Jakie gogle do kasku otwartego?

Przeglądając oferty markowych gogli w sklepie motocyklowym, z pewnością trafisz na modele dedykowane miłośnikom motocykli crossowych. Tego typu sprzęt charakteryzuje się dość specyficzną konstrukcją i najlepiej sprawdza się w połączeniu z tzw. kaskami szczękowymi (w goglach crossowych mamy jedną szeroką szybkę, przez co przypominają one klasyczne gogle narciarskie). Jeśli jesteś miłośnikiem tzw. wolnej jazdy w kasku typu otwartego (kask orzeszek), lepszym wyborem będą dla Ciebie klasyczne gogle z oddzielonymi od siebie szybkami.

Dlaczego warto jeździć w goglach?

Poza kwestią estetyki, dobrej jakości gogle motocyklowe chronią przed owadami, drobnymi kamykami i innego rodzaju zanieczyszczeniami, jakie mogą dostać się do oczu nawet podczas dość wolnej jazdy motocyklem. Szukając odpowiednich gogli w sklepach motocyklowych, większą uwagę należy zwrócić na rodzaj zastosowanych w nich szkieł ochronnych. W wielu przypadkach gogle motocyklowe wyposażone są w przyciemniane (przydymione) szybki lub w szybki lustrzane, co w zdecydowany sposób zwiększa komfort jazdy pod słońce. Dzięki przyciemnianym goglom zwiększa się nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo jazdy dziennej, zwłaszcza w pełnym słońcu. Zaletą gogli motocyklowych jest również ochrona oczu przed wiatrem i deszczem.

Na co zwrócić uwagę, kupując gogle motocyklowe do kasku otwartego?

Pomijając kwestie indywidualnych upodobań estetycznych, kupując oryginalne gogle w sklepie motocyklowym, szczególną uwagę warto zwrócić na jakość ich wykonania oraz dopasowanie do twarzy. Gogle powinny być wykończone elastyczną gąbką, która przylegając do powierzchni twarzy, nie powoduje podrażnień skóry. Dopasowane gogle nie powinny zanadto odciskać twarzy, z drugiej jednak strony nie mogą odstawać od jej powierzchni, bo rodzi to niebezpieczeństwo ich zerwania podczas szybszej jazdy. Co warte podkreślenia, nawet markowe gogle w sklepie motocyklowym specjalizującym się w sprzedaży produktów dedykowanych miłośnikom harleyów – użytkowników kasków typu otwartego, nie są produktami drogimi. Nie należy zatem przesadzać, sięgając po gogle o wartości kilkuset złotych. Porządnie wykonane i atrakcyjnie prezentujące się klasyczne gogle w sklepach motocyklowych kupimy zwykle za cenę nie wyższą niż kilkadziesiąt, maksymalnie nieco ponad sto złotych.

Jeśli szukasz wygodnych gogli do kasku otwartego, szukaj klasycznych modeli w formie zabudowanych okularów. Tego typu gogle nie tylko wyglądają niezwykle stylowo, ale zapewniają również wysoki komfort podczas spokojnej jazdy po mieście lub poza miastem, zarówno latem, jak i zimą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here