Suzuki Ignis Hybrid

Suzuki Ignis Hybrid jest samochodem wymykającym się prostym schematom. Trudno uznać ten model za typowego crossovera, a tym bardziej za samochód miejski. I właśnie uniwersalność stanowi jedną z najważniejszych zalet propozycji japońskiego producenta. Gdy dodamy do tego atrakcyjny design oraz oszczędny i dynamiczny napęd hybrydowy, to zyskamy uzasadnienie dobrych wyników sprzedaży tego modelu w Polsce.

Suzuki Ignis Hybrid – bardzo oszczędny w warunkach miejskich

Ignis Hybrid wykorzystuje dobrze znaną technologię mild hybrid, która wcześniej zagościła w innych modelach japońskiego producenta – w tym w Swifcie i Vitarze. Samochód jest napędzany jednostką benzynową 1.2 DUALJET, z którą współpracuje generator elektryczny ISG 2,3 kW.

Generator wspiera silnik benzynowy dodatkowym momentem obrotowym (do 50 Nm), dzięki czemu auto zyskuje na dynamice, a przy tym jest bardzo oszczędne i przyjazne środowisku. Średnie zużycie paliwa na poziomie 4,3 litra na 100 kilometrów to znakomity wynik.

Póki co w ofercie japońskiego producenta nie znajdziemy elektrycznego Suzuki Ignis, natomiast wersja hybrydowa powinna w zupełności zaspokoić oczekiwania kierowców szukających oszczędnego i ekologicznego samochodu do miasta.

Sprawdzi się nie tylko w ruchu miejskim

Miasto jest naturalnym środowiskiem dla Suzuki Ignis, co nie zmienia faktu, że tym samochodem bez problemu można się też wybrać w teren. Póki co zostańmy jednak w zatłoczonej metropolii. Tutaj docenimy fakt, że Ignis jest bardzo zwrotny, kompaktowy, a wysoka pozycja za kierownicą zapewnia świetną widoczność.

W mieście przydaje się również zwiększony zasięg, który w połączeniu z dużymi kołami ułatwia podjeżdżanie pod wysokie krawężniki i pozwala bez wyrzutów sumienia przemykać przez torowiska.

Suzuki Ignis Hybrid nie jest oczywiście typowym samochodem rodzinnym, natomiast znakomicie sprawdzi się do codziennego odwożenia dzieci do szkoły, przedszkola i na zajęcia dodatkowe. W środku komfortowo mogą podróżować cztery osoby, a funkcjonalność tego modelu zwiększa także spory bagażnik o pojemności 267 litrów.

Świetny w terenie!

Suzuki Ignis swoim wyglądem zdradza ponadprzeciętne zdolności terenowe i tak też jest w rzeczywistości. Tym samochodem bez obaw można się wybrać nie tylko na przejazd drogą gruntową, ale też w znacznie trudniejszy teren. Ignis znakomicie sprawdza się również na śniegu, gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa i kontroli nad pojazdem.

Duża w tym zasługa napędu ALLGRIP AUTO, który inteligentnie rozdziela moment obrotowy na koła przedniej, tylnej lub obu osi w zależności od aktualnych warunków drogowych. Kierowcę wspiera również system HHC-HDC, który ułatwia podjazd i zjazd na stromych wzniesieniach.

Sprawdź cenę Suzuki Ignis Hybrid

Suzuki Ignis Hybrid to bardzo korzystnie wyceniony model, o czym możesz się przekonać kontaktując się z doradcą autoryzowanego dealera japońskiej marki – MM Cars Suzuki (https://mmcars.suzuki.pl/auto), posiadającego salony w Katowicach, Zabrzu, Lubinie i Warszawie.

Zapytaj o aktualne promocje na hybrydowe Suzuki Ignis, w tym o specjalne warunki finansowania zakupu oraz atrakcyjne pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych.  

O Suzuki Ignis Hybrid czytaj też na stronie internetowej https://www.mmcars.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here