Zalety korzystania z wypożyczalni samochodów

Wypożyczalnie samochodowe to temat stosunkowo młody w naszym kraju. Choć za naszą zachodnią granicą jest to bardzo popularna i ceniona usługa, w naszym kraju dopiero rozwija się. W ostatnim czasie możemy dostrzec rosnącą popularność tej usługi, firmy oferują coraz ciekawsze oferty, konkurencja rośnie, a Polacy coraz częściej decydują się na wynajem samochodów. W skrócie jest to wydzierżawienie pojazdu na wskazany w umowie okres. Jakie są zalety korzystania z tego rodzaju usług i co przyciąga klientów do wypożyczalni samochodów?

Szeroka oferta

W wypożyczalniach aut jest dostępna bardzo duża, zróżnicowana baza samochodów, z której każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Wyjazd na narty na ferie zimowe? Wybieramy z szerokiej gamy SUVów. Spotkanie biznesowe? Wybierz najnowszą, luksusową limuzynę. Dużym atutem jest fakt, że wszystkie auta są nowe i podlegają stałej kontroli w autoryzowanych stacjach obsługi. To wszystko sprawia, że liczba klientów wypożyczalni stale rośnie, a setki, a nawet tysiące samochodów we wszystkich klasach z pewnością robią wrażenie. A to wszystko bez obowiązkowego wkładu własnego!

Dostępność

Wypożyczalnie samochodów są dostępne we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce, a coraz więcej zaczyna powstawać także w mniejszych miejscowościach i na wielu polskich lotniskach. To sprawia, że niezależnie od miejsca, w którym potrzebujemy skorzystać z usługi, zawsze znajdzie się jakiś dostępny punkt. Ważnym aspektem jest również fakt, że profesjonalne wypożyczalnie – np.: wypożyczalnia aut Amigo Rent a Car, z reguły pracują 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. 

Wygoda

Wypożyczalniom zdecydowanie nie jest obca zasada „klient nasz Pan” i oferują usługę dostarczenia wymarzonego samochodu we wskazane przez klienta miejsce. Lotnisko, galeria, a nawet parking przy bloku mieszkalnym nie stanowią żadnego problemu i zostaną dostarczone w wyznaczonym przez klienta dniu o dokładnie określonej godzinie. Jest to bardzo duże ułatwienie, dzięki któremu zapracowani klienci czy firmy mogą zaoszczędzić cenny czas.

Kolejną wygodą wynajmu jest jego elastyczność – klient może wypożyczyć auto na kilka godzin, a w przypadku zaistnienia dodatkowych okoliczności nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedłużył wynajem na kolejny okres czasu. 

wypożyczalnia samochodów

A co najważniejsze, kierowca nie musi martwić się o wydatki związane z eksploatacją wynajmowanego samochodu i ryzykiem utraty wartości pojazdu. Przez cały okres trwania wynajmu, właścicielem pojazdu pozostaje firma wynajmująca, nie musimy się więc martwić o koszty związane z wszelkimi naprawami czy przeglądami. Co więcej, możemy zapomnieć o największej zmorze, czyli sprzedaży samochodu i dalszego szukania miesiącami następnej maszyny. Wszystkim za nas zajmą się Panowie z firmy wynajmującej.

Ostatnią, bardzo istotnym dla firm udogodnieniem finansowym, jest możliwość doliczenia comiesięcznych należności dla wynajmującego do kosztów uzyskania przychodu. Przykładowe ceny średnioterminowego wynajmu samochodów dla firm zaczynają się już od 1290zł za 1 miesiąc wypożyczenia auta.

Luksus

Chyba każdy w swoim życiu marzył, żeby jeździć najnowszymi samochodami, zmieniać je częściej niż rękawiczki i budzić zachwyt wśród kolegów. To właśnie daje usługa wypożyczania samochodów. Generalnie flota dostępnych pojazdów składa się tylko i wyłącznie z aut nie starszych niż 1 rok. Klient ma do wyboru wynajem krótko, jak i długoterminowy. Któż nie chciałby na bal podjeżdżać coraz to nowszymi limuzynami, na dłuższe trasy mieć do dyspozycji wygodnego sedana, a na krótkie przejażdżki po mieście zwinnego hatchbacka. Jest to świetna alternatywa dla zakupu na stałe i leasingu. 

Podsumowując

Po dokładnej analizie porównawczej wszelkich zalet i kosztów, wynajem samochodów okazuje się opłacalną opcją dla każdego, taka forma jest zdecydowanie atrakcyjniejsza niż leasing czy zakup samochodu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here