Samochody od zawsze kojarzone są z płcią męską. Już w dzieciństwie podział zabawek jest jasny – dziewczynki bawią się lalkami i grają w gumę (w dzisiejszych czasach bardziej w Simsy), zaś chłopcy zbierają popularne resoraki i grają w piłkę.

I choć wiele osób może uznać, że są to jedyne krzywdzące stereotypy, a dziecko powinno rozwijać się równomiernie, bez względu na płeć, to wspomniane wyżej myślenie jest wciąż żywe w naszej kulturze i nie pozbędziemy się go za pomocą przystryknięcia palcami. Ten powrót do przeszłości pozwala jednak zrozumieć, dlaczego mężczyźni tak bardzo kochają cztery kółka. Jeśli Twój facet uwielbia motoryzację, a Ty wciąż nie masz dla niego pomysłu na świąteczny prezent, to w tym artykule zaproponujemy Ci kilka rozwiązań!

Prenumerata prasy specjalistycznej

Mężczyźni uwielbiają prasę. Wielu z nich codziennie czyta gazety, pewna grupa preferuje tygodniki opinii, a pozostali skupiają się na prasie specjalistycznej. I to ten ostatni gatunek najlepiej wpasuje się w marzenia fana motoryzacji. Na można znaleźć kilka ciekawych tytułów które zadowolą nawet najbardziej wymagającego miłośnika czterech kółek. Jeśli Twój facet preferuje szybką jazdę i nowinki, to z pewnością jest czytelnikiem takich gazet jak “Auto Moto” czy “Top Gear”. Jeśli z kolei lubi majstrować przy własnym pojeździe, to dobrym pomysłem może okazać się zakupienie “Auto Świat Poradnik” w prenumeracie. Roczne zamówienie na czasopismo z pewnością go ucieszy, a Ty możesz załatwić formalności bez wychodzenia z domu! Wystarczy, że odwiedzisz witrynę prenumerata.ruch.com.pl i wykonasz wymagane kroki!

Gokarty

Każdy z facetów uwielbia dwie rzeczy – rywalizację i wspomnianą już motoryzację. I o ile nie spotyka się on z kolegami na torze wyścigowym, to połączenie tych dwóch elementów jest niemal niemożliwe. Niemal, ponieważ istnieje alternatywa w postaci gokartów. Jest to “zabawa”, która polega na jeździe specjalnymi pojazdami (gokartami) po torze wyścigowym. Te małe pojazdy osiągają całkiem satysfakcjonującą prędkość, a możliwość rywalizacji z innymi sprawia, iż gokarty są jedną z najchętniej wybieranych form spędzania wolnego czasu przez mężczyzn. Jeśli chciałabyś jednak zrobić prezent nie mężowi, a synowi, to nic straconego! Wystarczy wspomnieć, że właśnie od kartingu swoją przygodę z wyścigami rozpoczynał Robert Kubica!

Niekoniecznie zabawka

Choć samochody zdalnie sterowane kojarzą nam się głównie z zabawkami z lat dziecięcych, to w dzisiejszych czasach jest to błędne myślenie. Wystarczy przejść się po dowolnej galerii handlowej, w której zdalnie sterowane samochodziki wożą pociechy dumnych rodziców. Technika w ostatnich latach poczyniła kolejny postęp, czego efektem są superszybkie samochody zdalnie sterowane. Najbardziej zaawansowane modele posiadają silnik spalinowy, który pozwala im osiągać naprawdę imponujące prędkości! Dziś nikogo nie dziwi zdalnie sterowany samochód, który porusza się z prędkość 60 czy 70 km/h. Już sama prędkość wskazuje, iż nie jest to zabawka dla małych chłopców, a pomysł na prezent dla dorosłych mężczyzn!

Przejażdżka w prezencie

Ostatnimi czasy ogromną popularność osiągają jednak przejażdżki samochodami, które są prawdziwym marzeniem większości mężczyzn. Mowa tu o markach takich jak Ferrari, Porsche czy Lamborghini. Możesz pomóc zrealizować marzenia swojego faceta! Wiele przedsiębiorstw organizuje kilkunastominutowe przejażdżki wybranym samochodem w roli pasażera. Z pewnością jest to pomysł dla wszystkich, którzy uwielbiają słyszeć ryk silnika i poruszać się z naprawdę wysoką prędkością!

Jak sama widzisz, możliwości zaskoczenia mężczyzny, który jest pasjonatem motoryzacji jest naprawdę sporo. Tylko od Ciebie zależy, którą z powyższych propozycji wybierzesz. A może wymyślisz coś spoza tej listy? Wszystko w Twoich rękach! Jeśli masz swoje propozycje lub skorzystałaś z naszych rad, to zapraszamy do komentowania i dzielenia się swoimi opiniami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here