Wydajny monitoring pojazdów GPS dla każdej firmy

Prowadzisz średnią lub małą firmę i wydaje Ci się, że masz na tyle dobre stosunki z pracownikami, że nie musisz ich kontrolować, ponieważ są oni wobec Ciebie uczciwi? Bez wątpienia zgrany zespół to najlepszy skarb każdego przedsiębiorcy, lecz zebranie załogi uczciwych specjalistów to bez wątpienia trudne zadanie. Często zależy to nie tylko od naszego doświadczenia, czy nawet proponowanych warunków zatrudnienia, tylko po prostu od samego szczęścia. Warto więc zabezpieczyć się na ewentualności, które nie do końca będą sprzyjające. Jednym z takich narzędzi jest między innymi monitoring pojazdów GPS.

Na czym polega działanie systemu monitorującego pojazdy przy pomocy modułu GPS? Wszystkie informacje znajdziesz w dalszej części tekstu. Zapraszamy serdecznie do lektury, dzięki której poznasz wszystkie zalety, możliwości i funkcjonalności systemu. Dowiesz się również jak montować i eksploatować.

Niezbędne czujniki i oprogramowanie

Żeby zrozumieć w ogóle, na czym polega sam monitoring pojazdów GPS, należy dokładnie prześledzić wykorzystywane czujniki. Oczywiście podstawowym asortymentem jest standardowy moduł nawigacji satelitarnej, czyli GPS. Jest on jednak w pewnym sensie zawodny, gdyż sygnał może zostać zgubiony nie tylko w budynkach, ale również przy pełnym zachmurzeniu. Jak ten problem może zostać rozwiązany? Przykładowo przy użyciu modułu GSM, który bez dwóch zdań jest o wiele dokładniejszy.

Profesjonalny monitoring pojazdów GPS posiada coś jeszcze. Oprogramowaniem, które pozwala nie tylko mieć podgląd tego, gdzie znajduje się maszyna, ale również na rejestrację trasy i jej przebiegu. Dzięki temu wygenerowanie dokładnej analizy jest banalnie proste.

Samodzielny montaż kontra wsparcie specjalistów

Chcesz samodzielnie zamontować system odpowiedzialny za monitoring pojazdów GPS? Z podstawowym wariantem, w skład którego wchodzi jeden czujnik, prawdopodobnie uda Ci się to zrobić bez problemu. Jeśli chcesz jednak skorzystać dodatkowo z opcji pozwalającej na pomiar spalania ilości paliwa itp. cały proces może okazać się zbyt skomplikowany.

Oszczędności na miarę XXI wieku

Załóżmy, że pracownik dodatkowo eksploatuje benzynę w kwocie 500 złotych miesięcznie. Możesz zauważyć, że jest to już 6 tysięcy złotych w skali roku. Dodatkowo do kosztów dochodzi zużycie opon i pozostałych części eksploatacyjnych oraz obniżenie wartości pojazdu. W rozliczeniu ogólnym rocznie na jednym aucie możesz zaoszczędzić nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Jak widać, warto skorzystać z takiej opcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here