bowiem w czujniki temperatury. Możesz ustawić alerty, które powiadomią Ciebie i Twoich kierowców o każdej, nawet najmniejszej zmianie temperatury w pojeździe.

Bezpieczna i ekonomiczna jazda

Poprawa bezpieczeństwa i efektywności pracowników oraz zaoszczędzenie pieniędzy to cele istotne dla każdej firmy. W ich osiągnięciu pomoże Ci lokalizator IKOL CAN i/ lub dodatkowa funkcją Ecodrivingu.

IKOL CAN to, jak już wspomnieliśmy, lokalizator monitorujący stan paliwa w pojeździe. Należy jednak zauważyć, że zużycie benzyny jest mocno związane ze stylem jazdy kierowców. Właśnie dlatego moduł ten został wzbogacony o pakiet Ecodriving, który oferuje następujące usługi:

 • Pakiet analizy prawidłowego użytkowania pojazdu – umożliwia dokładną analizę sposobu korzystania z samochodu przez kierowcę,
 • Alert nieprawidłowego użytkowania pojazdu – alert ten przychodzi wtedy, gdy kierowca popełnia błąd w kierowaniu pojazdem,
 • Raport ranking użytkowania pojazdu – porównuje ze sobą sposoby korzystania z danego pojazdu przez wszystkich kierowców w firmie,
 • Raport nieprawidłowego użytkowania pojazdu – kołowy wykres z opisanymi procentowo i liczbowo błędami popełnianymi przez wybranego kierowcę (takimi, jak jazda na biegu jałowym, przekroczenia prędkości, gwałtowne przyśpieszenia, hamowania i zakręty, częste zatrzymywanie się itp.),

Co daje Ecodriving?

 • Wiesz, który kierowca jeździ najlepiej, a który nie radzi sobie za kółkiem,
 • Wiesz, jakie błędy popełniają pracownicy i możesz zwrócić im na nie uwagę, dzięki czemu poprawią swój styl jazdy,
 • Poprawa stylu jazdy kierowców to w wielu wypadkach zaoszczędzenie paliwa zużytego podczas zbyt brawurowej jazdy czy biegu jałowego,
 • Wiedza o wbudowanym w auto lokalizatorze motywuje kierowców do ostrożności na drodze,
 • Rzadsze wizyty u mechanika – prawidłowo użytkowane auto dłużej nie wymaga kosztownej naprawy czy wymiany części, co również daje oszczędność pieniędzy,
 • Będąc świadomym, ile benzyny potrzebuje każde z aut i jakie jest jej zużycie, możesz lepiej planować wydatki,
 • Zmniejszasz emisję zanieczyszczeń –dbasz o środowisko,
 • Dbasz o bezpieczeństwo na drodze – zarówno Twoich pracowników, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Warto dodać, że pakiet Ecodriving jest dostępny nie tylko dla użytkowników IKOL CAN – można go dodatkowo dokupić do innych lokalizatorów IKOL dla pojazdów.

Wszystkie wymienione możliwości to tylko niektóre z udogodnień, które dać Ci mogą lokalizator IKOL CAN i pakiet Ecodriving. Dzięki nim kierowcy będą jeździć bezpiecznie, ekonomicznie i ekologicznie, firma poprawi swoje wyniki, a pojazdy nie będą wymagać licznych napraw i dłużej posłużą pracownikom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here