Na czym polega korzystanie z kalkulatorów OC/AC?

Planujesz wykupić pierwsze ubezpieczenie komunikacyjne? A może nie jesteś zadowolony z obecnie posiadanego i chcesz je zmienić? Nową ofertę – lepszą pod względem zakresu i tańszą – znajdziesz dzięki skorzystaniu z kalkulatora OC/AC. W tym artykule opisaliśmy, jak to narzędzie działa. Przekonaj się i zyskaj ochronę, jakiej potrzebujesz.

Co warto wiedzieć o kalkulatorach ubezpieczeń komunikacyjnych?

Skoro zainteresowało Cię zagadnienie dotyczące działania kalkulatorów ubezpieczeń, zapewne nigdy wcześniej z nich nie korzystałeś. Poznaj więc najważniejsze cechy:

– są bezpłatne, co oznacza, że za wypełnienie formularza i wygenerowanie listy ofert ubezpieczeniowych nie ponosisz żadnych opłat. Dopiero jeśli zdecydujesz się na zakup jednej z polis, będziesz musiał uiścić składkę,

– nie zobowiązują do zakupu polisy. To sprawia, że korzystanie z nich nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami. Możesz przeglądać oferty nawet przez kilka godzin, ale nie wybrać żadnej,

– są nielimitowane, dzięki czemu jeśli teraz nie znalazłeś polisy dla siebie lub nie miałeś czasu na przeglądanie, możesz wrócić do kalkulatora za kilka godzin lub dni i wypełnić formularz od nowa,

– ukazują oferty spersonalizowane, ponieważ wyliczają przysługujące Ci zniżki na podstawie podanych informacji. Ceny widniejące w zestawieniu są rzeczywiste i właśnie takie będą Cię obowiązywały, jeśli zdecydujesz się skorzystać z któregoś ubezpieczenia.

Ponadto w kalkulatorach obliczysz nie tylko ceny podstawowego OC, ale także pakietów, np. OC/AC, OC/AC/NNW itd. Zrób to nawet teraz – sprawdź i porównaj ubezpieczenie OC AC.

Czego dowiem się z kalkulatora OC/AC

Czy trzeba podawać dane w kalkulatorze OC/AC?

Niektórych kierowców przed skorzystaniem z kalkulatora ubezpieczeń powstrzymuje fakt, że w formularzu podaje się wiele danych: osobowych właściciela i współwłaścicieli, kontaktowych, a także samochodowych, np. numer rejestracyjny. Jest to jednak niezbędny krok, który ma na celu maksymalne dopasowanie polisy do Twoich potrzeb i możliwości. Gdybyś nie podał danych lub zawarł w formularzu jedynie niektóre, wyliczone zniżki OC/AC byłby nierzeczywiste.

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, skorzystanie z kalkulatora do niczego nie zobowiązuje. Nie musisz się martwić, że podanie danych spowoduje przekazanie ich firmom ubezpieczeniowym, które będą do Ciebie dzwonić i pisać. Pod formularzem dostępny jest regulamin, w którym znajdziesz wszelkie informacje dotyczące ochrony Twoich danych.

Czy trzeba podawać dane w kalkulatorze OC/AC

Czego dowiem się z kalkulatora OC/AC?

Wiele zależy od tego, jakiego ubezpieczenia poszukujesz. W formularzu możesz zaznaczyć, czy interesuje Cię jedynie podstawowa polisa OC, czy także dodatkowe: AC, NNW, Assistance. Po wypełnieniu wszystkich pól kalkulator wyliczy przysługujące Ci zniżki i wyświetli listę ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Zostaną posegregowane od najtańszej do najdroższej.

Poza cenami w kalkulatorze sprawdzisz zakresy ubezpieczeń (jeśli zaznaczyłeś fakultatywne polisy, ponieważ OC ma zawsze ten sam zakres) oraz dodatkowe usługi, które zapewnia dana firma. Mogą to być np. ochrona zniżek, Bezpośrednia Likwidacja Szkód, darmowa Zielona Karta czy ochrona opon.

Jeśli poszukujesz pakietu ubezpieczeń, zwróć uwagę, że niekiedy dwie oferty różniące się o zaledwie kilka złotych mają znacząco odmienne zakresy. Warto wówczas dopłacić i zyskać szerszą ochronę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here