Wiele osób, które chciałoby zająć się handlem samochodami zastanawia się z pewnością czy sprowadzanie samochodów z Niemiec wciąż jest opłacalne. Według statystyk, około połowy wszystkich ogłoszeń z używanymi samochodami w Polsce dotyczy pojazdów sprowadzanych od naszych zachodnich sąsiadów. Czy oznacza to, że rodzimy rynek nasycony jest autami używanymi z Niemiec, a jednocześnie jest tam trudniej znaleźć samochód, który można następnie sprzedać z zyskiem? Niekoniecznie. Poniżej można znaleźć cztery ważne powody, dla których sprowadzanie aut z Niemiec wciąż może być opłacalne.

1.Auta używane z Niemiec – ogromny wybór

Według danych Eurostatu, w Niemczech zarejestrowanych jest aż 45 milionów samochodów osobowych. Dodatkowo Niemcy co roku kupują aż 3 miliony nowych aut. Wszystko to sprawia, że rynek używanych samochodów w Niemczech jest ogromny i cały czas zasilany kolejnymi pojazdami – niektóre trafiają tamwprost z salonu. Co istotne, żeby zapoznać się z ofertą wcale nie trzeba jechać co najmniej kilkuset kilometrów, bo powstały bardzo wygodne platformy przeznaczone tylko dla sprzedawców, gdzie dostępne są aukcje samochodów z Niemiec. To wygodniejszy sposób na zapoznanie się z autami niż wyjazd „w ciemno”.

2.Auta uszkodzone – Niemcy nie chcą ich naprawiać

Wielu osobom sprowadzone z Niemiec uszkodzone auto kojarzy się z rozbitym wrakiem, który został doprowadzony do w miarę poprawnego stanu wizualnego. To jednak margines ofert. Prawda jest natomiast taka, że bardzo często można znaleźć w Niemczech auto jedynie nieznacznie uszkodzone,  w bardzo atrakcyjnej cenie.  Wynika ona tego, że koszt usług serwisowych jest u naszych zachodnich sąsiadów bardzo wysoki. Jednocześnie Niemcy mogą sobie pozwolić, żeby sprzedać uszkodzone auto taniej, aby potem dołożyć odpowiednią kwotę do sprawnego auta nowszego lub całkowicie nowego. Handlarz, który zna się na mechanice lub ma zaprzyjaźniony warsztat, może dokonać serwisu w Polsce i sprzedać z dużym zyskiem auto uszkodzone z Niemiec i już naprawione.

3.Używane auta z Niemiec – wyższych klas i lepiej wyposażone

Polacy, którzy kupują nowe samochody, najczęściej decydują się na auta kompaktowe, zazwyczaj średnio wyposażone. Niektórzy jednak wolą za podobną kwotę kupić używane auto z Niemiec wyższej klasy i z lepszym wyposażeniem. Trudno szukać takich z polskiej dystrybucji. Niemcy są od nas o wiele zamożniejsi, co oznacza, że nie tylko kupują auta wyższych klas, ale również szybciej się ich pozbywają, bo stać ich na zakup nowych pojazdów. W ten sposób na rynku wtórnym cały czas pojawiają się nowe oferty, które są  szansą dla handlarza, pragnącego  skupić się na sprzedaży w Polsce aut uznawanych powszechnie za bardziej prestiżowe. Z całą pewnością takich samochodów używanych można szukać w Niemczech i sprzedawać je potem u nas z pokaźnym zyskiem.

4.Udokumentowany stan techniczny używanych aut z Niemiec

Sprowadzając używane auta z Niemiec ma się większą pewność, że ich stan techniczny jest zgodny z opisem i książką serwisową – dotyczy to zwłaszcza przebiegu. Wynika to z faktu, że manipulowanie przebiegiem samochodów jest w Niemczech karalne. Nie oznacza to, że proceder ten jest całkowicie wyeliminowany, ale jednak mocno ograniczony. Aby mieć absolutną pewność co do stanu technicznego pojazdu i jego serwisowania, można wybrać auta poleasingowe z Niemiec. Są one kupowane najczęściej jako nowe i sprzedawane niedługo po zakończeniu gwarancji producenta – w związku z tym wszystkie naprawy są wykonywane w Autoryzowanych Stacjach Obsługi. Dobrym pomysłem na zakup używanego auta z Niemiec jest skorzystanie ze specjalnych platform dla handlarzy. Przykładem może być serwis Cars on the web. Korzystać z niego mogą tylko osoby zawodowo zajmujące się kupnem i sprzedażą samochodów. Przy wystawianiu aut do sprzedaży wymagana jest bardzo szczegółowa informacja o stanie technicznym, więc nawet jeśli kupuje się tam uszkodzony samochód z Niemiec ma się pewność, że jego stan nie różni się od tego w opisie. Warto również zaopatrzyć się w miernik grubości lakieru.

Auta używane z Niemiec – wciąż dobry pomysł na biznes

Podsumowując, można stwierdzić, że niemiecki rynek wtórny aut z całą pewnością wciąż ma wiele do zaoferowania i jest duża szansa na znalezienie znacznej liczby samochodów używanych w atrakcyjnych cenach, które po niewielkich inwestycjach mogą stanowić dla polskich handlarzy łakomy kąsek i szansę na niezły zarobek. Jeśli doda się do tego niesłabnące zainteresowanie Polaków kupowaniem samochodów – liczba rejestracji takich pojazdów rośnie aż o kilkanaście procent rocznie! –  należy uznać, że sprowadzanie aut używanych z Niemiec nadal może być dobrym pomysłem na biznes.

Materiał zewnętrzny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here