Obniżanie prześwitu w samochodzie – krótkie wprowadzenie w temat

Samochód to dla wielu z nas „oczko w głowie”. Pojazdy te traktujemy bardzo osobiście i często obdarzamy emocjami. Nie powinno dziwić, że wielu kierowców dokłada starań, by ich pojazd był dopieszczony zarówno pod kątem praktycznym, jak i estetycznym. Szczególnie często stosowanym rodzajem tuningu jest obniżanie zawieszenia. Wywołuje to wyjątkowo atrakcyjny efekty optyczny, a także pozytywnie wpływa na najważniejsze parametry jazdy. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – w jaki sposób można obniżyć zawieszenie w samochodzie, jakie są jego konsekwencje oraz gdzie szukać profesjonalnej pomocy w tej sprawie.

Tuning tuningowi nierówny – czyli o tym, dlaczego obniżamy zawieszenie w samochodach

Tuning to dla wielu kierowców hobby. Poświęcają swój czas wolny oraz inwestują duże sumy w rozbudowywanie swojego samochodu. Chętnie wybieraną formą tuningu jest dobieranie odpowiednich felg i pokrywanie powierzchni samochodu błyszczącą farbą. Są to najczęściej wybierany formy tuningu wizualnego. Nie wywołują one większego wpływu na komfort jazdy, jednak czynią nasz samochód bardziej atrakcyjnym.

Obniżanie poziomu zawieszenia wywołuje natomiast efekty dwojakie. Po pierwsze, poprawia aspekty wizualne pojazdu. Samochód z obniżonym zawieszeniem wygląda bardziej agresywnie i sportowo, przyciąga spojrzenia i zachęca do przejażdżki. Tym bardziej, że na polskich drogach nie spotykamy zbyt wielu pojazdów z obniżonym prześwitem.

Po drugie, obniżone zawieszenie poprawia warunki jazdy. Szczególnie pozytywnie wpływa na przyczepność samochodu do podłoża, zwłaszcza w czasie wykonywania manewrów i wchodzenia w zakręty. Jest to oczywistą konsekwencją prostej zmiany – przemieszczenia punktu ciężkości.

Jak obniżyć zawieszenie w samochodzie?

Jest kilka sposobów, by tego dokonać. Najbardziej popularnym jest jednak zastosowanie specjalnych sprężyn obniżających. Są to wyjątkowo solidne urządzenia, które pozwalają na redukcję wysokości zawieszenia o nawet 40 milimetrów. Korzystają z nich zarówno zwykli kierowcy, poruszający się po polskich drogach, jak i profesjonalni kierowcy rajdowi. Możliwości oferowane przez sprężyny obniżające są bardzo duże.

Szczególnie warte polecenia są sprężyny znajdujące się w ofercie Eibach, dostępnej pod adresem: https://eibach.pl/. Znajdują się w niej sprężyny różnych rozmiarów, dedykowany do rozmaitych modeli pojazdów. Szczególną popularnością cieszą się sprężyny obniżające zawieszenie audi A6 C6.

Sprężyny obniżające możemy kupić w wersji „solo” lub w gotowym zestawie. W tym drugim przypadku, oprócz sprężyn nabywamy również amortyzatory. Elementy te są względem siebie dokładnie dopasowane. Jeśli interesuje cię zakup gotowego „pakietu” do obniżenia zawieszenia, warto pamiętać o podstawowym podziale. Znajdziemy bowiem zestawy dedykowane zarówno do jazdy codziennej, jak i te dla kierowców rajdowych.

Zestawy sprężyn dla rajdowców są bardziej wytrzymałe oraz droższe niż ich zwykłe odpowiedniki. Wykonane zostały z bardziej wytrzymałych materiałów oraz wykazują większą sztywność w czasie przenoszenia sił fizycznych. Warto jednak podkreślić, że zwykłe sprężyny obniżające powinny w pełni zaspokoić potrzeby większości kierowców zainteresowanych tuningiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here