Pierwsza polerka samochodowa

Narzędziem podstawowym przeznaczonym do polerowania jest ergonomiczna, mocna, jak i wszechstronna polerka samochodowa. Musi to być polerka, która wytrzyma wszelkie codzienne trudy pracy. Mamy jednak pytanie, które wybrać? Warto przyjrzeć się także kosmetykom do polerki, którymi są kosmetyki samochodowe ADBL.

Jak wybrać pierwszą polerkę samochodową?

To, którą polerkę samochodową wybieramy zależy od naszych potrzeb oraz tego, do jakich celów jej będziemy używać. Te najdroższe, które są przeznaczone dla profesjonalistów charakteryzują się bardzo wysoką ergonomią użytkowania. Wszystko po to, aby pracownik detailingowego studia mógł nią pracować efektywnie i to przez kilka godzin. Czy urządzenia z niskiej oraz średniej półki także dają radę? Tak, ale pod warunkiem, że spełnią kilka zasad podstawowych. Zanim o nich powiemy zauważmy także jak ważne są kosmetyki samochodowe w polerce oraz w dbaniu o nasz samochód. Kosmetyki samochodowe ADBL znajdziesz w sklepie internetowym https://sklep.motogo.pl/adbl-m66

ADBL jest polskim producentem kosmetyków samochodowych bardzo wysokiej jakości. Marka ta niezwykle szybko zyskała uznanie miłośników auto detailingu. Co więcej, jest jedną z wybieranych najchętniej przez profesjonalistów. Kosmetyki samochodowe ADBL to przede wszystkim innowacja. Wszystkie produkty mają unikalne receptury o bardzo wysokiej skuteczności oraz wysokim poziomie bezpieczeństwa. Wszystkie wyroby marki zostały opracowane od A do Z. Poza kosmetykami w sklepie internetowych kupimy od razu polerkę samochodową. Dowiedzmy się na co należy zwrócić uwagę przy jej zakupie.

3 parametry, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie

Na samym początku musimy sobie co nieco powiedzieć o rodzajach polerek samochodowych. Możemy je podzielić na polerki obrotowe oraz orbitalne. Te pierwsze są sprzętem, który wymaga doświadczenia, ponieważ wykonuje kolisty ruch tylko wokół swojej własnej os. Usuwa bardzo poważne wady lakieru, a do tego pozwala uzyskać głębię. Działa bardzo efektywnie i szybko, co jest zauważalne przy użyciu past, które są mocno ścieralne. Osoby, które wcześniej raczej nie miały do czynienia z polerowaniem, mogą niechcący uszkodzić lakier. Z kolei polerki orbitalne nadają się dla osób początkujących. Wynika to z tego, że urządzenie porusza się po elipsie oraz wytwarza mniejszą ilość ciepła, które by mogło uszkodzić nasz lakier. Wśród ofert licznych producentów możemy się spotkać także z polerkami kątowymi. Są to urządzenia, które umożliwiają nam pracę nie tylko z lakierowanymi powierzchniami, ale także poradzą sobie z drewnem, sztucznym tworzywem oraz z metalem.

Należ na pewno zwrócić uwagę na moc. Aby polerka pracowała dłużej, jak i efektywniej powinna dysponować odpowiednią ilością mocy. Wyborem optymalnym jest na pewno urządzenie co najmniej 1000 W. A jak z wagą? Polerowanie to żmudna czynność, szczególnie przy sporych zniszczeniach lakieru oraz przy wybraniu orbitalnej polerki. Dlatego też niezmiernie ważne jest znalezienie urządzenia o małej wadze. Dzięki temu nasza ręka, nawet przy dłuższej pracy, nie będzie się męczyć tak mocno.

Istotną funkcją każdej z polerek powinna być tak możliwość regulowania prędkości zależnie od rodzaju zadania wykonywanego. Urządzenie tym samym powinno mieć bardzo duży zakres ilości obrotów. Wyborem optymalnym są polerki z obrotami w zakresie od 1000 do 2000 rpm. Bardzo ważną cechą jest kontrola elektroniczna. Utrzymuje ona stałą prędkość, gwarantuje niezawodność działania i to nawet przy niskich obrotach. Ceny samochodowych polerem waha się od 150 do 1500 złotych, a zakup jest jedynie pierwszym krokiem do uzyskania lakieru lśniącego. Potrzebne nam będą jeszcze pady oraz pasty.

Jeśli chodzi o pady, to są to nakładki zakładane na samochodową polerkę. To one się obracają, mając kontakt bezpośredni z lakierem. Wyróżniamy kilka rodzajów padów, w tym pady z gąbki oraz z wełny. Pady z gąbki możemy wykorzystać w pracy z polerką orbitalną oraz obrotową. Charakteryzują się nieco niższym poziomem ścieralności. Rodzaj gąbki ma wpływ na szorstkość, a tym samym ścieralność pada. Drugi rodzaj padów, to pady z wełny. Ten rodzaj padów jest przeznaczony jedynie do obrotowych polerek. Wyróżniają się bardzo wysokim poziomem ścieralności. Właśnie dlatego nie nadaje się dla użytkowników mało doświadczonych.

Tak samo ważny jest rozmiar pada.Te mniejsze nadają się do elementów samochodu bardziej złożonych jak tylna klapa czy zderzaki. Z kolei do większych paneli możemy się zdecydować na pady nawet o średnicy ośmiu cali.

Dzięki powyższym informacjom wybierzemy dla siebie najlepszą polerkę oraz kosmetyki samochodowe ADBL.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here