Płacić mniej za OC – łatwo powiedzieć, tylko że nie każdy wie, jak to zrobić. Jeżeli uważasz, że Twoje ubezpieczenie kosztuje zbyt dużo, dowiedz się, jak obniżyć jego koszt – legalnie, bezpiecznie i bez ryzyka!

Drugi właściciel

Z racji młodego wieku lub krótkiej historii ubezpieczeniowej grożą Ci wysokie składki ubezpieczeniowe? W takim razie rozważ możliwość dopisania do dowodu rejestracyjnego drugiego właściciela, który wniesie maksymalne zniżki. Efektem będzie składka w optymalnej wysokości, znacznie pomniejszona w porównaniu z pierwotnym wyliczeniem.

Auto z małym silnikiem

Zasadniczo wraz ze wzrostem pojemności silnika drożeje również OC, dlatego w trosce o tanie ubezpieczenie wyklucz samochody sportowe i ciężkie limuzyny. Postaw natomiast na auto miejskie lub ewentualnie rodzinne, ale koniecznie z silnikiem o pojemności nie większej niż 2000 cm3.

Rezygnacja z rat

Wystarczy zaznaczyć opcję płatności w ratach przy wyliczeniu składki przez kalkulator ubezpieczenia OC, żeby przekonać się, że polisa opłacona w dwóch lub czterech transzach jest droższa niż opłacona od razu, jednym przelewem. Wygoda, jaką stanowi możliwość odłożenia należności w czasie, po prostu kosztuje.

Dokupienie zabezpieczeń

Ponieważ cena obowiązkowego ubezpieczenia dla kierowców w pewnym stopniu zależy od liczby i jakości zabezpieczeń auta, inwestycja w nie może przynieść podwójną korzyść: z jednej strony skuteczniejszą ochronę przed złodziejami, a z drugiej nieco niższą składkę OC. Blokada kierownicy i skrzyni biegów, autoalarm, immobiliser, odcięcie zapłonu czy lokalizator GPS to tylko niektóre z możliwości.

Bezpieczne parkowanie

Parkujesz na ogólnodostępnej ulicy? Siłą rzeczy Twoje auto jest bardziej narażone na kradzież bądź zniszczenie przez wandali niż samochód stawiany na noc na strzeżonym parkingu, zamkniętym osiedlu lub w garażu. To z kolei powoduje obniżenie ryzyka, co prowadzi do nieznacznej redukcji wysokości składki OC.

Brak szkód na koncie

Bezpieczną jazdę i niepowodowanie szkód należy uznać za najlepszy, najbardziej sprawdzony i najskuteczniejszy sposób obniżki OC. Choć wymaga czasu, to każdy rok bez spowodowanej stłuczki, kolizji czy wypadku przybliża Cię do upragnionego celu, jakim są maksymalne zniżki ubezpieczeniowe o wartości 60%.

Wybór najtańszej oferty

Nie porównujesz – przepłacasz. Zestawienie wielu polis pod kątem cen to najprostsza i najszybsza droga do znalezienia najlepszego, czyli najtańszego ubezpieczenia. Możesz ją przejść zarówno przy pomocy agenta w jego biurze, jak i we własnym domu, nie wstając sprzed komputera, do czego służy porównywarka OC samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here