Wycieraczki samochodowe, jakie wybrać?

Wycieraczki samochodowe to jeden z głównych elementów wyposażenia pojazdu decydujący o dobrej widoczności podczas jazdy. Dotyczy to szczególnie podróży w czasie opadów oraz innych mało sprzyjających warunków atmosferycznych. Zważywszy na to, że dobra widoczność jest podstawą bezpiecznej jazdy, wymianę wycieraczek należy przeprowadzić niezwłocznie po zaobserwowaniu pierwszych objawów ich zużycia.

Jakie wycieraczki kupować?

Przede wszystkim takie, których typ i długość zalecane są przez producenta posiadanego przez nas pojazdu. Odpowiednia, określona przez producenta samochodu, długość piór wycieraczek będzie kluczowa dla ich poprawnego działania i skutecznego oczyszczania szyby samochodowej. Natomiast w kwestii doboru rodzaju wycieraczki możemy pozwolić sobie na odrobinę dowolności. Do swojego samochodu możemy zamontować zarówno zwykłe wycieraczki szkieletowe, jak również wycieraczki płaskie bądź hybrydowe. Jedynym ograniczeniem będzie rodzaj mocowania wycieraczki zastosowany przez producenta danego modelu auta. W niektórych przypadkach konieczny będzie zakup wycieraczek z uchwytem dedykowanym wybranym modelom konkretnej marki, czyli tak zwanych wycieraczek dedykowanych.

Gdzie najlepiej kupić wycieraczki?

Podobnie jak w przypadku innych części i akcesoriów motoryzacyjnych, również wycieraczki samochodowe można nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również w sklepach internetowych. W obu przypadkach wskazana będzie wizyta w punktach wyspecjalizowanych w sprzedaży tego typu asortymentu, dzięki czemu będzie można liczyć na fachową pomoc przy wyborze właściwego rodzaju i długości piór wycieraczek.

Jeżeli chodzi o cenę, to w opinii wielu posiadaczy aut, wysoka kwota widoczna na paragonie nie zawsze idzie w parze z odpowiednio wysoką jakością i trwałością wycieraczek samochodowych. Dobrym pomysłem wydaje się zakup tego typu elementu wyposażenia samochodu od firmy, której podstawowym profilem działalności jest właśnie produkcja wycieraczek samochodowych, a opinie o produktach tej marki bez trudu można znaleźć w internecie. W przypadku polskich producentów wycieraczek firmą spełniającą powyższe kryteria będzie z pewnością firma Dipp.

firma dipp płaskie wycieraczki

Dipp to krajowy producent wycieraczek samochodowych oferujący swoim klientom pióra wycieraczek z tak zwanej średniej półki cenowej. Produkty marki Dipp obecne są na naszym rynku od 2009 roku. Od tego czasu zyskały spore grono wiernych klientów. W ich ocenie wycieraczki marki Dipp cechują się dobrymi właściwościami użytkowymi i wyróżniają się ponadprzeciętną trwałością. Są to opinie, do których z łatwością dotrzemy, przeglądając fora motoryzacyjne oraz internetowe serwisy opiniujące.

W ofercie tej polskiej firmy znajdują się wycieraczki płaskie, hybrydowe i dedykowane. Każdy z wymienionych typów wycieraczek posiada indywidualny system mocowania do ramienia, umożliwiający ich poprawny montaż w samochodzie konkretnej marki. Firma Dipp nie stosuje uniwersalnych zaczepów mocujących. W przypadku zakupu wycieraczek bezpośrednio ze strony internetowej producenta, dostępnej pod adresem www.dipp.pl , klienci mogą liczyć na wsparcie w zakresie doboru najbardziej odpowiedniego produktu.

wycieraczki hybrydowe marki dipp

Jak często wymieniać wycieraczki?

Żywotność pióra wycieraczki zależy w dużej mierze od ilości pokonywanych kilometrów oraz warunków, w jakich użytkowany jest samochód. W praktyce oznacza to, iż wycieraczki powinny zostać wymienione po stwierdzeniu objawów ich zużycia, czyli najprościej mówiąc wtedy, kiedy nie radzą sobie z dokładnym oczyszczaniem szyby samochodowej. Zaleca się regularną kontrolę stanu wycieraczek oraz ich wymianę przed rozpoczęciem i po zakończeniu sezonu zimowego, w którym to ich zużycie jest największe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here