Akcesoria motoryzacyjne z Chin

0
2166

Praktyczne dodatki motoryzacyjne, to pomocna dłoń dla każdego kierowcy. Mimo, że wyposażenie samochodów jest coraz bardziej bogate, ciągle na rynku pojawiają się nowe, przydatne akcesoria, których akurat brakuje w naszym pojeździe. Ci, którzy spędzają długie godziny za kółkiem, próbują ułatwić sobie pewne czynności właśnie takimi drobiazgami.

Dużą popularnością cieszą się np. czujniki parkowania, w które wyposażone są tylko najnowsze modele aut. Czujniki takie można założyć praktycznie w każdym samochodzie, bez konieczności wiercenia dziur w karoserii. Są one montowane za pomocą taśmy samoprzylepnej, która wysyła i odbiera fale radiowe, przetwornik zaś ostrzega sygnałami dźwiękowymi przed przeszkodą. Wykrywa wysokie krawężniki, przedmioty, czy słupki.

Sprzęt motoryzacyjny z Chin – Rejestratory jazdy

Innymi przedmiotem, który znalazł sobie rzeszę zwolenników, jest uchwyt na telefon. Do niedawna kierowcy korzystali z zestawów do nawigacji, dziś każdy taką nawigację ma w telefonie. Dzięki uchwytowi, który doskonale trzyma się każdej powierzchni, możemy korzystać z map znajdujących się w telefonie. Uchwyt jest obrotowy i zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż zestaw do nawigacji, dzięki czemu w mniejszym stopniu ogranicza widoczność.

Rejestrator jazdy to kolejny sprzęt, który coraz częściej pojawia się w naszych pojazdach. Niektóre wyposażone są jedynie w kamerę rejestrującą jazdę, są również i takie, które posiadają kamerkę cofania. Wideorejestrator sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych. Nagrania zapisywane są na karcie, co umożliwia późniejszą, dokładną analizę nagranego zdarzenia.

Akcesoria do samochodu

A co zrobić, jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w klimatyzację, lub przestała ona działać? Na to również producenci akcesoriów motoryzacyjnych znaleźli sposób. W sklepach dostępne są mini wiatraczki, które można zamontować za pomocą klipsa. Podłączane są one do gniazdka zapalniczki samochodowej i stanowią ratunek dla kierowcy lub pasażera w upalne dni.

Z kolei dla wygodnickich, którzy spędzają długie godziny w trasie, oferowane są czajniki samochodowe, również zasilane z gniazdka zapalniczki. Jeśli marzy nam się gorąca kawa lub herbata, albo po prostu chcemy zjeść zupę instant, wystarczy klika chwil, a napój lub obiad gotowy.

Akcesoria dla kierowców

Bezpieczna jazda, to nie tylko sprawny samochód, czy motor, ale również rozsądny kierowca. Nie jest tajemnicą, że wsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu grozi nie tylko utratą prawa jazdy, ale przede wszystkim wypadkiem. Wciąż jednak jest wiele kierowców, którzy uważają, że wypicie jednego piwa, czy kilku lampek wina nie może wpłynąć na koncentrację.  Nic bardziej mylnego. Są jednak przypadki, że powinniśmy wsiąść za kierownicę, choć poprzedniego wieczora zabawa była mocno zakrapiana alkoholem. Dla takich kierowców zalecany jest zakup alkomatu, który pozwoli na sprawdzenie poziomu stężenia alkoholu we krwi i da nam jednoznaczny wynik, czy mimo dobrego samopoczucia, możemy wsiąść za kierownicę.

Wyposażenie dla kierowców

Obecne na rynku testery alkoholu niczym nie odbiegają od tych, jakimi posługuje się policja. Zapewniają one precyzyjną analizę zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Są one proste w obsłudze, a w każdym zestawie znajdują się indywidualne ustniki. Zamontowane w nich sensory są bardzo czułe i dokładne, testery są proste w obsłudze, a sam pomiar i wynik natychmiastowy. Nie ma nic lepszego niż samokontrola.

Jeśli mówimy o akcesoriach dla zmotoryzowanych, nie możemy zapomnieć o miłośnikach motorów. Co prawda w motocyklu możemy zainstalować zdecydowanie mniej akcesoriów, niż w samochodzie, nie mniej motocykliści również dążą do poprawienia bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy. Oprócz rejestratorów jazdy czy dodatkowych lamp, każdemu kierowcy przyda się solidny kask, rękawice czy gogle.

Źródło: https://topgadget.pl/sklep/motoryzacja/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here