korekty lakieru w samochodzie przy użyciu maszyny polerskiej

Korekta lakieru w samochodzie jest niezbędna, jeżeli naszym celem jest przepiękny wygląd lakieru na aucie, które wyglądało jakby dopiero co opuściło salon. Polerowania lakieru przy użyciu maszyny polerskiej nie jesteśmy w stanie zastąpić żadnym, nawet najlepszym woskiem. Sam proces korekty lakieru przez wielu ludzi uznawany jest za trudny, jednak to nie jest do końca prawda. Przede wszystkim na pewno jest pracochłonny.

Prawidłowe przeprowadzenie korekty samodzielnie może zająć nam nawet cały weekend roboty. Jednak w ten sposób można zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy, ponieważ korekta lakieru w profesjonalnym serwisie kosztuje nawet tysiąc złotych. Warto pamiętać, że dobrze wykonana korekta jest trwałym rodzajem zabiegu, którego efekty potrafią utrzymywać się nawet kilka lat. Jednak, żeby tak się stało to trzeba dbać o stan lakieru. Przede wszystkim należy unikać myjni szczotkowych, które niestety negatywnie odbijają się na lakierze. Jednak nie chodzi tu o szczotki, a o drobinki piaskowe oraz drobinki brudu, które są ścierane z powierzchni samochodu przy pomocy szczotek.

Pierwszym krokiem, który powinniśmy uczynić jest mycie wstępne z użyciem aktywnej piany. Należy pamiętać, żeby aktywna piana była nakładana od dołu samochodu do góry. W ten sposób proces mycia będzie znacznie bardziej skuteczny. Dodatkowo warto użyć także odpowiednich narzędzi, które są specjalnie przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń. Przykładem jest rękawica do mycia wyprodukowana z owczej wełny. Jest ona bardzo delikatna i dlatego nie narusza struktury lakieru. Dodatkowo bezpieczne mycie auta powinno być przeprowadzane metodą dwóch wiader. Oznacza to, że do jednego wiadra wlewamy wodę oraz szampon samochodowy, a do drugiego woda wodę przeznaczoną do płukania rękawicy.

W drugim wiadrze powinien być zamieszczony także separator brudu. Producent padów polerskich Royal Pads jest polską firmą, która od wielu lat działa na rynku. Wszystkie produkty tego producenta posiadają niezliczoną ilość testów, które świadczą o jakości wykonania. Dodatkowo przeprowadzane są rozmowy z licznymi ekspertami w celu podniesienia jakości świadczonych usług. Pady Royal Pads posiadają bardzo dużą odporność na wysoką temperaturę oraz charakteryzują się znakomitą trwałością.

Podczas wykonywania korekty lakieru nie można zapominać o aplikacji powłoki ceramicznej. Najłatwiejsza do usunięcia jest oksydacja, czyli powłoki zmatowiałego lakieru. Wystarczy jedna kolizja auta i wizyta u mało profesjonalnego lakiernika, żeby trwale uszkodzić lakier samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here