O jakie dodatkowe ubezpieczenia poszerzyć OC

Planujesz zakup pierwszego samochodu i szykujesz się do wybrania najlepszej ochrony komunikacyjnej? A może chcesz poszerzyć obowiązkową polisę o fakultatywne ubezpieczenia komunikacyjne, bo OC przestało Ci przeszkadzać? Sprawdź, na co możesz się zdecydować i co zyskujesz dzięki każdej z opcji. Wybierz najlepsze rozwiązanie i zapewnij ochronę sobie i bliskim, których przewozisz.

Dodatki do ubezpieczenia komunikacyjnego OC

Zacznijmy od podstawy, czyli ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Na pewno doskonale wiesz, przed czym Cię chroni. Kiedy doprowadzisz do kolizji lub spowodujesz wypadek, będziesz chroniony od odpowiedzialności cywilnej. Osoba poszkodowana otrzyma pieniądze, ale to nie Ty będziesz musiał sięgać do swojej kieszeni. Wszystkim zajmie się ubezpieczyciel.

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe gwarantują szereg korzyści, dla których OC warto wykupić właśnie u nich. Są to m.in.:

– atrakcyjne zniżki przy kupowaniu pakietu OC+AC, OC+AC+NNW, a także udogodnienia wynikające z ubezpieczenia Assistance wliczonego w pakiet: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-assistance/,

– dostępność BLS, czyli Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Jeżeli doznasz szkód w wyniku kolizji lub wypadku, nie będziesz musiał udawać się do ubezpieczyciela sprawcy. Wszystkie formalności załatwisz u swojego i to on pokryje koszty leczenia czy naprawy. Następnie Twój ubezpieczyciel odzyska pieniądze od ubezpieczyciela sprawcy, jednak nie będziesz w tym procesie uczestniczył,

Ubezpieczenie komunikacyjne AC

– darmowa Zielona Karta, którą docenisz podczas wyjazdu za granicę. Podczas gdy państwa Unii Europejskiej honorują polskie OC, niektóre kraje spoza unii – np. Rosja, Maroko, Białoruś czy Ukraina – wymagają zastępczego dokumentu, czyli właśnie Zielonej Karty.

Ubezpieczenie komunikacyjne AC

To najpopularniejsze dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Często występuje w atrakcyjnych cenowo pakietach razem z polisą OC. Chroni Cię w przypadku uszkodzenia samochodu – zarówno z Twojej winy, jak i winy innej osoby (np. wandala, który porysuje karoserię) lub sił natury (np. gradu, który zniszczy lakier). Ma zastosowanie nie tylko do szkód, do których dojdzie podczas jazdy, ale także na parkingu, w trakcie postoju, wsiadania, wysiadania, ruszania, zatrzymywania, załadunku i rozładunku.

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW

Podczas gdy AC umożliwi Ci pokrycie kosztów naprawy auta, NNW to świetnie rozwiązanie w przypadku urazów ciała i rozstrojów zdrowia. Ma zastosowanie nie tylko do kierowcy, ale także jego pasażerów i obejmuje urazy powstałe podczas jazdy, postoju, parkowania i wszystkich tych czynności, w których działa również OC i AC. Nic dziwnego, że NNW bardzo chętnie wybierają rodzice wożący dzieci. To ubezpieczenie można kupić na krótki czas, np. na 15 dni potrzebnych na wyjazd na wakacje i powrót, ale także na cały rok. Odszkodowanie z NNW jest wyliczane procentowo na podstawie rozległości uszkodzeń ciała (lub rozstroju zdrowia). 100% sumy ubezpieczenia przypada np. na inwalidztwo i śmierć.

Ubezpieczenie komunikacyjne Assistance

To polisa najbardziej zróżnicowana, zapewniająca szerokie spektrum ochrony. W popularnym wariancie zapewnia wsparcie medyczne, informacyjne, techniczne i prawne. Jeśli Twoje auto zepsuje się na środku drogi, będziesz mógł liczyć na odholowanie go do najbliższego warsztatu. Jeśli napotkasz problemy z odpaleniem silnika w zimie, też uzyskasz pomoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here