Jak wybrać bezpieczne opony samochodowe?

0
688

Szukasz bezpiecznych opon samochodowych, które zapewnią Ci komfort jazdy na co dzień? Jesteś w dobrym miejscu! W tym poradniku przeczytasz, na które parametry należy zwrócić szczególną uwagę oraz jak wybrać ogumienie perfekcyjnie dopasowane do osobistych potrzeb. Poznaj szczegóły! 

Właściwy rozmiar opon

To podstawowe kryterium przy zakupie ogumienia. Rozmiar powinien być dopasowany do modelu auta, a także sposobu jego użytkowania. Najprostszym rozwiązaniem jest sprawdzenie rozmiaru na zdemontowanej oponie. Wówczas zauważysz kilka liczb. Pierwsza z nich to szerokość, druga określa profil opony, natomiast ta po literze „R” to średnica felgi. Dzięki temu dowiesz się, jakich produktów warto szukać w sklepach. 

Na tym jednak nie koniec, gdyż kluczowe znaczenie ma jakość opon. Warto więc wybierać sprawdzone i polecane przez kierowców punkty sprzedaży. Doskonałą propozycją dla wymagających może być oferta sklepu internetowego Plusgum, który cieszy się bardzo wysoką renomą. Wystarczy zajrzeć na stronę i złożyć zamówienie bez wychodzenia z domu. To łatwiejsze niż może się wydawać!

Indeks nośności i indeks prędkości

Parametry te również mają bardzo duże znaczenie przy wyborze opon. Oznaczone są liczbą i literą. Liczba mówi o maksymalnym obciążeniu i wyrażona jest w kilogramach. Natomiast litera symbolizuje maksymalną prędkości pojazdu. W tym miejscu warto zaznaczyć, że nie wolno korzystać z opon, które charakteryzują się niższymi wartościami niż homologowane. Może to obniżyć bezpieczeństwo jazdy oraz przyspieszyć zużycie ogumienia. Warto więc zwracać uwagę na każdy detal. 

Odpowiedni rodzaj bieżnika

Przy wyborze bieżnika musisz wziąć pod uwagę styl jazdy. Bardzo często na letnich oponach można dostrzec bieżnik symetryczny, który odpowiada za redukcję spalania, gdyż opory toczenia są niższe. Z kolei kierunkowy bieżnik ma kształt litery „V” i bardzo dobrze odprowadza wodę, a jednocześnie świetnie reaguje na hamowanie. Takie opony doskonale sprawdzą się w autach o dużej mocy. 

Natomiast w bieżniku asymetrycznym wewnętrzna część odprowadza wodę, a zewnętrzna odpowiada za właściwości trakcyjne podczas jazdy. To przekłada się na wygodę i bezpieczeństwo.

Klasa opon

Kolejne ważne kryterium to klasa opon. W sklepie internetowym Plusgum możesz znaleźć ogumienie w różnych wariantach. Warto więc dokładnie przeanalizować ofertę i porównać proponowane produkty. Te pochodzą od wielu renomowanych marek, więc o jakość możesz być spokojny. 

Asortyment obejmuje ogumienie klasy ekonomicznej, które znajdzie zastosowanie w czasie jazdy miejskiej. Możesz tu również kupić opony klasy średniej, przeznaczone zarówno do jazdy po mieście, jak i na dalekie trasy. Natomiast na kierowców, którzy jeżdżą na różnych trasach i w różnych warunkach czekają opony klasy wyższej. Na pewno znajdziesz rozwiązanie dopasowane do swoich oczekiwań, a w razie potrzeby zawsze możesz liczyć na wsparcie doświadczonej obsługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here