Chcesz kupić motocykl, ale możesz pozwolić sobie tylko na ten używany? Nie musisz obawiać się o jego stan techniczny, jeśli będziesz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jak zakupić motocykl używany, ale jak nowy?

Ceny nowych motocykli nie są niskie – musimy przygotować się najczęściej na wydatek wynoszący minimum 50 tysięcy złotych, jeśli mamy na myśli markowy model. Jeśli w swoim portfelu masz mniejszą sumę, warto skupić się na modelach używanych.

Dzisiaj motocykle używane możemy kupić w różnych miejscach. Zwykle poszukiwania rozpoczynają się od przejrzenia oferty on-line na licznych portalach ogłoszeniowych. W sieci znajdziemy mnóstwo modeli, ale problemem najczęściej jest brak pewności co do ich rzeczywistego stanu technicznego. Z motocyklami jest podobnie jak z samochodami – do sprzedaży także trafiają pojazdy, które tak naprawdę nie powinny ponownie znaleźć się na drodze.

Gdy chcesz kupić motocykl z ogłoszenia, zawsze dokładnie go sprawdź! W przeciwnym przypadku może okazać się, że musisz naprawdę dużo dołożyć do tego interesu.

Jeśli interesuje cię zakup bez ryzyka, warto zajrzeć do salonów dealerskich. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że także od dealera możemy zakupić motocykle z drugiej ręki – w naprawdę świetnym stanie. W Warszawie taką sprzedaż prowadzi między innymi Honda Puławska, ale salony znajdziemy również w innych miejscowościach w całej Polsce.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup używanego motocykla od dealera? Przede wszystkim do dyspozycji mamy sprawdzone modele z nowszych roczników. Większość z nich to pojazdy z polskiej dystrybucji, które mają znaną historię serwisową i dodatkowo są poddawane przeglądom technicznym przed wystawieniem na sprzedaż.

Na takie motocykle możemy dostać również gwarancję, zatem jeśli w okresie trwania gwarancji wystąpi awaria, która jest objęta ochroną, wówczas naprawa będzie wykonana bezpłatnie.

Z ofertami motocykli z drugiej ręki można zapoznać się już teraz przez internet – wybór jest bardzo szeroki, dlatego jeśli poszukujesz dobrego jednośladu, zobacz, co oferują dealerzy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here