Oleje silnikowe najwyższej jakości

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w każdym samochodzie. Spełnia bardzo ważne zadanie, które sprawia, że silnik w ogóle może funkcjonować – minimalizuje tarcie pomiędzy metalowymi ruchomymi elementami silnika. Współczesne oleje silnikowe mają dodatkowo jeszcze szereg innych zastosowań i właściwości pozwalające ulepszać osiągi uzyskiwane przez samochód. Dowiedz się, czym charakteryzuje dobry preparat i jak optymalnie dostosować go do Twoich potrzeb.

Typy olejów silnikowych – postaw na najlepszy preparat

Wybór odpowiedniego oleju nie jest prosty, i wpływa na niego wiele czynników. Wszystko zależy od posiadanej jednostki napędowej, jej przebiegu oraz  warunków użytkowania. W sklepie Dbamtomam znajdziesz naprawdę szeroki wybór olejów przeznaczonych do różnych rodzajów silników. Kierując się zaleceniami producenta pojazdu i korzystając z naszego asortymentu, na pewno wybierzesz preparat spełniający Twoje wymagania.

Oleje silnikowe samochodowe dzieli się ze względu na wiele czynników. Głównym wyznacznikiem jest jednak ich baza i skład. I w taki sposób wyróżniamy oleje:

  • syntetyczne – powstające w efekcie syntezy chemicznej, przeznaczone głównie do silników diesla; mogą być używane w wydłużonym trybie wymiany,
  • półsyntetyczne – tańsza alternatywa dla olejów syntetycznych, w których główną bazę stanowią oleje naturalnego pochodzenia,
  • mineralne – mieszanka składająca się z produktów destylacji ropy naftowej; używane obecnie już wyłącznie w silnikach o dużym przebiegu.

Decydując się na zakup oleju, musimy wziąć pod uwagę także bardzo ważne oznaczenia lepkości preparatu w danych temperaturach. Przedstawiana jest ona za pomocą skali SEA (np. 5W30). Pierwsza liczba oznacza dolną granicę temperatury, w jakiej preparat zachowuje odpowiednią lepkość, a druga określa maksymalną wartość temperatury zewnętrznej, w jakiej olej będzie wciąż posiadać odpowiednie parametry.

Oleje silnikowe ceramiczne – najnowsza technologia na rynku

Zastosowanie jako dodatku nanocząsteczek ceramicznych jako dodatek do oleju sprawia, że wykazuje on zdecydowanie lepsze właściwości smarne. Zapewnia również zdecydowanie bardziej ekonomiczne zużycie paliwa, co przekłada się na lepszy wpływ na środowisko. W ofercie sklepu Dbamtomam posiadamy najwyższej jakości oleje silnikowe ceramiczne, które znajdziesz w kategorii pod adresem – https://dbamtomam.pl/69-oleje-silnikowe-ceramiczne.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu internetowego https://dbamtomam.pl/ – znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, aby zapewnić swojemu samochodowi lub motocyklowi doskonałą ochronę i pielęgnację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here