Opony

Od wielu lat toczy się spór użytkowników obu rodzajów opon, dotyczący tego, który wybór jest lepszy. Jak rzeczywiście powinno się je dobrać, biorąc pod uwagę styl oraz miejsce użytkowania samochodu? Czy istnieje złota recepta na oponę idealną do każdych warunków?

Opony wielosezonowe, do jakich warunków się nadają?

Opony całoroczne dostępne m.in. w https://noweopony.pl/opony/225/50/r17 są częstym wyborem ze względu na wygodę oraz koszty. Decydując się na nie, możesz oszczędzić czas i pieniądze przeznaczone na wymianę wraz z ich magazynowaniem. Jednak nie dla każdego będą one dobrym wyborem. Kosztem tego, że pełnią one zarówno funkcję opon letnich jak i zimowych, będzie ich nieco gorsze zachowanie podczas ciężkich warunków pogodowych. Z tego powodu ważnym aspektem jest sposób oraz miejsce użytkowania auta. Można myśleć o założeniu całorocznych jeżeli korzysta się z samochodu, tylko aby poruszać się na krótkich odcinkach drogi, np. po mieście, gdzie drogi są zwykle odśnieżane na bieżąco. Jeżeli pokonujesz średnio, więcej niż 10 tysięcy kilometrów rocznie, lepszym pomysłem mogą się okazać opony sezonowe.

Opony sezonowe, jakie są ich wady i zalety?

W przypadku opon sezonowych, które możemy kupić w https://noweopony.pl/ sprawa jest dużo prostsza, wybieramy je w zależności od pory roku, która aktualnie panuje. Zaleca się wymianę letnich na zimowe gdy średnia temperatura na dworze wynosi poniżej 7 stopni Celsjusza. Każdy z obu rodzaju jest wyprodukowany z materiału zapewniającego bezpieczeństwo w zależności od warunków pogodowych. W zimowych zastosowano miękką gumę, która zachowuje się lepiej podczas niskich temperatur, przy jednoczesnym występowaniu błota pośniegowego oraz deszczu. Jeżeli używasz auta poza miastem, lub zdarza się, że drogi w Twojej okolicy nie są odśnieżane na bieżąco, to w tym przypadku wypadają one lepiej w porównaniu do opon wielosezonowych. Letnie zbudowane są z twardszej gumy, dzięki temu nie zużywają się tak szybko na suchej nawierzchni.

Które opony należy wybrać? Całoroczne czy sezonowe?

Decydując się na zakup opon, po pierwsze musisz określić, gdzie w głównej mierze się poruszasz? Jeżeli lubisz długie wyjazdy poza miasto, mieszkasz w górach, lub w miejscu, gdzie są słabe drogi, wybierz sezonowe. Zapewnią Ci one bezpieczeństwo oraz wygodę podróżowania, nawet w trudniejszych warunkach pogodowych. Oczywiście, nie zawsze trzeba więcej wydawać, i można wybrać opcję bardziej ekonomiczną, jaką są opony całoroczne. Możesz je wykorzystać, jeżeli głównie używasz auta do poruszania się po mieście, a kiedy pogoda jest zła, wolisz zostawić auto w garażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here