Jesień to czas gdy bardzo wielu motocyklistów rezygnuje z jazdy. Jednak warto pamiętać, iż zanim na dobre odstawimy swój motocykl do garażu, powinniśmy zadbać o jego odpowiednią konserwację. Zatem o czym powinniśmy pamiętać podczas jesiennego przeglądu naszego motocykla?

Zanim ostatecznie rozstaniemy się z naszym motocyklem i zdecydujemy się na umieszczenie go w garażu, powinniśmy przede wszystkim dokładnie umyć. Dokładne oczyszczenie motocykla jest bardzo istotne, ponieważ to właśnie za pomocą tak wydawać by się mogło nic nieznaczącego zabiegu możemy zapobiec przykładowo powstaniu korozji, a także różnorodnych awarii. Takie mycie możemy wykonać we własnym zakresie, używając do tego detergentu oraz miękkiej ściereczki. Jednak zanim schowamy nasz motor, powinniśmy poczekać aż woda odparuje.

Jeżeli już dokładnie umyjemy naszą maszynę, warto zadbać o jej konserwację. Bardzo ważne jest aby na czas zimowy zabezpieczyć wrażliwe elementy naszego motocykla przed zniszczeniem. Warto zadbać nie tylko o elementy lakierowane naszego pojazdu, ale także o elementy ruchome.

Kolejnym ważnym elementem na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas jesiennego przeglądu motocykla jest ciśnienie w oponach. Zanim odstawimy naszą maszynę, warto je dokładnie sprawdzić. Często zdarza się, iż przykładowo nasza opona jest uszkodzona. tym samym powietrze może z niej systematycznie uciekać. Nie możemy w żadnym wypadku dopuścić do takiej sytuacji, ponieważ po sezonie zimowym nasza opona mogłaby być uszkodzona i tym samym nie będzie nadawała się do jazdy.

Jesienny przegląd motocykla jest bardzo ważny. To właśnie wtedy możemy zauważyć jakieś usterki lub też awarie, zanim zdecydujemy się ostatecznie zamknąć naszą maszynę w garażu. Nie powinniśmy zapominać również o tym, iż jest to także dobry czas na zakonserwowanie oraz dokładne oczyszczenie maszyny. Dzięki temu nasz motocykl po sezonie zimowym będzie nie tylko prezentował się doskonale, ale także będzie w doskonałej kondycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here