Chociaż na polskim rynku gotowych do zakupu są dziesiątki tysięcy pojazdów, to jednak znalezienie wśród nich tego odpowiedniego często jest nie lada wyzwaniem.

Chyba każdy, kto musiał poszukiwać samochodu na rynku wtórnym, wie, że opisy sprzedających często znacząco odbiegają od rzeczywistości. Nieuczciwi handlarze znaleźli wiele sposobów na to, aby podwyższyć sztucznie wartość pojazdu, byle tylko sprzedać go naiwnemu kupującemu.

Niestety, bez odpowiedniego przygotowania możemy mieć sporo trudności z kupieniem takiego auta, które będzie mogło spełnić nasze oczekiwania i przy tym będzie w korzystnej cenie. Nie można się oszukiwać – znalezienie świetnego modelu w cenie do 20 tysięcy złotych nie jest takie łatwe i trzeba mieć sporo szczęścia.

Bez doświadczenia w dziedzinie motoryzacji możemy mieć sporo trudności związanych z doborem odpowiedniego modelu i będziemy bardziej podatni na oszustwa. Oczywiście, można skorzystać wtedy z pomocy bardziej doświadczonych znajomych czy firm rzeczoznawczych, ale nie każdy z nas ma taką możliwość.

Czy zatem są sposoby na to, aby kupić używane auto bez ryzyka? Najważniejsze to znalezienie dobrego sprzedającego czy miejsca zakupu.

Dobrym wyborem będzie zapytanie znajomych, czy mogą sprzedać auto spełniające nasze wymagania. Zakupienie pojazdu od kogoś z rodziny albo z grona znajomych to mniejsze ryzyko oszustwa, ale i tak warto skontrolować stan pojazdu, ponieważ jego właściciel może nie wiedzieć wszystkiego o jego stanie.

Druga opcja to używane samochody na sprzedaż oferowane przez salony dealerskie. To głównie modele nowsze, pochodzące z leasingu albo z rozliczeń z klientami. Są sprawdzane przed wystawieniem na sprzedaż i klient otrzymuje wtedy dostęp do wyników badań technicznych. Co więcej, na auto tego rodzaju dostaniemy gwarancję trwającą pół roku albo rok, dlatego w razie usterek objętych ochroną gwarancyjną możemy otrzymać bezpłatne wsparcie. Na miejscu, w salonie, zakupimy też korzystne ubezpieczenie i możemy skorzystać z finansowania – kredytów i leasingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here