Pasty polerskie do polerowania samochodu

Wraz z biegiem czasu na powierzchni lakieru samochodowego, ale także części plastikowych i lamp tworzą się nieestetyczne rysy. Wszelkich tych defektów można pozbyć się w trakcie procesu polerowania, do którego należy wykorzystać odpowiednią pastę polerską. Takie preparaty różnią się między sobą przeznaczeniem i właściwościami. Inny preparat przeznaczony jest do pielęgnacji lakieru samochodowego, a inny do renowacji reflektorów czy elementów plastikowych.

Pasta polerska do rys na lakierze

Wśród past polerskich do polerowania karoserii można wymienić:

  • pasty polerskie agresywne – sprawdzają się do usuwania głębokich rysy. Mają wysoki współczynnik ścieralności, dzięki czemu można nimi sprawnie pozbyć się powierzchniowych uszkodzeń karoserii,
  • pasty polerski wykończeniowe – przeznaczone do eliminacji negatywnych efektów tworzących się po zastosowaniu innych preparatów polerskich.  Sprawnie likwidują tak zwany efekt hologramu. Wstępna polerka musi zostać wykończenia produktem nabłyszczającym, dzięki czemu karoseria będzie pełna połysku,
  • pasty polerskie uniwersalne – jak sama nazwa mówi sprawdzają się zarówno jako produkt do eliminacji średnich rys, ale także nadają połysk i mogą być używane jak przygotowanie do następnych zabiegów pielęgnacyjnych i ochronnych. Takie preparaty mogą byż wykorzystywane samodzielnie czy też jako pierwsza część kolejnych zabiegów polerskich,
  • woski ochronne – ostatni etap polerowania karoserii. Poprzez nałożenie wosku można pokryć lakier warstwą ochraniającą przed zniszczeniem, między innymi przez piasek uderzający o samochód w trakcie jazdy. Ponadto, woski ochronne tworzą powłokę hybrydową, która dobrze odprowadza wodę z lakieru.

Pasta polerska do lamp samochodu

Nie tylko samochodowa karoseria wymaga polerowania. Częstym zabiegiem pielęgnacyjnym jest także renowacja reflektorów. Klosze lamp pojazdów po pewnym czasie matowieją i żółkną, przez co gorzej spełniają swoje zadanie. Ponadto, dochodzi do ich zabrudzeń wynikających z warunków atmosferycznych. Przywrócenie ich pierwotnego wyglądu nie jest wcale tak trudne, jakby się mogło zdawać. Wystarczy do tego wysokiej jakości pasta polerska oraz pewne narzędzia do jej nakładania. Najpierw oczywiście należy wybrać właściwy produkt. Pasty polerskie różnią się między sobą składem i pojemnością. Warto wybierać te od znajomych producentów. Taki środek pozwala na usunięcie średnich rysy i zabrudzeń. Ponadto, usuwane są z niego przebarwienia. W przypadku lakierowanego klosza należy wybrać produkt do polerowania plastiku i dedykowana powierzchniom pokrytym lakierem. Jeśli lakier zacznie odpadać, wówczas najpierw trzeba go usunąć, klosz wymyć i dopiero wypolerować, po czym zaaplikować nowy lakier. Proces polerowania jest dosyć prosty, najpierw należy wymyć lampę, po czym nałożyć pastę i wypolerować ją kolistymi ruchami. Pasta polerska sprawia, że wypolerowane reflektory świecą jaśniej, a ich światło dobrze skupia się na drodze. Są też lepiej zabezpieczone przed zanieczyszczeniami. Należy mieć na uwadze, że dobrze świecące lampy to podstawa, co ważne to właśnie od nich w dużej mierze zależy bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu.

Pasty polerskie znajdziesz na stronie sklepu https://sklep.motogo.pl/pasty-polerskie-c17

Pasta polerska do plastiku i metalu

Elementy plastikowe i metalowe należy wypolerować specjalnie dedykowaną do nich pastą polerską. Taki zabieg zapewni im idealne lśniące wykończenia. Poprzez użycie takiego środka można pozbyć się brudu z powierzchni, tworząc warstwę ochraniającą przed matowieniem. Zrównoważona formuła aktywnych składników w dobrym jakościowo produkcie gwarantuje solidne zabezpieczenie polerowanych powierzchni. Pasta polerska ma specjalne właściwości antystatyczne, dzięki czemu ogranicza kolejne zbieranie się zabrudzeń. Specjalny środek do polerowania PCV może być wykorzystywany do wszystkich elementów plastikowych. Pasty oferowane na rynku do plastiku i metalu są produktami uniwersalnymi, którymi można skuteczne wypolerować wiele części. Przeciwdziałają one matowieniu i łamliwości, dzięki czemu auto na dłużej prezentuje się doskonale. Preparaty tego typu świetnie odświeżają stare powierzchnie, nadając im przy tym olśniewającego blasku. Są więc sposobem na to, aby nawet stare auto wyglądało estetycznie. Wiele z takich produktów bazuje na najnowocześniejszej technologii czyszczenia i co ważne, nie wchodzą one w żadne reakcje. Używanie pasty jest w pełni bezpiecznie dla wszystkich części plastikowych czy metalowych. Doskonałe właściwości antystatyczne zmniejszą częstotliwość czyszczenia wnętrza samochodu.

Polerowanie lakieru, lamp czy elementów metalowych jest w stanie w znaczący sposób poprawić wygląd nawet starszego modelu samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here