Sprawdzone skrzyniopalety na jabłka

Artykuły spożywcze wymagają szczególnej troski podczas magazynowania i transportu. Zanim dotrą na przykład do zakładu przetwórstwa bądź bezpośrednio na sklepowe półki, często czeka je długa i niełatwa droga. Podczas transportu owoce i warzywa mogą za szybko dojrzeć, ale również ulec uszkodzeniu na przykład na skutek gwałtownego hamowania pojazdu. Stąd ważne jest zadbanie o odpowiednią higienę.

Sprawdzone skrzyniopalety na jabłka

Niektóre z artykułów spożywczych są szczególnie wrażliwe podczas transportu. Nieodpowiednia temperatura czy zbyt duża wilgoć mogą spowodować zepsucie owoców czy warzyw, niektóre są też szczególnie wrażliwe – są zbyt delikatne, aby przetrwać transport bez zabezpieczenia. To właśnie te powody sprawiają, że szczególną uwagę należy zwrócić na skrzynie i pojemniki do przechowywania. Wybranie najlepszych jakościowo produktów zapewnia świeżość. Wyższa cena trwalszych materiałów zwraca się dopiero w trakcie użytkowania, ale nie da się ukryć, że bardziej solidna skrzynia przetrwa dłużej niż ta, która została wykonana z tańszego surowca.

Plastik, a drewno

Tworzywa sztuczne słyną z elastycznej konstrukcji oraz jednocześnie wysokiej wytrzymałości. Ich faktura pozwala na szybkie umycie oraz wysuszenie, przez co dużo łatwiej zadbać o ich higienę. Drewno jak każdy naturalny materiał wymaga dostosowanej do swoich potrzeb pielęgnacji. Brak odpowiedniej konserwacji powoduje szybsze niszczenia w skutek czego drewniany pojemnik szybko spróchnieje, zwłaszcza gdy ma kontakt z wilgocią. Bardziej wygodne do użytkowania będą plastikowe skrzynie na jabłka, w swojej budowie mają perforacje zapewniające wymianę powietrza. Użyte tworzywo posiada niezbędne atesty do kontaktu z żywnością, jest odporne na odkształcenia i zapewnia solidną ochronę podczas transportu. Jednorazowy koszt zakupu plastikowych pojemników jest większy, jednak zwraca się on w trakcie użytkowania, a także „rekompensuje” wady tańszych produktów.

Podczas transportu jak i również składowania owoców zanim trafią do konsumentów, niezbędne okazują się sprawdzone paleto pojemniki na jabłka. Są odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne, zapobiegają rozwojowi grzybów na powierzchni, a także są wytrzymałe na nacisk. Plastik dzięki otworom zapewnia niezbędną higienę, co jest niezwykle istotne podczas kontaktu z produktami żywnościowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here